Antreman sonrası basit şeker alımı nedir ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Can Askin tarafından 17 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Evet arkadaşalr bu ara çok duymaya başladım neden antreman sonrası basit şeker alınır

- Alınırsa antremandan kaç dakika sonra alınır ?
    -Ne kadar alınır ?

- Tür olarak ne tavsiye edilir ( meyve suyu, küp şeker, )
    - Veya HİÇ ALMASAK' PROTEİN TOZUNUN AROMASINDAKİ ŞEKER İÇTİGİMİZDE YETERLİ OLURMU ?
    Lütfen bu konuda tecrübeli arkadaşlar yorumlarsa sevinirim Teşekkürler

2. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba. Antrenman sonrası basit şeker alımının mantığı insülin hormonunu devreye sokmak. Bunun sebebi de kasın recovery sürecine hemen başlamasını sağlamak ve antrenmanda boşalan glikojen depolarını doldurmaktır. Alınacaksa antrenmandan hemen sonra alınır. %100 üzüm suyu ve jelibon en çok tercih edilenler. Bu uygulama için yalnızca protein tozu yeterli değildir. Şayet karbonhidrat içeriği olan komplex bir protein tozu ise bu amaçla kullanılabilir. Genel uygulama protein tozu ile %100 üzüm suyunu karıştırıp antrenmandan hemen sonra içmektir. Miktar olarak 200 ml yeterlidir. Başarılar.

3. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Peki şöyle bi söylentide var antremandan sonra kaslar hala sıcak oldugu için hemen almak büyüme hormonunu durdurmazmı yani kas daha çok gelişebilicekken biz şeker sokarak vücuda devre dışı bırakıyoruz dur diyoruz gelişmesi azalıyor ?

4. Thorm

Thorm Üye

Beğenileri:
    70
    Ödül Puanları:
    38
    Siz antrenmandan hemen sonra ne tüketirseniz tüketin tüm besinlerin(yağlar hariç) glisemik indexi vardır yani kan şekerini yükseltir. Vücut bu kan şekerini normal seviyeye düşürmek için insülin salgılar. Salgılanan insülin katabolik süreci durdurduğu gibi anabolik süreci başlatır. Ama insülin salgılandığı için aynı anda büyüme hormonu durur ve eğer o anda oluyorsa yağ yakımı da durur. Şahsen ben antrenmandan yarım saat sonra antrenman sonrası öğünümü tüketmeyi tercih ediyorum. Hemen protein tozu için kas yıkımını durdurun gibi tavsiyeler bana biraz abartılı geliyor. Sonuç olarak tercih meselesi net şu yapılmalıdır diye birşey malesef yok. Umarım yardımı olur. Başarılar.

5. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    Teşekkür ederim bende sizin yaptıgınız gibi yapiyorum gayet mantıklı geliyor, antremanım bitiyor, duş alıp üstümü giyeyim derken 20-30 dakika oluyor sonra protein tozu içiyorum 1 saat sonra evde yemek yiyorum

Thorm bunu beğendi.
  6. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    yapılan antrenman da glikojen depolarını boşaltmak her yiğidin harcı değildir bu yüzden koca bir nesil idman sonrasını jelibon ayıcık yiyerek geçirdik hardcore bi idmanınız yoksa çok gereksiz buldugum bi olay

escapist92, kasmıodane? ve Gangstamonlu bunu beğendi.
  7. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    vallahi kardeşim ben 1.5 yıldır falan yapiyorum özellikle son donemlerde herd antremanı acı cekerek yapiyorum calıstıgım kasın yandıgı hissediyorum ve cok acı cekiyorum ama devam ediyorum yani bence ben hakkını veriyorumdur antremanın cunki salona gelip agırlıklarla calısıp rahat rahat tekrarları cıkarıp giden birsürü kişi var benim onlardan farkım acı cekmeme ragmen devam etmem diye düşünüyorum

8. kasmıodane?

kasmıodane? Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    adam olayı açıklamış :) basit şeker nedir ya :))))) glukojen deposuymuş :D güldürmeyin lütfen proteninizi almaya bakın :)

9. Can Askin

Can Askin Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    1
    olaya okadar dar bi açıdan bakmışsınkı vücudun mr olympia sanki

Sayfayı Paylaş