Antreman sırasında mide bulantısı,baş dönmesi,halsizlik oluşumu...

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Barış Demir tarafından 1 Ekim 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Barış Demir

Barış Demir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Selamlar arkadaşlar...

Bu sabah kalktım erkenden. Kalkar kalkmaz 2 yumurtalı bi omlet yaptım ve yedim, ardından 45 dakika sonra bir adet muz yedim ve 15 dakika sonra spora gittim. Motivasyonum harikaydı , kulaklıklarımı taktım ve çalışmaya başladım. Bacak günümdü, deatlift hareketini yaptım 3*12 ağırlık artırarak ve son setten sonra midem bulanmaya başladı. biraz durdum 2-3 dakika leg curl yaptım inanılmaz kötüydü performansım.. Vazgeçmedim, squat ile devam ettim mide bulantım inanılmaz derecede arttı. Sanki midem ağzıma gelmişti. Zar zor bi şekilde ağırlık basmadan antremanı tamamladım. Fakat abdominal de çalışacaktım çalışamadım gücüm kalmamıştı, halsizleşmiştim, başım ağrıdı resmen bitmiş durumdaydım. Sorum şu sizce sorun ne olabilir ? Önceki akşam 4-5 saat uyumuştum acaba o mu etkiledi yoksa yediklerimden kaynaklı bi sorun mu var ? Bu arada deatlift ilk defa yaptım. Belimde de ağrı hissettim çok olmasada. Yardımınızı bekliyorum. Teşekkürler :)

2. UNS

UNS Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    İlk olarak, deadlift başta olmak üzere, risk almamak adına kemer takmanızı öneririm. İkinci olarak da bacak günleri özellikle antrenman öncesi ve sonrası muhakkak belinizi esnetin ve stretching hareketlerini yapın.
    Bahsettiğiniz, bulantı belirtilerine gelince tansiyonunuz yükselmiş veya yeterli karbonhidratı almadan antrenmana başlamış olabilirsiniz. Hem sabah saati, hem bacak günü, hem az uyku bir araya gelince bu durum ortaya çıkmış olabilir.

3. Barış Demir

Barış Demir Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Kemer vardı salonda benim belime olmadı kendime bi kemer almam gerekicek sanrım :) Evet sanırım çok antremana göre beslenmedim ve uykusuzluk böyle yapmış olabilir. Teşekkür ederim bilgi için :)

4. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    özellikle dinlenme ve beslenmeden dolayı olabilir.Yeteri kadar bi karb almamışsınız 1 öğünle antrenman yapmışınız hemde bacak :D.Bacak günlerinde mide bulantısı normal aslında.Ama sizinki yetersiz karb. ve dinlenmeden kaynaklanıyor.İdman öncesi 2-3 öğün tüketmeye özen gösterin .

Sayfayı Paylaş