Arabesk Rap Videoları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Master_Blaster tarafından 2 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    trollemenin cezası var mıydı forumda

2. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşım sizin derdiniz nedir. Şu güzelim forumda beğendiğim müzikleri paylaşamayacakmıyım. Herkez sizin gibi eminem , meninem mi dinlemek zorunda. Sen git istediğini dinde, asıl konumu provake edip trolleyen sizlersiniz. Kimse başlığımı takip etmek zorunda değil gidin beğendiğiniz konulara yazın.

Lorethlorien bunu beğendi.
  3. Shadin

Shadin Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    rap falan değil bu,bunu alatmaya çalışıyoruz sana.
    rap adıyla paylaşma

4. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Pardon neyin rap olup neyin rap olmadığına sizmi karar veriyosunuz ?

5. Eresbos

Eresbos Üye

Beğenileri:
    548
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    istanbul
    Ben arabesk raple askerde tanıştım. 20 yasindaki uzun dönemler dinlerdi. Damar seviyoruz abi,biz aci cekmeliyiz muzik dinlerken diyorlardi. Yüzde %45inin ismi isyankar,%55i nin ismi serseri :D zevk meselesi,biz bu tarz muzigi seviyoruz diyorlarken cogu kisi buna muzik kategorisinde bile degerlendirmiyor. Hatta cezmi kalorifer sitesinde 2-3 gunde bir arabesk rap yapan cocuk klibi cikiyor,alttaki yorumlari okuyun :D neyse dedigim gibi zevk meselesidir, bende rock ve blues seviyorum,eminim arabesk sevenlerde benim tarzimi begenmiyordur :D

GT-I8150 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

columbu bunu beğendi.
  6. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Rap sever kardeşlerime dj Akmandan nostaljik bi parça. Günün rap müziği budur.

7. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    müzik kültürü gelişmemiş daha doğrusu eski türkülerimiz ve Türk sanat müziğinin unutturulduğu 2-3 ayda unutulacak şarkılara imza atarak kötü sese sahip kendini müzisyen sanan kişilere prim verilen bir ülkede bu durum normaldir

columbu bunu beğendi.
  8. Hıfzullah

Hıfzullah Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    öğrenci
    Rap müzik ayrıdır arabesk rap denilen şey AP ayrı sen ceza gibi sansar gibi sagopa gibi Fuat gibi kılla hakan gibi ustadlarla bir kesede tutarsan ayıp edersin

buffdudes jr bunu beğendi.
  9. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Konu başlığı ilgi çekmek amacı ile yanıltıcı olamaz..başlık düzeltildi..
    Ayrıca herkes fikrini paylaşabilir fakat kırıcı ve kışkırtıcı olmadan..son olarak hakaret küfür ahlaksızlık (cinsellik) içermeyen her müzik serbesttir..
    arabesk te death metal de kural dışı değil..

Son olarak bu müzik türünün popüler adında rap geçtiği için rap olarak anılması yanıltıcı ya da kural dışı olarak kabul edilemez..

Master_Blaster bunu beğendi.
  10. Shadin

Shadin Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    estağfurullah,tabiki ben karar vermiyorum.
    ayrıca evet rap adıyla paylaşma demişim,yanılmışım. Zaten arabesk rap diye biliniyor gayet tabi paylaşabilirsin.
    benim hoşuma gitmeyen mevzu şudur,dikkat edildiyse arabesk rap dinleyen ve yapan çoğu insanın kültür seviyesi yerlerdedir,herhangi bir ırk millet veya başka bir kritere göre yüklemiyorum bu sıfatı.
    ve bu arabesk rap sebebiyle,diğer müzik dinleyicileri rock,yabancı hiphop,caz,house,country,r&b gibi,asıl rap kültürüne önyargılı ve soğuk bakıyorlar.
    evet bunun sebebi tamamen bu arabesk rap denilen, 'senin için ölüyorum' 'her gün vuruyorum' ve birçok uyuşturucu,saçma sapan aşk muhabbetleri içereren müzik(!) türüdür.

11. Master_Blaster

Master_Blaster Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    38
    Rap sever kardeşlerime yeni videom. Bu müziği dinlerken aklıma rahmetlik murat gögebakan abide geldi. Onuda anmış olayım. Evet abiler kalvim yaralı parçası sizlerle.

12. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Ben arabesk ve türevleri için Fazıl Sayla aynı düşüncede olan birisi olarak, doğal olarak arabesk müziği sevmiyor ve saygı da duymuyorum. Hele ki arabesk rap denen zırvadan nefret ediyorum.

