Antreman öncesi ve sonrası ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve 007EMRE tarafından 15 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Arkadaşlar bu sporu 1 aydır yapıyorum.Boyum 1.83 kilom 75,amino asit ve protein tozu kullanmaya başladım.ancak bunlarla bitmiyo iş.Genelde antremandan önce karbonhidrat agırlıklı besleniyorum ve antreman bitince hemen protein tozu ve amino asit alıyorum.Eve gelince yine protein ağırlıklı besleniyorum yeni oldugum için cok fazla bi bilgim yok beslenme konusunda kiloma göre en iyi performansı almak için antreman oncesinde ve sonrasınde ne tür yemekler yersem iyi olur ve kilomda tam sınırda sayılır kas kütlem arttıkça kilomda artıcak ama bu artışın yağ olarak artmasını istemiyorum o yüzden tecrübeli kişilerin cevaplamasını istiyorum şimdiden teşekkürler:)

nobodys bunu beğendi.
  2. tolgaozc

tolgaozc Yeni Üye

Beğenileri:
    48
    Ödül Puanları:
    38
    forum bununla ilgili yazılarla dolu onları araştırabilirsin öncelikle diyecem antipatik olacam demeyip yazayım :)
    ilk başlarda zaten yumurta tavuk her türlü gelişirsin ne içersen iç demeyecem bence a.a ve protein tozu alabilecek imkanın varsa al doğalda ye böylece maksimm gelişme sağla
    günlük kiloya vurulur bu değerler genelde yeni başladığın düşünülürse ortalama 500 gram tavuk 5 yumurta ve yarım kilo papates haşlaması yada makarna tercihiyle istediğin yere gelirsin aylar sonra supplement seçecen biraz dayanırsan 1 senye anabolikler bölümüne yazarsın bu böyle devam edip gidiyo biliyorum uzun oldu ama sen sormadan söyleyim dedim :)

nobodys bunu beğendi.
  3. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    günlük yediklerini bir listele. Antrenmanlarda idmana 1-2 saat kala pilavlı tavuk, haşlama patatesli tavuk veya balık yersin diyelim. En kötü ihtimalle ekmek arası lor peynir tüketirsin. Herkesin bütçesine göre uygulama yapılabilir. Antrenmana iki saat kala böyle yaparsın. Bir saat kalada protein tozunu içersin. Antrenmandan sonra bana kalırsa %100 değerinde yarım litre üzüm suyu iç. Veya iki bardak diyeyim. Mide ekşimesi oluyorsa elma yersin. eve geldikten sonra veyahut 30-45 dakika sonra diyelim, proteinini alırsın aminoasitini alırsın.

Şunu söylemeden geçemeyeceğim. Aminoasit çok gereksiz. paran varsa alırsın ona bir sözüm yok. Ama bu işi yapıyorum ve sayılı bütçeyle çalışmak zorundayım dersen amino ancak para tuzağı. Aminolarda bir kere enzim düzeni bozuk kana karışması işlem görmesi çok zor oluyor. proteinler çok daha rahat ve sıkı işlem görür. Ayrıca proteinlerin içerisinde bolca amino var. Neden aminoasit alınır bunuda anlamıyorum. Ayrıca aminoları yüksek dozda alacaksın. Böyle yaparsan amino kutusu iki haftada bitecek. yani sen bir ayda iki amino kutusu boşaltacaksın. Buda ciddi manada para tuzağı demek. Karar senin tabi.

nobodys bunu beğendi.
  4. 007EMRE

007EMRE Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Bencede tamamen katılıyorum aminoların fiyatları cok pahalı ve antrremandan önce ve sonra 2 şer veya 3 er kullanıldığı düşünülürse çok çabuk bitiyo :S

5. ufukblog

ufukblog Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ya ne dediğinizin farkında mısınız ben antremandan once ve sonra 5 er tane alıyorum 1 bucuk ay gidiyor. Ayrıca amino bambaşka bir besin takviyesi siz aminoya yakışan idmanı yapmıyorsunuzdur. Amino mu protein tozu mu diyorsan kesinlikle protein tozu kullan. Proteini doğadan alabilirsin ama hergün o kadar aminoyu al bakalım alabilcen mi :)

6. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    a. asit dogru bir seçim . ancak tozlar için acele etme once yemek yemelisin bol bol.

Sayfayı Paylaş