antrenmanım we gerekli destekleyiciler hakkında yorum yapar mısınız?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve energy_96 tarafından 25 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. energy_96

energy_96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese merhaba. forumu üye olmadan bir süre takip ettim fakat sizlere danışmak için üye olup bir konu açmak istedim. Sıkı ve fit bir vücuda ulaşmak amacım. çok şişmeden.
    boy: 1.82
    kilo: 68
    aralıklarla spor yaptım. ama son 3 aydır sporu düzenli olarak yapıyorum. şu an kol arka kollarımın çizgileri iyice belirginleşti kollarım şişti. belim zaten inceydi daha da inceldi omuzlarım açıldı. şu an 1 haftadır internetten araştırıp bulduğum bir programı uyguluyorum. malumunuz tyler durden diye bir olayımız var. idealim odur ona yakındır aynısını yapamayacaım için (genlerden dolayı) benzerine yaklaşmaya çalışıyorum. zayıf bir yapım var fakat çabuk kilo alıp verebiliyorum. destekleyici bir şeyler kullanmak istiyorum kaslarım daha parçalı görünsün diye. birazda hacim kazanmak istiyorum tabiki. neler önerirsiniz? programı burada paylaşabilirim. ya da hocalarımız zaten biliyordur. tyler durden workout uyguluyorum. amino asit creatine protein tozu vs. neler önerirsiniz? düzenli olarak yemek yiyorum sporla beraber. tawuk yumurta vs gibi. bol öğünlü yemeye çalışıyorum kendimi zorluyorum hatta yemek için bazen. önerileriniz için ölçülerimi de yazıcaktım fakat yazlıkta olduğum için ölçebileceğim bişey yok. illaki gerekli diyorsanız bulur bi yerden ölçülerimi de yazarım. tavsiye ve yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim saygıdeğer üyeler :)

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Değerli üyemiz;

Lütfen mesajlarınızda Türkçeyi doğru kullanmaya dikkat ediniz.
    Yazım dili ile ilgili kuralları okumak için lütfen buraya tıklayınız
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

energy_96 bunu beğendi.
  3. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Gerekli bilgilerin hepsi forumumuzda mevcut. Hatta, şu an aklınızda olmayan ama bu sporda ilerleme kaydettikçe birçok kişinin aklına takıldığı gibi sizin de aklınıza takılacak olan soruların cevaplarını bile bulacaksınız.
    Aramaya inanın;)

4. energy_96

energy_96 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bundan sonra daha dikkatli olurum. teşekkür ederim. fakat konu ile ilgili yorumda yaparsanız sevinirim. sadece imla hataları ile ilgili değilde konu ile ilgili de bir yorum bekliyorum. teşekkürler şimdiden.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:25 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:22 ----------

konuda da belirttiğim gibi bir süre forumda araştırma yaptım. fakat kafama göre ürün almadan önce tavsiyelerinizi de merak ettiğim için yorum yazmanızı istedim hepsi bu. şimdi gidip kafama göre amino asit ya da başka bir ürün alırsam içim rahat bir şekilde kullanamam. bilgilerinize ve engin deneyimlerinize sığınarak ufak tavsiyeler istiyorum sadece. teşekkür ederim.

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer araştırma yaptıysanız, günlük almanız gerken protein miktarı üzerine görüşler, öğünlerinizi düzenlemeniz, ne tip supplementlerin ne işe yaradıkları gibi belli başlı bilgileri biliyorsunuzdur.
    Eğer günlük protein ihtiyacınızı karşılamakta zorlanıyorsunuz veya karşılayamıyorsanız sadece bir whey proteinini destek amacıyla alabilirsiniz.
    Sonbahar döneminde, whey + nitrik oksit tetikleyici
    whey + nitrik oksit tetikleyici + kreatin gibi kombineler yapabilirsiniz.
    Yaz dönemi yerine sonbahar dönemi yazmamın sebebi ise yazın çok su kaybı, idmanlarda zorluk, beslenmede zorluk gibi durumlardan dolayı alacağınız supplementlerin hakkını veremeyeceğiniz düşüncemdir.

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    1.82 boy ve 68 kgs ....3 aylık sporcu ?!...)

bunları baz alarak aşağıdaki noktalara dikkat ediver:

-gün aşırı idman
    -programı değiştiriver ...eğer 3 ayı tamamlamışsan bir 3 aylık program daha yapabilirsin...öncelik vermek istediğin kas grubuna 2 hareket (en fazla 2 tane olabilir) ve diğer kas gruplarına 1 er hareket...3 x 8 tekrar ,kilo -boy orantına göre uygun...
    -yeterli kompleks karbonhidrat (makarna ,pirinç, yulaf,patates) , yeterli sebze (havuç, salata) , 50 -100 gr peynir, 50 gr tavuk, baklagiller (tam tahıl buğday) , zeytinyağı, sınırlı meyva , 2 bardak pastorize süt , 2 yumurta (tam) ,sınırlı basit şeker...
    - b-kompleks vitamini ,günde 1 tane (apikobal )
    -8 saat uyku
    -antrenmandan 1.5 saat önce 1 muz

yeterli olacaktır...

3 ay sonra yeniden program değişikliği...her kas grubu için 2 hareket yapabiirsin artık...))

Sayfayı Paylaş