Öncelikle 'saygı' insanca yaşam için en temel, olmazsa olmaz dediğimiz şeylerden birisidir. Saygı bilinçli olmak zorundadır, bilinçsiz ve sürekli saygı saygısızlığı doğuracaktır. Yani çoğunluğun dayattığı her şeye saygı duymak yanlıştır. Saygı işimize geldiği zaman hatırlayıp kendimize kalkan edineceğimiz bir şey değildir. Zaten toplumda mecburen bir çok saçmalığa 'saygı' kalkanı yüzünden boyun eğmek zorunda kalıyoruz. Hiç kimse benden bir sanal mecrada da böyle bir zırvalığa saygı duymamı beklemesin..

Trafikte ilk bulduğu fırsatta bana küfreden, yolda kız arkadaşımı taciz eden, bana dik dik bakıp omuz atan, uyuşturucu v.b. madde kullanıp etrafa zarar veren, ilk bulduğu fırsatta cebinden çakı, bıçak çıkaran tiplerin müziğine saygı mı duyacağım?

Herif gitmiş şarkısında, amca kızını kendisine değil de kızın kendi teyzeoğluna verilmesine dertlenip, atarlanacak bende bunu dinleyenlere, saygı mı duyacağım?

Siz çalışması, üretmesi ve kalkınması gereken bir topluma arabesk müziği pompalarsanız, evet hainlik yapmış olursunuz. Arabesk müzik insanları sürekli memnuniyetsizliğe, üretmemeye, yakınmaya, acındırmaya, karamsarlığa iter. Tüm bunları insanlara bir seferde verebilen şey her ne ise kötüdür. Bunun uzunu kısası yok. Ben şimdi bu müziğe mi saygı duyacağım?

Arabesk bile tahammülüm yokken arabesk rap denen şaklabanlığa da tabiki saygı duymam duymayacağım..

mehmet2576, columbu, Iron Muscle ve diğer 6 kişi bunu beğendi.
  13. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    hazır fazıl say demişken benimde sanatını çok sevdiğim arabesk için dediklerine %100 katıldığım sanatçıdır ama ülkede classic müzik sevdiğini söyleyince yok halktan uzaksın tiyatroya gidince halktan uzaksın resim heykelcilikle uğraşınca halktan uzaksın hatta çok kitap okuyunca bile halktan uzaksın derler yahu bunların halkçılıktan anladıkları nedir anlamadım gitti ayrıca saygı iki taraflı olur sen tiyatroya gideni classic müziği dinleyeni halktan uzak diyerek aşağılıyacaksın sonrada utanmadan saygı bekleyeceksin bu kadarda olmaz

14. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Su arabesk rapcileri gorunce, bakmicaksaniz dogurmayin bunlari diye haykirasim geliyo.

telepati ve Hıfzullah bunu beğendi.
  15. telepati

telepati Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    43
    O sarkilari soykerken agizlarina şöyle elimin tersiyle vurasim geliyor...çakal takımı..buda benim özgür yorumum..

Iron Muscle ve yasiner bunu beğendi.
  16. HergeleSefa

HergeleSefa Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Siz kimsiniz? Biz Türk milletiyiz böyle bi' tarzımız yok.

Iron Muscle ve PeNa bunu beğendi.
  17. Agnostik

Agnostik Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    3
    Eğitim şart .

18. wgenzo

wgenzo Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    18
    Arabesk rap diye bir şey yoktur rap bunu kabul etmez, yapısına ayıkırıdır. Yağ yakıcı gainer olabilir mi olamaz değil mi o zaman o yumurtayla kapladığın yalıtımsız ortamda ayaklığa mydukkan kom dan aldığın mik'i usb ses kartıyla destekleyip ben müzik yapıyorum türüde arabesk rap diyemezsiniz. Sizi dinleyenler rap dinlemiyor bir iki lafındanızından etklenmiş, aşk acısı çekmiş müslüm dinleyen adamlar yani. Anlatabiliyo muyum rap bu değil yani seni rapçiler dinlemiyo

19. FanDzeghi*

FanDzeghi* Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    3

Qarden bunu beğendi.
  20. Rigby

Rigby Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Rap seven kardeşlerime demezsen sevinirim. Ya arabesk rap de ya da bir şey demeden paylaş. Bu rap değildir.

Sayfayı Paylaş