Antreman sonrası ağrı olmuyor ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ergunfb06 tarafından 22 Ağustos 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. ergunfb06

ergunfb06 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Ben vucud geliştirme salonunda kardio antremanı yapıp daha sonrasında ağırlıklara geçiyorum nerdeyse tüm hareketleri yapıyorum (Makinede yapıyorum) 35 kilo ile çalışıyorum hiç bir şekilde ağrı yapmıyor daha ilk ayım ilk ay çok ağırlık girmemek gerekiyor diye biliyorum ama antreman sonrasıda hiç ağrım olmuyor ne yapmalıyım ? Ha birde ağırlık ile kardioyu farklı günler mi yapsam ?

2. RocKuN

RocKuN Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    vücudu ısıtmadan ağırlık çalışırsan ağırır zaten bu yüzden ısınma hareketleri var.Sen kardiyo ile kendini ısıttığın için kaslar bu yüzden ağrımıyo olabilir ama ilk ayında olduğun içinde ağrıması lazım.farklı bir sorun herhalde

ergunfb06 bunu beğendi.
  3. ergunfb06

ergunfb06 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Hafif geliyor olabilir mi ?
    İlk gittiğim gün ağrımıştı heryerim sonrasında ağrı olmadı çünkü ?

4. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.482
    Ödül Puanları:
    0
    bunun nedeni hareketleri doğru bir şekilde yapmaman olabilir salondaki hocan bu konuda yardımcı olabilir sana eğer hareketleri doğru yapmazsan ağır kilolarla çalışsan bile kaslar yeterince uyarılmaz diğer soruna gelince kardiyoyu ayrı günlerde yapmanı tavsiye ederim

ergunfb06 bunu beğendi.
  5. ergunfb06

ergunfb06 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Tüm hareketler aynen hocamın gösterdiği gibi yapıyorum ağırlıklar hafif geliyor sanırım bilmiyorum. Yaşım 16 Boyum 1.75 Kilom 70 yağ yakıyorum beslenme programım felan var 2 haftada 4 kilo verdim fakat kaslarımda ağrı olmuyor bu konuda yardımcı olursanız sevinirim gerçekten :)

6. serhat88

serhat88 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    valla ben de yeniyim,ağırlık çalışırken ne zamn hareketleri yedire yedire yapsam ertesi gün de bi sızı oluyor hafiften hissediyorum.

ergunfb06 bunu beğendi.
  7. ergunfb06

ergunfb06 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    İşte benimde öyle olması gerekiyor onu soruyoruum :)

8. farukaan

farukaan Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    İngilizcesi çok meşhur bir cümle var ama ben türkçesini yazıcam;
    Acı yoksa kazançda yok,biliyorsun değilmi? weightlifter

ergunfb06 bunu beğendi.
  9. serhat88

serhat88 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    :=)valla senin için bu akşam salondaki hocama sordum,yılmak yok düzenli doğru yapılsın illa acıcak dedi:=)))

ergunfb06 bunu beğendi.
  10. ergunfb06

ergunfb06 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Bir gün kardio bir gün ağırlık çalışıcam bakalım nasıl olucak o zaman olucak mı ağrı :)
    Zaten düzenli olarak yapıyorumm beslenmeme dikkat ediyorum böyle devaaam teşekkür ederim bu arada sana serhat :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 03:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 02:57 ----------

Orasını biliyoruum zaten benimde derdim o acı yoook ağrı yoook o nasıl olucakk :)

11. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    konuyu hortlattım ama..:)

ya benimde aynı sorunum var konu açacaktım bi araştırma yapayım derken bu konuyu gördüm ancak cevap yok bu konuda

eskiden farklı bi spor salonuna gidiyordum bir-iki hafta oraya gittim baya ağrı oluyordu yani hissediliyordu ağrılar daha sonra orası çok uzak olduğu için yakındaki bi spor merkezine yazıldım burası daha büyük orda yaptığım hareketlerin çoğu burdaki antreman programımda da var ama hiç ağrı olmuyor neden olabilir?

12. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Vücut kilolara alıştı...ağırlıkları arttır,programı değiştir...( uzun süredir aynı programı yapıyor isen)

13. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    ağırlıkları arttırıp denedim yine ağrı olmadı,daha sonraki antremanda tekrar arttırmayı denedim bu seferde hareketleri düzgün yapamadım.Daha önce hocama söylemiştim fakat bu bu salondaki ilk ayım olduğu için hocam daha zaman olduğunu ve kiloyu 40lara çıkardıktan sonra değiştireceğini söyledi.Yarın tekrar hocama söylerim duruma göre bakalım artık sence değiştirmelimiyim programı?

14. mars35

mars35 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    setler arasında ki dinlenme süreni kısaltabilirsin veya hareketleri daha yavaş yapmayı deneyebilirsin

15. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Ha deyince ağrı hissetmez vücut süpersetler halinde yaparım idmanalrımı birgün ağrısız geçmedi ...eğer setler arasında fazla dinleniyor isen buda etken olabilir..

16. pozitronn

pozitronn Üye

Beğenileri:
    1.739
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    inşaat mühendisi
    Yer:
    Adana
    Salona gelen sporcuların büyük bi çoğunluğunun amacı programdaki tekrar sayısını yapıp gitmek.Bunu yaparken hareket nizami mi değil mi ağırlığı sallıyor muyum hiç bakılmıyor.Ne yazıkki bizim kaslarımız sayı saymayı bilmiyor.10 tekrar yapınca kas yaparım diye bi şart yok.Ağırlığı hissetmek önemli olan.mesela bench presste ağırlığı hızlıca kaldırırım.Ağırlık tam tepedeyken dirseklerim hala kırık olur.Sonra yavaşça indiririm.Çalıştığını hissederim.Çekiş hareketleri de öyle.Çekerken hızlı çek.biraz bekle sonra yavaşça bırak.Eğer hala gelişim ağrısı çekemiyorsan söyle :)

17. RmznTR

RmznTR Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    38
    setler arası tam tersi vücudum daha çok zorlansın diye daha az bekliyordum,süperset konusunu bilmiyordum araştırıcam :)

bu son 2-3 antremandır yüksek ağırlıklarla çalışmak için fazla doğru yapamıyordum hareketi ama yarın daha düşük ağırlıkla daha fazla hissederek yapmayı deniycem bakalım :)

18. wildblood

wildblood Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cardiyo yaparak başlamanda fayda var 20 dakika yeterli olur.antremanda son setin seni zorlamsı lazım.ağrı olcaktır sonrasında..karın kasları içinde 15 kilo bir ağırlıkla kasların yanana kadar mekik çek.karın kasları hemen uyarıldığı için daha fazla bir ağrı olcaktır...

Sayfayı Paylaş