Arı poleni

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve U.F.U.K tarafından 1 Ekim 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    ben hergün almaktayım

polen - çörekotu- sinameki- bal tereyağ veya zeytinyağı . kemal

2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    1 sene önce başlamıştım kemal dostum. 2007 şubatta 55 kilo idim. boyum 1,72 idi. zayıf çiroz birşeydim. bugüne kadar. öyle ahım sahım bir antrenmanımda yok. 69 kiloluk kas yığınına dönüştüm.t-shitler body gibi olmaya başladı..

3. Blackice

Blackice Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Polen ile ilgili.

Pazartesi günü body salonuna başlıyorum 1 hafta önce de HARDLINE ProGainer içmeye başladım amacım kilo almak (boy:1.78 kilo:52). iyi beslenmeye dikkat ediyorum günde 10 ölçek gainer içiyorum.

duyduğuma göre arı poleni de kilo almaya yardımcı, besinsel olarak çok zengin bir besinmiş. yıllardan beri kilo almak en büyük hayalimde bu sefer gerçekleştirmeyi kafaya koydum bunların yanında polen de yiyeyim diyorum her gün düzenli. soracağım şey fazla kaçar mı acaba? ne bileyim gainer üstüne bir de polen. protein manyağı olmayalım:)

yardımcı olursanız sevinirim.

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    Blackice,

Konunuzu buraya taşıdım.
    Bundan sonra konu açarken biraz daha araştırmanızı ve mevcut başlıklardan devam etmenizi rica ederim.

5. fightingfalcon

fightingfalcon Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0

ben şanslıyım sağolsun dedem hiç şeker vermiyor 5 kovan arı var süper bal yapıyorlar valla harika..:) ayrıca arı poleni arının yumurtası valla çok karşılaşıyordum dedem demişti faydalı ye diye inanmayıp yemiyordum ve sonra başka bir yerde faydasını duydum ve dedemin ballarda polen aramaya başladım ama ne yazıkki tek tük...:)

6. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    fightingfalcon benim babam köyde arıcılık yapıyor.110 kovanımız var.polen elde etmek için polen tuzakları var. tuzağın tanesi 100lira civarı.bu tuzak arı kovana girerken poleni düşürmesine sebep oluyor.ballarda polen bulmak zor iş.sırf polen işi yapan arıclar var.
    bukatto " 200 gr. için 14 ytl vermiştim" demiş arı poleni için.polen fiyatı kgsu 400ytl ye kadar çıkıyor.babam kg sunu 250ytl ye satıyor.ve dedğine göre polen içine haşlanmış yumurta sarısnı parçalayıp ekleyen,haşlanmış patatesi parçalayıp ekleyenler varmış.görüntü olarak düşünüyorumda ayırt edilmesi zor olur polenle bunlar karıştırılınca.

**konuyla uzaktan ilgisi var buraya yazayım.balın kalitesini yani arıya şeker verilip verilmedğini anlamanın ufak bir kolay yöntemi var.bilen bilir.tahta cubuğa balı karıştırın ve ocakta yakın.şekerli bal şekerin yanmasından dolayı kararacaktır kendini belli eder.tam süper bir test olmasada kabaca alıcıya fikir vermesi açısından bence pratik bir yöntemdir.
    tabi asıl uygun yöntem teste tabi tutturmaktır.(polenleri de öyle).

builtman, afk_, himes ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  7. liVa_88

liVa_88 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bu polen kilo aldırıyomu pekiii...almayı düşünüyomm etkisi olurmu hiç kilo almayann birisine

8. ibocu

ibocu Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    poelni tek başına deilde,bal ama hakiki balla kariştirarak yeyin unutmayın balı sağlam yerden alın biraz paraya kıyarsanız hakiki bal ve sahte balı tadından anlarsınız

9. gaddarkemal

gaddarkemal Yeni Üye

Beğenileri:
    756
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Born2win siz şimdi dışarda aktarlada kilosu 60-80 lira arasında satılan ürünlerin polen olmama ihtimalinin çok yüksek olduğunu mu yoksa polen olsa bile çok düşük kaliteli (o nasıl oluyorsa) polen olduğunu mu söylüyorsunuz.

Babanızla konuşarak konu hakkında bizi daha etraflıca bişlgilendirirseniz memnun olurum.

10. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    gaddarkemal,fiyatları 80 ytl diye evet içine bişeler katıyorlar almayın demem hem etik olmaz hemde bilmediğim araştırmadığım polenle ilgili o kişilerin gunahına girmeme sebep olur.hak yemiş olurum.
    ben aktarlarda polen almadım fiyat araştırması da yapmadım.
    **polen alırsanız direk laboratuvara götürün.50-100 ytl fiyatı neyse test ettirin derim ben.1-2 testten sonra artık satıcı guvenilir sınıfına girebilir eger ürünleri kötü çıkmamışsa.
    ***polenin düşük kalitesini şöyle açıklayabilirim.polenlerin ehrbiri protein ve vitamin deposu .100gram protein ele alaım.içine 50gram belli yöntemlerle başka şeyler konmuş.bu durumda 150gram 2/3ü polen olan bir ürün olur elinizde.ve her serving de aldıgnız protein vitamin kalitesi düşer.tabi polene benzetilip eklenen şeylerin zararlarından da bahsetmiorum.vardır mutlaka.

gaddarkemal bunu beğendi.
  11. himes

himes Üye

Beğenileri:
    68
    Ödül Puanları:
    0
    polen gerçekten çok büyük bir besin arının 2 ürünü var topladığı ve ürettiği,polen topladığı ürünlerden;en önemlisi içinde önemli amino asitler ve sonuçta sperm olduğundan bir miktar hormonlar var kullanımı zarar getirmez ama vitamin yönünden çok zengin multivitaminlerle kullanmaya dikkat etmek lazım.

12. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    born2win senin verdiğin fiyata bakınca piyasadakilerle arasında çok fark var..güvendiğim aktarlar dahi 50ytl/kg dan satıyor..250 ytl çok değilmi..yada aralarında kalite farkmı falan mı var hile dışında..

ayrıca bir iki fayda da ben ekleyeyim..

• Yüksek Performans getirir.
    • Anabolik etkileri (32 gr ve üstü tüketimlerde) yani kas-adale yapıcı ve güçlendirici özelliği vardır.
    • Büyüme çağındakilere ihtiyaç duydukları tüm esansiyelleri barındırır.
    • İçerdiği Flavonoidler en yakın takipçilerinden 200 kat fazla antioksidan özellik taşır.
    • Çok zengin bir aminoasit ve protein kaynağıdır.
    • Protein kalitesi yüksektir.
    • B Kompleks vitaminleri yönünden çok zengindir; bir çay kaşığı kadar polen organik ve doğal bir arı ürünü olarak metabolizmanın tüm B vitaminleri ihtiyacını karşılar.
    • Günde iki tatlı kaşığı(10-15 gr.)tüketimde ise tüm vitaminlerden yeterli ve yararlı düzeylerde alınmış olur, ancak C vitamini yönünden zayıf içeriklidir.
    • Tam bir mineral deposudur. İnsana gerekli tüm minerallerden yoğun miktarlarda içerir.
    • Her gün düzenli 10-15 gr kullanımla bedenimize faydalı ve yeterli olacak, organik-doğal ve zengin bir vitamin ve mineral desteği sağlamış oluruz.
    http://www.ari-sutu-polen.com/polen/
    http://www.beslenmedestegi.com/dogal-urun/ari-poleni-faydalari#comment-131

32 gr üzerinde anabolik etkiden bahsetmiş kaynak..nekadar bunun arkasındalar bilmiyorum fakat vg.ciler için tüketim hergündür..bu miktar sürekli kullanımda çok mu değil mi bilemiyorum?

Son düzenleme: 29 Aralık 2008
    yeliz35 bunu beğendi.
  13. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    diez kalite farkı olup olmadığını gerçekten bilemiyorum.aktarlardan polen almadım.alsam da laboratuvara götürüp test ettirmek gerekir farkı görebilmem için,varsa eğer.
    hile yoksa kalite farkı da olmaz.neticede bal arısının keseciklerindeki biriken malzemedir polen.kestane balı toplayan arılarla ,çiçek balı toplayan arılar arasında fark olabilir belki ama piyasadakiler çiçek balından elde edilen polenler old. için fark olmaz aralarında.

diez bunu beğendi.
  14. CeHC

CeHC Üye

Beğenileri:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Fiyatlar biraz uçuk diye duydum , en düşük fiyata kaç gram bulabilirim?

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    geçenlerde kilosu 45ytl.ye olandan 200gr aldım..polenin menşeini sordum..ispanyadan ithal ediliyor dedi satıcı..tadı önceki aldıklarıma göre acıydı..

16. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    ispanyadan ithal edilmesine cok sasırdım.

17. PELUŞ

PELUŞ Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arı sütüyle karıştırıldığında çok iyi olduğunu duymuştum hep öyle yerdim küçükken ama aklıma takılan şuydu

metal kaşıklarla yedirmezlerdi büyükler kabındada yazardı metal kaşıkla değil tahta kaşıkla yiyiniz diye bunun sebebnini bilen varmı

18. salojan

salojan Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bu urunu alirken satan adam , sabah ac karnina almami ve 2 saat icinde sut veya sut urunu tuketmememi soyledi.emilimini azaltiyormus , bu konuda bilgi sahibi olan var mi?

19. Striker

Striker Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    bende pollen kullanıyordum ama fazla bi yararını görmedim bıraktım

20. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    Metal ile temas ettiğinde vitaminleri ölüyormus sanirim hsd adinda bir kullanicinin başka bir başlik hakkinda bu konuda açiklamasi bulunuyor arivital in 10 ytl ye 100 gram kapali ambalajda var iso su vs. De var sanirim test edilmiştir o ürünler aktarlardan daha sağlam oldugunu düşünüyorum ( bu benim düşüncem )

https://www.bodyforumtr.com/vbforum/ar-poleni-t3027.html?threadid=3027 BU BAŞLIKTAN BAKABİLİRSİNİZ metal olayına

Son düzenleyen: Moderatör: 6 Temmuz 2009

Sayfayı Paylaş