Antrenman Hakkındaki Şüphelerim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve teveci tarafından 27 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. teveci

teveci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar yaşım 16 boyum 1.75 kilom 65 1 aydan beri evde çalışıyorum 2 dumbell bi de ismini yanlış hatırlamıyorsam ağırlık çalışma istasyonu var daha sonra bu siteyi gördüm antrenman programlarına falan bakmak için sitedeki bazı çelişkiler kafamı karıştırdı mesela ben boyumun 1.80 falan olmasını istiyorum bu sitede bazı arkadaşlar ağırlık çalışınca boyun daha iyi uzayacağını bazıları ise tam aksine boy uzamasını durduracağını yazmış eğer evde çalışmaya devam edersem (çalışma istasyonunda 50 kg da çalışıyorum ) boyum daha uzamaz mı ya da bu yaştan sonra boyum uzar mı arkadaşlar aynı konular açıldı diyebilirsiniz ama günlerdir araştırıyorum her baktığım konuda kafam biraz daha karışıyor bi de bi sayfada gece yatmadan önce süt içerseniz boyunuz daha iyi uzar diyor başka bi sayfada ise gece süt içerseniz boy uzama hormonunuz çalışmaz diyor başka bi sayfada ise boy uzamasıyla sütün alakası yok diyor yani anlıyacağınız birkaç gündür kafam iyice karıştı her sayfada başka bi fikir çıkmasından :( yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler

2. eddy1212

eddy1212 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kafanın karışması normal çünkü forumda söylenenlerin ikiside doğru.Şöyle açıklıyım bodyinin boy uzamasına negatif bi etkisi oldugu açık,lakin bazı hareketlerde vücudun tamamı gerildiği için boy uzamasına pozitif yönde etki eder,barfixs vb. bu birazda genetik bazı adam body yapıyor arnold gibi boyu uzamaya devam ediyor bazısı duruyor ben etrafımdada gördüm her ikisini,ayrıca 1.75 çok kısa değil bence

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    omurgaya yükbindiren hareketler boy uzamasına enge lolur omurgaya baskı yaparlar

bench press veya gogusa hareketlerınde saorun olmaz barfıks ve bazı sırt hareketlerınde sorun olmaz hatta sırt hareketlerı boy uzaması acısından faydalıdır 14yaş programı var sitede ordakı hareketlere göz at

boy uzunluğu her ne kadar genetık olsada beslenmemiz uykumuz ve yaşam biçimimiz buna etki eder sadece süt ile boy uzamaz ondan mucize bekleme balık yağı omega3 kuru yemişler spor uyku düzeni d vitemını guneslenme gibi bır cok etkı var beslenme şeklın genıs olsun

haftada 3 gun balık yersen omega3 acısından yeterlı olabılır sadece omega3 balıkta yok dıger besınblerdede bulunuyor googledearaştırırsın herşeyden dengelı şekılde tuket çeşit cok koymaya calıs yaşın 16 erkekler 22 e kadar uzama şansları vardır

4. teveci

teveci Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Tavsiyeleriniz için çok teşekkürler arkadaşlar

Sayfayı Paylaş