Arı Poleni

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve HaX7 tarafından 13 Mart 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 16 üye.
  1. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,

Ben dönem dönem ara vererek bu sporu yapıyorum. BB'ye önem verdiğim kadar kardiyo'ya da önem veririm. Fazla kütle yapmak amacında olmadığım için protein ve amino asit kullanmadım. Sadece bir süreliğine kardiyo antremanları (koşu) öncesi, Ultimate Nutrition'ın kreatinini kullanmıştım.

Son zamanlarda yaptığım araştırmalar sonunda "Arı Poleni" ile karşılaştım. İnternette içerisindeki vitaminler övüldükçe övülüyor şöyleki;
    - 100gr. polende 10kg.bal, 20 kilo sığır eti, 70kg. süte eşdeğer vitamin ve mineral vardır.

- Polende bulunan başlıca amino asitler: Cystine, Histidin, Trytoptan, Methionin, Phenylalanin, Thereonin, Arginin, Ascorbik ve Arachidonik'tir. Demir, bakır, kalsiyum, sodyum, magmezyum ve silisyum ise polende tespit edilen elementlerden bazılarıdır.

Bu amino asitler ve yüksek besin değerleri ağırlık çalışanlar ve kardiyolcular için bire bir gözüküyor.

Ben özellikle kardiyo çalışmalarından önce bir kaşık yiyorum üzerine de bir kaşık bal yiyorum(Bal ile yememi polen satan dükkan önermişti). Ağırlık antremanlarımdan sonra evde yemek yedikten hemen sonra aynı dozda yiyorum. Poleni aldığım yer yemekten sonra yediğim zaman da kilo alabileceğimi, spor sonrası daha dinç hissedeceğimi söylemişti.

Aranızda benim gibi arı poleni kullanan var mı ? Fikir ve önerilerinizi bekliyorum...

2. destro

destro Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,

Basketbol oynadığım dönemlerde bende kullanmıştım, benim kullandığım Arısütü+Polen+Bal karışımı olan ARIVİTAL idi aynı dönemlerde AKSUVİTAL vs gibi benzerleri de çıkmıştı. Çok olumlu etkilerini gördüğüm için uzun süre kullandım ancak ara verdiğim yada kullanmadığım zamanlarda yaşadığım performans düşüklüğü bende pekçok soru işareti oluşturdu ve artık bu tarz ürünleri ginseng vs. de dahil olmak üzere sürekli kullanmıyorum. Ya ağır idman yaptığım/yapacağım günler yada kendimi kırgın hissettiğim günlerde kullanıyorum. Size de tavsiyem olumlu etkilerinin yanında bu konuyu da göz ardı etmemeniz olacaktır.

Sağlıklı Günler...

3. HaX7

HaX7 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Dediklerini araştıracağım..

Arı sütünü polen satan dükkan ayrı bir kür olarak önermişti. Güneş ışığı görmemesi için alüminyum folya ile kapalı durması, metal kaşık yerine plastik veya tahta kaşık kullanılması arı sütününde ne kadar kompleks bir besin olduğunu gösteriyor bence. Çiçek balına enjekte edilmiş arı sütünü de ayrı bir kür olarak denemeyi düşümüyorum.

Önerilerin için teşekkür ederim.

4. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    ancak arı poleni dediğin gibi kesinlikle metalle ve güneşle temas etmeyecek bunu yanısıra aksu vital vs vs bunlar hikaye nedeni ise koca kavanozda içinde sadece 5 gr arı sütü var diğrei ise bal vs arı sütü saf istiyorsan aktarlara gideceksin çok pahalı yaklaşık kilosu 500 milyondu yaa işte öyle nede olsa elde edilmesi zor

işte resimde görüyorsunuz orjinalı budur internettende fiyat araştırması yapabilirsin faydaları ise sana kaynak vererek yazacağım

Fiyatı: 1,00 YTL/gr

SAF ARI SÜTÜ (Royal Jell)

Arıların kafatası salgı bezlerinden salgıladıkları asit karekterli bir sıvıdır

KULLANIMI: Saf taze arı sütünün muhafazası zor olduğu için bal ile beraber kullanılması uygundur.Kullanım amacına göre günlük 500 mg ile 2000 mg arası alınır.Saf olarak kullanıldıgı gibi bal ile karışık kullanılması tavsiye edilir.Kurutulmuş arı sütü de kapsül olarak veya toz olarak kullanılır.

