Arkadaşlar kalori yakma yardım

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kemal_35 tarafından 21 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. kemal_35

kemal_35 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 kg yağ yakabilmek için 8000 kalori harcamak gerekiyor ben 1.82 boy 93 kg'mım günde 3000-5000 kalori arası yakmam için kaç saat yürümeliyim tahminen söyleyin hemen olumsuz bakmayın sakıncalı gereksiz demeyin nolur sadece cevap istiyorum birde merak ediyorum günde 6 ila 12 saat arası yürüyüş yapsam hergün, nekadar sürede, kaç kilo kaybım olur nolur bunları detaylı bir şekilde bana cevaplayın bu sorduklarımı ayrıntılı söyleyin nolur kaloriye etki eden saatmıdır yani süremidir kapalı yerdede yürüsem sonuçta yaktığın kaloridir önemli olan değilmi.

2. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Kemal kardeş sana ucuzundan bir tane adımsayar öneririm 5 tl civarına satılıyor...tabiki %100 doğru vermez ama ufak tefek sapmalarla ortalama doğru sonuç veriyor tavsiye ederim..

1kg = 7000 kalori civarıdır...

Son düzenleme: 22 Ocak 2010
  3. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Zararını bilemem ama mantıklı gelmiyor. Vücudu çok yıpratmış olursun ve verdiğin kilo sağlıklı olur mu bilemem ama hocalarımız daha doğru açıklama yapacaktır.

4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bir kere bunun hesabı o kadar kolay değildir. her 8000 kalori harcayan 1 kg yağ yakacak demek çok mantıklı değil herkesin bünyesi metabolizması farklıdır, o kaloriyi nası yaktığınız da önemli. ayrıca günde 6 saat yürürseniz kilo kaybı olur ama kastan da çok kayıp verirsiniz.
    ama amacınız kas kaybetmek değildir herhalde. amacınız minimum kas kaybı maksimum yağ yakımı ise, illa uzun süren kardiyolara ihtiyacınız yok. Kalorinin miktarına takılmayın. Kısa süren ama ETKİLİ kardiyo çalışmaları ile de sonuca ulaşabilirsiniz. High intensity interval cardiyo, hiit. Forumda aratın çok bilgi mevcut.

Sayfayı Paylaş