Antrenmandan önce-sonra (cardio)

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve BassHunter tarafından 26 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar öncelikle konu ile ilgili bilgiler mevcud bende bunun farkındayım fakat hiçbiri tam değil.

Benim kilo problemim yok.(Boy 1.78 Kilo: 70) fakat en azından hafif kondisyon şeklinde koşu yapma taraftarıyım. Bu kardiyo şeklinde geçecek antrenmanı ağırlık antrenmanlarımın oldugu gunde yapmayı düşünüyorum. Zira hafif koşu için ayrıca 1 gün spor salonuna gitmek istemiyorum. 20-30 dakikalık çalışmayı antrenmandan öncemi sonramı yapmam uygun olur?

2. Vorenus

Vorenus Üye

Beğenileri:
    303
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Vancouver
    Glikojen kardiyovaskuler egzersiz için birincil yakıt kaynağıdır . Ağırlık antrenmanı kas glikojenini tüketir . Böylece vücut glikojen yerine enerji olarak kullanmak üzere yağ hücrelerine saldırır . Yani hedef yağ yakmak ise 40-45 dk lık ant. sonra 20-25 dk hafif kardio yapmak idealdir . Paralelinde beslenmen iyi değilse istediğin sonuçlara ulaşamzsın .

3. ulfang

ulfang Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    aynı anda kas kaybetmek istemiyorsak ağırlık çalışması bittikten hemen sonra bir ölçek whey alıp hafif cardio ya geçmek mantıklı bir hareketmi olur yoksa gereksiz mi?

4. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    takviye kullanmıyorum. Bugün antrenmandan sonra yaptım sorun çıkmadı böyle devam edeceğim sanırım

Sayfayı Paylaş