MUHAFAZASI: Saf taze arı sütü -2 derecede, bal ile karıştırılmışı +25 derece altında muhafaza edilmelidir. Kurutulmuş arı sütü ise +30 derece altında muhafaza edilir.Güneş ışınları sıcak ve metal kaşık arı sütünün özelliklerini bozar.
    KULLANIM ALANLARI:Kandaki kollestrol, total lipit, fosfo lipit, trigliserit, B-liprotein seviyelerini düşürür. Tansiyonu düşürdüğü ve damar genişletici fonksiyonu olduğu , insülin ve benzeri peptitleri içermesi nedeni ile(kan şekeri düşürücü ) etkisi olduğu immünolojik etkisi antimikrobiyal etkisi cilt ve saç hastalıkları tedavi edici etkisi cinsel fonksiyonları düzenleyici sperm sayısını artırıcı etkisi organizmaya hareket canlılık ve kuvvet verir. Hipo ve Hiper Tansiyonu ayarlar. Kan basıncının normal düzeyde kalmasını sağlar.Kan üretimini kolaylaştırır. Anemiyi giderir. Kanser tedavisinde etkili kapasiteye sahiptir. HORMONAL faliyetleri düzenler kadınların bozulan kan dengesini düzenler. Yaşlılıktan oluşan damar sertliğini ve bitkinlik hallerini giderir.Kalp damarlarını temizler. Astım, Bronşit,Tüberkülozlu hastalarda, Sinir deprasyon ve Asabiyeyi önlemede, Mide ve bağırsak rahatsızlıklarında böbrek ve idrar yolları rahatsızlıklarında sarkık vücüt organlarını özellikle göğüsleri dik duruma getirmesinde süt salgi bezi fonksiyonlarının artmasında döl tutma oranının artmasında Yüz derisinin kurumasında ve Cilt Maskelerinde kullanılır.

yanlız burada 1 gr 1ytl diyor zam gelmiş anlaşılan vaybe yani aksu vitale para vererek bal almayın alın 50 gr balın ve polenin içine karıştırın ne isterseniz olur

kaynak= http://beybal.sitemynet.com

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    peki bu arı polenin besin degerleri nelerdir? daha dogrusu 100 gramında kac kalori var?

6. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    ancak aktarlarda daha ucuza bulunur burada şişirilmiş fiyat ve tek başına asla kullanılmamamlı dediğim gibi mutlaka bal ve polen ilşe kombine edilmeli zira pahalı miktarşar ise 50 gr arı sütünü 500gr bal +polenle kombine at yanlız karıştıracağın KAP ASLA METAL OMAYACAK MİXER VS BIÇAĞI BİLE DEĞSE AL AT

karışım için kaynak:http://www.ekoses.com/ekolojikyasamportali/bpg/publication_view.asp?iabspos=1&vjob=vdocid,146967

ve arısütünün faydasını şöyle özetlemek gerekirse sadece kraliçe arı arı sütüyle beslenir ve diğer arılara oranla 40 misli daha uzun yaşar buda 4 ila 6 yıl arasında değişir
    kaynak:http://www.ekolojikurunler.com

kapsül olarakta bulunur piyasada ancak şahsen ben kendi yaptığım karışımı kullanma taraftarıyım içinde nereden bileyim ne olduğunu ;)

7. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    Güç ve dayanıklılık için arı poleni

Arı poleni çiçekli bitkilerden dişi işçi arılar tarafından toplanır. Arıların bacaklarında "polen süpürgesi" denen bir kısım polenin çiçekten toplanmasını sağlar. Polen Vitamin a ve B kompleks vitaminleri yönünden zengindir. Ayrıca yüksek oranda protein (%20-25) içerir. Polende mineral, enzim ve eser elementler ve diğer vitaminler de bulunur. Arı poleninin ayrıca yaşlanma etkilerini yavaşlattığı, bağışıklık sistemini güçlendirdiği ve antibakteriyel olduğu bilinmektedir. Arı sokmasına alerjisi veya astımı olan kişilerin arı polenini dikkatli kullanması gerekir.

kaynak:http://saglik.tnn.net

işte istediğin bilgiler oku lütfen madem istedin tüm yönüyle arı poleni

http://www.propomed.com/index_dosyalar/Page847.htm

bu linke tıklauarak bulacaksın

8. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    yanlız senin sorduğun şey arı poleninin besin değerleri arı poleni ve arı sütü ayrı şeyler kilo malımındada ikiside işe yarar helede kombine edilirse yukarıda resmini verdiğim arı sütü

9. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    hsd bilgilendirmen için teşekkürler 100 gramı 10 ytl olan arıvital arı poleni alıp 4 günde bitiriyorum onu 25 gram felan kullanıyorum günde bir faydası olur mu ki ? kilo almak istiyorum ben

10. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
  11. safeo

safeo Üye

Beğenileri:
    211
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Kocaeli
    Bildiğim kadarıyla bir hastalıkda kullanılmıyorsa destek amaclı kullanılıyorsa 1çay kaşığı (5gr) eğer bi hastalık tedavisinde yada farklı bir amacla kullanılıyorsa (senin istegin kilo almak gibi) 2-3 cay kasıgı yeterli bence..

