Arkadaşlar body yerine vücudu güçlendirmeye çalışıyorum sizce bu spor programı nasıl?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve 001001001 tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar benim amacım bedenimi düzgün hale getirmek olsada asıl amacım çok kas,body yapmak değil asıl amacım vücudumun güçlü dayanıklı olması mesela bi kaslı herif vardır bide ondan daha dayanıklı hızlı kuvvetli vuran ama vücudu ondan kötü olan biri vardır.Ben kendime bi program yaptım sizce bu benim için iyi bir program mıdır?
    1-)sabah 8de uyanınca aç karnı su içerim 15dk kaslarımı açmak için hafif hareketler yaparm
    2-)Sonra 30dk dışarıda koşarım
    3-)Eve geldiğimde 35mekik çekerim
    4-)Elime bi sopa alıp enseme koyar yanlara doğru dönerm75kez sağa sola dönüş=1tur
    5-)Sandalyenin ucuna dik oturup elime ortalama 2kg ağırlık alıp kolaarımı baş hizasına paralel getirp dirseklerimi bükerek kendime doğru 2elimide çekerm75kez
    6-)Yere uzanırım ellerim yana açık vaziyette ellerime yine ortalama 2kg ağırlık alıp kollarımı yukarı kaldırıp indiririm
    7-)30dk dinlenrm sonra bol besinli bi kahvaltı yaparım
    :cool:Öğle yemeğini yedikten 2saat kadar sonra üsttekilerin aynısını yine yaparım
    9-)Sonra terimin soğumasını beklerim ve ılık bir duş alırım
    10-)Akşam yemeğinden 2saat kadar sonra bol meyve,sebze yerim
    11-)Uyumadan önce ceviz,fındık,kayısı(sindirimim hızlı olsun diye)ve 1bardak süt içerim

Öğle yemeklerini normal yerim,akşam yemeklerini genellikle sebze yemeği yerim(fasulye,nohut,pırasa vs),günlük 2lt kadar su içerim bazen biraz daha fazla içiyorum,balık mevsimi geldiğinde genellikle hep balık yerim

2. HarryBlade

HarryBlade Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İzmir
    Boks yapsana . Kondisyon açısından hemde fit vücüdün olur. Eğer amacın sert vuruş ise.

3. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    1. uyurken sindirim olmaz
    2. eğer kg başına en az 1.2 - 1.5 arası protein almazsan yaptıkların boşa gider
    3. şınav ve barfiks ( özellikle barfiks ) çekmeden istediğin vücuda ulaşamazsın

4. AngryHun

AngryHun Üye

Beğenileri:
    1.132
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kimyager
    Yer:
    İstanbul
    bu bilgileri neye dayanarak söleyebiliyorsun açıkçası enterasan..
    1.uyurken sindirim olur ama yağlı yemişsen yağlanabilirsin sindirimi zorladığından tabi sürekli aynı şeyi yapar isen yoksa kimse ölmez
    2.dediğin kadar protein almazsa bile yapılanların boşa gitmesi gibi bir durum sözkonusu olamaz bence
    3.herkes barfiks mi çekiyorda istediği vucuda ulaşıyor...
    lütfen biraz daha bilgilenelim sonra yeni spora başlayan insanlarıda yanlışlara teşvik ediyorsunuz..

HarryBlade arkadaşımızın dediği gibi boks veya herhangi bir dövüş sporuyla ilgilenmeniz sizin için daha iyi olacaktır..olmadı body ile fitnessı birbirine harmanlayarakya istediğinize ulaşabilirsiniz ve body yapmak istememinizin sebebini tam olarak anlayamadım her body yapan kazana düşmüş gibi olmuyor merak etmeyin body ve koşu antremanlarıda size hız ve gücü kazandırabilir bu örnekler çoğaltılabilir..

ve atreman programına gelince daha yenisin ve başlamamışsın bile ve günde 2 antreman olmaz 1 kere yapılır ve biter abartmanın anlamı ve gereği yok..
    programını konusunda uzman kişilere yaptırman senin için daha faydalı olur senin yazdığın programda eksikler hatalar var..örneğin spor antremanını spor hocana yemek programını bir diyetisyene yaptırman senin için en iyi olanıdır...

5. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    adam vücudum güçlü olsun diyor ; belki " boşa gider " demek yanlış ama yeterli verimi alamaz demek daha doğru olur

yatmadan önce yiyecği ceviz ve fındık yağlanmasına neden olacaktır, doğru değildir.

eğer güçlü ve dayanıklı vücut istiyorsan barfiks şınav mekik squat mümkünse dips çok önemlidir. sopa çevirme 2 kg dumbell ile çalışma falan tamamen fantazidir ve en ufak bir faydası olmaz ben arkadaşa tavsiye veriym böyle fantastik şeylerle uğraşmasın forumda kendi vücut ağırlığı ile yapılan egzersizlerden oluşan programlar var onları uygularsa hedefine ulaşır.

6. 001001001

001001001 Yeni Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    zaten ilerde boks yapmayı düşünüyorum boksla ilgili evde yapılabilecek her türlü şeyi araştırdm yani tam bi boks çalışması olsa yada olmasa bile ilerde boksa başlarken kondisyonumda falan sorun olmasın diye bunları yapıyorum bedenim boksa müsait sayılır kilom80 boyum184 yaş16 vücudumun şekli zaten spora yatkın çünkü küçüklükten beri baskette pivot oynayrm o yüzden omuzlarım gelişkin umarım boks gibi sporlar için bu program işime yarar bu sabah başladım bu programa bide sopayla yanlara doğru dönersem azda olsa yanları yakamaz mıyım acaba

7. ParZ

ParZ Üye

Beğenileri:
    869
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Boşver sen Body yap güç geliyor zaten :)

Sayfayı Paylaş