Antreman hareket tekrar sayısı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ersinpl1 tarafından 8 Eylül 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ersinpl1

ersinpl1 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba arkadaşlar spor salonumdaki hocam mesela örnek vereyim göğüs icin programıma 4-5 tame hareker yazıyor bunlar bench press incline decline press pullover cable fly gibi hareketler bu hareketler bana az geldigi için ben üstüne ilaveler yapoyprım mesela dumblee bench incline dumbell press gibi bazı hareketler koyuyorum hocam yaptıgımın cok tekrarlı oldufu için yag yakımına yönelebilecegini hacim kazanmamın zorlaşabilecegüni söyledi ama sadece programdaki hareketleri yaptıgımdada ağrı bile hissetmiyorum sizce benim yaptıgım dogru bişeymi yoksa sadece programımdaki 4-5 hareketimi yapmalıyım

2. Alfonso_

Alfonso_ Üye

Beğenileri:
    343
    Ödül Puanları:
    93
    Hocanız bu konuda doğru söylemiş fazla hareket yaparsanız overtraining olmanız yüksek ağrı olmaması gelişmeyeceğiniz anlamına gelmez.O yüzden hocanızın verdiği programı yapmanız daha faydalı olucaktır.

3. Reşat Bozkurt

Reşat Bozkurt Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    3
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Aynen zaten 4 yada 5 hareket yeterlidir daha enerjiniz varsa bu sizin o hareketleri yeterli ağırlıkları kaldırmadığınz o hareketlerın hakkını vermediğinz anlamına gelir

Sent from my iPhone using Tapatalk

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    set aralarındaki süreyi kısalt , ağırlıkları da yükselt zorlanmamanın sebebi muhtemelen sayılara gerekenden fazla önemi veriyor olman. 12 tekrar yapacağım diyip 12'de bırakıyorsundur.

5. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    dostum ağır girdikten sonra bench pressi 8 set bile yapsan yeterli olur önemli olan kası olabildiğince zorlaman bir de çok tekrarla yağ yakma diye bir şey yok eskiden 20 tekrarın iyi olduğu savunulurmuş ve öyle çalışırlarmış kas kazanıyorlar mıydı peki evet ama etkisi daha az 8-12 tekrar iyidir

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfayı Paylaş