arkadaşlar ağırlık sehpası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Wonder_kiss tarafından 2 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Merhabalar ; ben 17 yaşını yeni bitireceğim.Yazdan beri az çok body yapmaya uğraşıyorum ama artık yavaş yavaş profesyonel yapmak istiyorum çünki adamakıllı ilgilendiğim ve yetenekli olduğum bir spor yok.

Yakın zamanda Ağırlık sehpası veya çalışma istasyonu almak istiyorum ama ,

Çalışma istasyonlarında Bench Press yapılabilir yazıyor bu nasıl oluyor ? Ayrıca şu alet işimi görürmü ? Evde Bu aletleri almadan bile çoğu bölge dumbell ve vücut ağırlığıyla çalıştırılıyor zaten.Bu aleti de alınca sorunum kalır mı acaba ?
    http://www.hepsiburada.com/Liste/ad...spx?productId=sporadler9020&categoryId=355457

Ayrıca şu nasıl ?

http://www.hepsiburada.com/Liste/ad...ls.aspx?productId=sporwb855&categoryId=355454

Sormak istediğim asıl soru ise şudur :

Çalışma sehpaları hep bench pressli.Ben rahat rahat Dumbell Flys,Dumbell pullover,Dumbell kick baks vs yapabileceğim bir sehpa arıyorum aynı zamanda.Mesela Adler 855 te bunların hepsi yapılabiliyor mu yoksa ayrıca düz bir sehpa gerekir mi

2. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Bench press olmayan ,sadece incline ve decline olarak ayarlanabilen düz bir sehpa da arıyorum.Eğer Ağırlık istasyonu alırsam birde Kademeli sade bir sehpa almak istiyorum

3. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar lütfen müsait bir zamanınızda sorularıma cevap verin.Ayrıca kurulumu ben yapamam kurulumunu yapan bir site biliyor musunuz ?

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    decathlon mağazalarında taş gibi istasyon ve sehpa var kendi markaları hakkaten taş gibi bulunduğun ilde varsa decathlon oraya mutlaka bak.ayrıca hem istasyon hem sehpa pahalı olur fuzuli harcama bence istasyonu salla ben 2sinide kullandım tek sehpa agırlıklar uzun kısa barlar daha verimli oluyor

5. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    wonder kiss evde antreman olayı güzel ama ben daha önce denedim çok verimli olmuyor. ha şu var. biraz salonda temel atıp öğrendikten sonra geçersen elbette hiç yapmamaktan çok daha iyi.profesyonel olarak yapmak istiyorum demişsin. bir süre sonra inan bana evdeki salon seni tatmin etmicek. kurulumuna gelince ben evdeki sehpayı 4 saatte oturdum kurdum. daha önce hiç böyle bir kurulum yapmamıştım merak etme yapamayacağım diyede kendini şartlandırma. ikinci verdiğin linktetinin aynısı var bende. biraz bilgi vereyim. bir kere o fly diye koydukları şey yalan onu hiç kullanmıcaksın. boyun uzunsa front pull downda senin pek işine yaramaz ama evde birde barfiks çubuğu yeterince ağrılık ayarlı dumbell ve barbell curlle herşeyi harikalar yaratabilirsin. kolay gelsin

6. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Teşekkür ederim .Ama ana sorularımın cevabını hala alamadım.Lütfen bilen birileri açıklasın.Ayrıca kendim asla kuramam eminimki :(.

7. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin
    Ayarlanabilir Ağırlık Sehpası + Ağırlık Seti al , bütün bench hareketlerini de yaparsın , fiyatı da çalışma istasyonuna göre daha uygundur.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    selam bence bunları alcagına salona yazıl hocan programıda degısır duzenlı olarak benımkı onerı makıneden anlamıyorum ne yazıkkı

9. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
  10. DeaqLe

DeaqLe Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Artvin

Ağırlık setindeki kiloyu arttır.Bir zamandan sonra yetmez sana 20 kg.Sehpada güzel,sağlam bir sehpaya benziyor.Bana kalırsa çalışma istasyonu almana gerek yok.Ağırlık Seti + Ağırlık Sehpası çalışman için yeterli olacaktır.

11. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam çok saolun.Eğer alailirsem evde yer bulursam almak istiyorum.Çünki Lat pull ,Butterfly falan var hatta Makina ile bench press de ypaılıyor sanırım.

En önemli sorun cihazın kurulumu ve evde yer bulaiblmem

Ayrıca Dumbell bench Press , Dumbell Pullover Yaparken ağırlıkları yerden alırken kolum çıkıcak diye korkuyorum nasıl bir formül bulabiliriz buna ?Mesela Dumbell Bench Pressi 10-10 toplam 20kg yapsam yerden alırken kas yırtılacak diye korkuyorum.

12. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam ayrıca mesela http://www.coopersguns.com/videos/exercise-encyclopedia/triceps/tricep-push-down/

şu hareketi yaparken Lat Pull aparatını çıkarıp bu aparatı takabilir miyiz ? yani buna benzer birçok cable için aparat var.Bunları nereden alabiliriz ?

13. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
  14. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28