antrenman programı ve supplement

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve breakingnoob tarafından 25 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. breakingnoob

breakingnoob Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba ben 19 yaşında 1,83 boyunda 61 kilo bir gencim
    Önümüzdeki günlerde fittnessa başlayacağım. Boş zamanım çok bilgisayar başında saçma sapan kendimi bitirmek istemiyorum. Salonda hamlamanın birazda önüne geçmek için evde bodyweight hareketlere başladım. Ama benim sıkıntım çok hızlı olan metabolizmam. Düzenli beslenemiyorum evde tekim ve üniversiteye tekrar hazırlanıyorum ve sigara kullanıyorum. Evde antrenmana başladıktan sonra uyku sorunlarımdan dolayı bitap düştüm, iyice yemek yiyememeye başladım. Ve dahada kilo verdim.Bundan 1,5 yıl öncede fittnessa başlamıştım o zamanlar 55 kilo civarıydım, 3 ayda 66-67 kiloya kadar çıkmıştım çabuk hacim kazanıp çabuk kaybediyorum. Bazen yatmadan önceki halimle uyandığım zamanki halim arasında dağlar kadar fark oluyor. Annem bile noldu sana 1 günde eriyip bitmişsin falan diyor. Tüm bunlar beni psikolojik olarakta etkiliyor sınav stresi bir yandan uyku problemlerim, sigara kullanmam iştahımı iyice kesiyor.

1- Ne tür supplementler kullanmalıyım?
    2- Yemek programında nelere dikkat etmeliyim?
    3- Antrenman programında nelere ağırlık vermeliyim?
    4- Kardiyo egzersizlerden kaçınmalı mıyım?
    5- Ders çalıştığım için sürekli masa başındayım, masa başındayken yiyebileceğim neler var?
    6- Evde kolay hazırlanabilecek sporcu besinleri önerir misiniz?
    7- İştah açıcı bildiğiniz bir şeyler var mı?

Okuyan herkese teşekkürler.

Sayfayı Paylaş