aynı anda 2 farklı program??

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve emregrlk tarafından 5 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba ben spora bşlayalı daha 10 antreman fln oldu.hafda 3 gün ( pazartesi çarşmba cuma ) spor salonuna gidiyorum.3 gün haftada cok az geliyo bna ve haftasonlarıda gidemiyorum cünkü kaydım hafta içi sadece.
    soruma gelirsek ben 3 gün başlanngıç programı yapıyorum hafta sonu 2 gün de evde bulunan aletlerle ( 2 adet 4 kg dumbell 1 adet ağırlığı artırılabilir dumbell 1 adet yay barfiks demiri) ve şınav çekerek çalışmayı düşünüyorum.haftanın 5 günüde karın çalışmak istiyorum. acaba aynı anda farklı ağırlıklarla 2 farklı program yapmam kaslarda yıpranma veya biçimsizliğe neden olur mu?? böyle düşünmemin nedeni - aynı hareketleri daha düşük kilo ile yapcam - şınav veya bildiğim programda olmayan başka hareketleride yapcam. sizce yararı veya zararı ne olur??
    teşekkürler

2. Ec0

Ec0 Yeni Üye

Beğenileri:
    409
    Ödül Puanları:
    0
    ilk olarak spor salonunu değiştir öyle şey mi olur hafta içi hafta sonu üyelik haftanın hergünü müşterilere açık olmalı pazar kapatılabilir ama ben pazar günü açardım şahsen.
    spor salonunda çalışıyorsun evde çalışmana gerek yok ama çalışıcam dersen hergün karın çalışabilirsin.
    şu şekil yapabilirsin pazartesi salı perşembe cuma haftada 4 kez

demircan256 bunu beğendi.
  3. emregrlk

emregrlk Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benmki baslangıc programi oldugu icin gün asıri gel dedi bilmem ne kadari dogru

4. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    gereksiz olur. sen haftada 3 gün git, o sana yeter. ille de çalışayım diyorsan şu şekilde çalışman gerekir

pazartesi salonda
    salı salonda
    çarşamba off
    perşembe salonda
    cuma off
    c.tesi evde hafif bir çalışma
    pazar off

yeni başlayanların haftada 3-4 gün çalışması yeterlidir. 4. aydan itibaren gün artışına gidilebilir.

Sayfayı Paylaş