antreman sonrası

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve bai1453 tarafından 5 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. bai1453

bai1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bir-iki haftadır antremanlardan sonra yüzüyorum ve bunun vücudumu rahatlattığı kanaatindeyim.Acaba gelişme açısından bir sakıncası varmıdır bilgilendirirseniz sevinirim.

2. ozky

ozky Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    yüzmeden kastın tempolu bir yüzmeyse cardio görevi görür ve eğer antrenmanda cardio yapmamışsan sakıncası olacağını düşünmüyorum.ama cardiolu ve ağır bir antrenmandan sonra yüzüyorsan olumsuz etki yapabilir.yok eğer yüzmeden kastın suya girip yavaş yavaş keyifini çıkara çıkara yüzmekse,sorduğun kabahat :)

3. ll_ultraslan_ll

ll_ultraslan_ll Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğğğrenci
    Yer:
    İstanbul
    bnm hocam''kaslar çalışırken deil tw izlerken büyür''derdi :D yani bi spor gibi yüzmen gelişime kötü etki yapabilir die düşünüorm :roll:

4. hernan77

hernan77 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    sağlık teknisyeni
    Yer:
    izmir
    yüzmeyi farklı bi gün yapsan daha sağlıklı olur. off olduğun gün mesela...

5. bai1453

bai1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yüzme işini daha çok nefes açmak için tempolu yapıyorum ama 200-250 metre kadar yüzebiliyorum.Maksimum 10-15 dakikamı alıyor sizce yinede bırakmalımıyım? Hernan77 arkadaşım başka günler demişsin mesela off fakat farklı günlerde ya dinleniyorum salona hiç gitmiyorum ya da başka işlerim oluyor onun için yüzme işini heralde bırakıcam.

6. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    10-15 dakkalık bir yüzmeden söz ediyorsan çok büyük sorun olmayacaktır..
    yoğun antrenman sonrası 10 dakkalık hafif tempoda kardiyo çalışması kan dolaşımının normale dönmesi için zaten olumludur..
    yalnız yüzme sporu kasları uzatıcı bir spordur.. sert bir idmandan hemen sonra havuza girmenin zaten kasılmış ve şişmiş durumda olan kasları ve vücut gelişimindeki gidişatını nasıl etkileyeceğini yüzme antrenörü veya yüzücü arkadaşlar daha açıklayıcı biçimde cevaplayabilirler..

7. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bence böyle bir imkanın varsa çıkar tadını ben olsam öyle yapardım, hem eğer rahatlama hissediyorsan

vücudunun sinyalını dinle ve devam et, gerçi yüzme definasyonu ve kas hatlarının derinleşmesini biraz engelliyor

ama senin yaptığın gibi 15 20 dakikalık keyif için yüzmenin hiç bir zararı olmaz bilakis faydası olur.

8. bai1453

bai1453 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplar için herkese teşekkürler.

9. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    bende senin gibi yapıyordum ama kaslarımı dinlendirmem gerektiğini düşündüğüm için artık antreman sonrası yüzmüyorum sen bilirisin kendini çok zorlarsan olumsuz etki yapabilir

Sayfayı Paylaş