antrenman programıma yorumlarınız

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve fiko444 tarafından 19 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    3 ay boyunca haftada 4 gün olmak üzere sadece body yaptım herhangi bir takviye besin kullanmadım şimdi ise bodyle beraber kick box idmanlarına da başyacam çünkü kick box idmanlarında 1 saat kardio 45 dk teknik çalışılıyor vücudum biraz yağlı olduğundan dolayı kardio da yapmam lazım kardioyu kick boxda yapmış olurum diye düşündüm
    boy:177
    kilo:68
    yağ oranı :19-20 (elektronik tartıda ölçtürdüm ne kadar güvenilir bilmiyorum )
    uygulayacağım program ise
    pazartesi : sadece kick box
    salı : göğüs+biceps
    çarşamba : önce kick box idmanı sonra + kanat (4 hareket)
    perşembe:dinlenme
    cuma:eek:muz+triceps
    cumartesi:göğüs+ biceps
    pazar:dinlenme
    şimdi arkadaşlarım ve hocalarım sizce göğüsü ve bicepsi haftada 2 gün diğer bölgeleri 1 gün çalıştırmamın bir sakıncası olurmu ? bacak neden yok derseniz kick boxda bacakalrın esnek olması gerektiği için bacak çalışmıyorum.
    bir de bu şekilde bir program uygularken sizce beslenmemi nasıl ayarlamalıyım yani karbonhidrat protein be yağ miktarını kilomun kaç katı kadar almalıyım.
    amacım ise 75 kilo da fit bir vücuda sahip olmak bu programla amacıma doğru şekilde hizmet etmiş olurmuyum ?

2. sgenc07

sgenc07 Guest

Çok deneyimli değilim ve sizin durumunuzu bilmiyorum ama biraz "sert" bi program gibi geldi bana. Özellikle çarşamba problem yaratabilir. önce kickbox sonra kanat. Bence cumartesi günü göğüs bicepsi iptal edin yerine kanat-bacak koyun. Bacak çalışmanın çok esneklik kaybettireceğini düşünmüyorum. Aksine kick-box için gerekli olan, kuvvetli bacaklara sahip olabilirsiniz. Ayrıca bacak çalışmak vücudu çok daha dengeli hale getirir. Bu da mutlaka avantaj yaratacaktır kick-box için.
    75 kgya gelmek istediğinizi belirtmişsiniz. Bu spor yoğunluğu içinde metabolizma çok fazla hızlanacaktır. Beslenme ye ekstra bir özen göstermeniz gerekir. Bence kg başına 6-7 gr karbonhidrat, 2-2.5 grcivarı protein.0,5-1 gr da yağ ve iyi bir multi-vitamin gerekir.
    Başarılar diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör: 19 Mart 2009
  3. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    sgenc07 peki sence bu şekilde her bölgeyi haftada 1 gün çalıştırarak bodyde iyi bir yol katedebilirmiyim ? kanatın o kdr problem çıkarmıyacağını düşünmüştüm siz yorgunluk açısından mı diyorsunuz gelişim açısından mı sorun yaratabilir diyorsunuz ? bir de bu şekilde beslenmeye söylediğiniz kadar çok yüklenemezsem overtraining olma ihtimali varmı acaba? kas yapalım derken var olak azıcık kasıda kaybetmeyelimde :d

4. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    bir de arkadaşlar sormak istediğim esas noktalardan biride malum kick boxda fazla yağlardan kurtulacaz inş. dolayısıyla body çalışmasında setlerimi nasıl ayarlamalıyım ben pramit yapmayı düşünüyordum 12-10-8-6

5. sgenc07

sgenc07 Guest

Dediğim gibi çok deneyimli değilim ama kendi tecrübelerimden bahsedersem, bende son 2.5 ay boyunca bir bölgeyi haftada bir defa çalıştırdım. Sonuç tatminkardı benim için. Ancak ben hiç kardio veya başka spor yapmadım. Bundan dolayı optimal bir dinlenme sağlayabildim. Bu açıdan düşününce sizde nasıl bir etki olur onu bilemiyorum. Sonuçta vücut yapısı, genler bir çok faktör var işin içinde.

Kanat'ı yorgunluk açısından yazdım. Hem yoğun kardio hem de kanat gibi büyük bir kas grubu benim gibi amatörler için oldukça ağır.

Beslenmeye tabiki çok iyi özen göstermelisiniz. Aksi takdirde overtraining olmasanız bile gelişim olmayacaktır. Hatta geri bile gidebilirsiniz.

6. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    peki arkadaşlar bu şekilde haftanın pazartesi çarşamba günleri k box diğer günleri body yapan birisi için daha sağlıklı bir program önerebilecek varmı ya da pazartesi çarşamba cuma günleri k box diğer günler body ? nasıl ayarlamalıyım sizlerin fikirleri çok önemli benim için

7. fiko444

fiko444 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    38
    salondaki hocamla programı biraz daha düzenledik ve son durumda şu hale geldi
    pazartesi:k box + kanat
    salı:eek:muz + triceps
    çarşamba k:box
    perşembe :eek:ff
    cuma :k.box
    cumartesi:göğüs + biceps
    pazar:eek:ff
    son hali için yorumlarınızı bekliyorum

Sayfayı Paylaş