12. super_hornet

super_hornet Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    0
    ilk kez denicek arkadaşlar varsa bi 3-4 gün 1 çay kaşığı kadar alıp deneyin kendinizi gözlemleyin vücud alerji yapmazsa saldırın...

bende direk alerji oluyor o yüzden tüketemiyorum:(

13. Blackice

Blackice Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar karar veremedim günde kaç tatlı kaşığı yesem bundan yeteri kadar protein alırım acaba? 2 yiyorum şuan.

14. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar çok önemli bir hata yapıyorsunuz. burada "Çay kaşığı" , "Tatlı Kaşığı" gibi şeyler duyuyorum. Önemini vurgulamak için büyük yazıyorum. ARI POLENİ İLE KESİNLİKLE HİÇBİR METAL veya ALAŞIM TEMAS ETMEMELİDİR , KESİNLİKLE.

15. Blackice

Blackice Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    xxxxx o dediğin arı sütü metalle temas etmemesi gereken. bu arı poleni kuru bişey zaten.
    durduk yere manyak edicen milleti şimdi:)

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Ekim 2009
  16. faroz19

faroz19 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bursa
    Konuyu hortlattım :D Arı polenini sade yada süt,bal,pekmez gibi ürünlerle tüketilebilir.Bende yeni başladım kullanmaya inş.faydasını görürüm.

17. afk_

afk_ Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    arı polenini nerelerde bulabiliriz acaba

18. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Baharatçılarda.

19. playertwo

playertwo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Edirne
    bu cümle benide dikkatimi çekmişti fakat işçi arıların normalde besin değeri düşük yiyecekelrle beslenmeleri ve bunun yanında kraliçe arının içinde tüm amino asitleri ve vitaminlei barındıran bir yiyecek ile beslenmesi onların ne kadar küçük hayvanlar oldukları düşünüldüğünde bana normal gedi,

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 02:16 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:10 ----------

bende önemli bir şey söylemek istiyorum baltek marka saf 15 gr lık arı sütünün içinden kürdandan az büyük bir çubuk çıkıyor ve bu çubukla bir kaşık alın diyor üzerinde yani iki mercimek büyüklüğü falan ediyo.

20. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Arı Poleni -Mükemmel Gıda-Bizzat Kullanım ve Sonuçları

Not: Daha önce böyle bir konu açılmamıştır, bizzat kullanım ve sonuçlarına dair bilgi verdim

Arkadaşlar son 1 aydır Mükemmel Gıda olarak adlandırılan arı poleninin kullanıyorum . Sonuçları cidden muhteşem . İçerdiği aminoasitlerle minarellerle vitaminlerle çoğu protein tozuna taş çıkartır. Performansı o kadar artıyorki maksimum verimli antrenmanlar yapmak isteyenlere ve güç sıkıntısı çekenler , ağır antrenman yapanlara birebir ,imkanı olan her VG cinin denemesini isterim lakin biraz cebinizi yakar..

Arı Poleni vitamin, mineral, protein, aminoasit... yani yaşam için gerekli pek çok unsuru en yüksek oran ve kalitede içerir.. Bitkisel yaşamın özünün özü diye adlandırılan polenin bir diğer adı ise "mükemmel gıda"dır.

İnanılmaz oranlarda esanisyel ve B vitamini zindeliğe ve karaciğer sağlığına katkı sağlar. Büyüme çağında olanlara tam ihtiyaçlarını duydukları protein ve tüm esansiyelleri (bedende üretilemeyen tüm aminositler) sağlar. En yakın takipçisinden 200 kat daha fazla antioksidandır(Kansere karşı koruyucu). Polenin bir çay kaşığında 2 kilo kemiksiz ve yağsız et ya da 12 litre sütteki kadar esansiyel bulunur.

Arı Poleninin bazı faydalarını şu başlıklarla özetleyebiliriz:

Yüksek Performans getirir.

Anabolik etkileri (32 gr ve üstü tüketimlerde) yani kas-adale yapıcı ve güçlendirici özelliği vardır.

Büyüme çağındakilere ihtiyaç duydukları tüm esansiyelleri barındırır.

İçerdiği Flavonoidler en yakın takipçilerinden 200 kat fazla antioksidan özellik taşır.

Çok zengin bir aminoasit ve protein kaynağıdır.

Protein kalitesi yüksektir.

B Kompleks vitaminleri yönünden çok zengindir; bir çay kaşığı kadar polen
    organik ve doğal bir arı ürünü olarak metabolizmanın tüm B vitaminleri ihtiyacını karşılar.

Günde iki-üç tatlı kaşığı(10-15 gr.)tüketimde ise tüm vitaminlerden yeterli ve yararlı düzeylerde alınmış olur, ancak C vitamini yönünden zayıf içeriklidir.

Tam bir mineral deposudur. İnsana gerekli tüm minerallerden yoğun miktarlarda içerir.

Her gün düzenli 10-15 gr kullanımla bedenimize faydalı ve yeterli olacak, organik-doğal ve zengin bir vitamin ve mineral desteği sağlamış oluruz.

bakici29 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş