Antreman Sonrası İnsülin Zıplatmak?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve mert_yldz_ tarafından 20 Ağustos 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Arkadaşlar youtube'da çeşitli videolar izliyorum kimisi diyor antreman sonrası glikojen depolarını hemen dolduralım, kimisi diyor insülini zıplatalım vücut katabolik süreçten çıksın , kimisi diyor insülini zıplatmayın vücut yağ yaksın(kas yıkımıda olur diye biliyorum), kimisi de diyor insülini zıplatmak büyüme hormonunun salgılanmasını azaltır daha fazla gelişecekken bunun önüne geçeriz.Hangisine inanıcaz? Gün boyu hiç basit şekere ihtiyacımız var mı?

2. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam protein tozunda dahi bu dedigin şeker tatlandırıcı zımbırtısı var en iyisi lor shake

Lor da kimisi casein kimisi whey diyor sen karar ver

2 tür lor var birisi peynir altı suyundan yapılan diğeri sütle yapılan

Peynir altı yapılanda peynir altı suyu ve tuz var yani whey proteindeki malzemeler

süt lorunda casein var hangisi mantıklı gelirse artık

bilimsel bilgi yok şu ana kadar bana en mantıklı gelen bu

3. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Evet hocam lorun peyniraltı suyundan yapılanı whey sayılıyor, sütten yapılanı %80 casein %20 whey.Ama benim merak ettiğim insülin zıplatmak gerekli mi? Gereksiz mi?

4. Namelessa

Namelessa Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    53
    Sürekli yeni araştırmalar çıkıyor. Bir araştırma diğerini mazi ediyor Vucudun ihtiyacı olan şeker günlük 5 gram yani 1 adet küp şekeri kadar şekere ihtiyacın var. Ne demek istediğimi anlamışsındır gereksiz jelibonmuş meve suyuymuş bunlar adam cebinde jelibon taşıyor gereksiz şeyler bunlar yağlanma yapar testo yayılımını sekteye ugratır. illa da alacam diyorlarsa yapacak bir şey yok ne kadar bilgi ögrenirsen o kadar hızlı ilerlersin

5. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    Bende meyve suyu taşıyanlardandım yağ oranım %14-15 civarına çıktı 7-8 ayda.Şimdi diyetteyim %10-%11 civarı tahminimce.Şimdi diyetten sonra bulk yapınca en doğru şekilde beslenmek için araştırıyorum.Mesela bazıları antremandan önce muz felan gibi GI yüksek meyveler tüketiyorlar, bu da mı yanlış?

6. TurboTurabi

TurboTurabi Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    18
    Ant öncesi enerji vermesi açısından kullanılıyor genelde

7. mert_yldz_

mert_yldz_ Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    38
    2 saat önceden makarna,bulgur vs. gibi kompleks karbonhidratlar daha iyi olmaz mı peki?

Sayfayı Paylaş