Antremanıma Nasıl ekleme yaparım?+ Bir kaç soru daha.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve EndLeSs Peace tarafından 22 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. EndLeSs Peace

EndLeSs Peace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Ben 16 yaşındayım.163~164 boyum var kilomu ölçmeyeli 1 ay oldu ama 50-55 arasıydı. 6kglik dumbelller alıp evde dumbell ile çalışma programını uygulayacağım.Zamanla belki bodye de yazılabilirim fakat derslerden dolayı yazılmıyorum.
    Başka bir mesajda Flexor hocamın dediği gibi Neck Dumbell Press ve Arnold Pressi boyumun uzamasını engellediği için uygulamayacağım.
    Pazartesi 1.Gün Göğüs-kol
    Salı 2.Gün Omuz - Arka kol
    Çarşamba -----
    Perşembe 3.Gün Sırt
    Cuma 4. Gün Bacak
    Bu programı uygulayacağım.Bir kaç soru soracağım forumu 2-3 ay önce bulmuştum baya arama yapmıştım fakat üye olmamıştım 2 ay falan hiç girmedim bu günler yine takılmaya başladım ve üye oldum bayadır forumu okuyorum.
    Sorularım;
    1)Ben 6 Kg lik dumbelller ile başlayacağım.Dediğiniz gibi 3x8 1 hafta sonra 4x8 yapacağım sanmıyorum fakat bana hafif gelirse set sayısını mı tekrar sayısını yoksa ikisini orantılı olarak mı arttırayım?
    2)Allah izin verirse el yayı ve kapı barfiksi alacağım,dandik bir atlama ipim var. Barfiksi,ip atlamayı ve el yayı kullanımını bu programa nasıl eklerim?
    3)Her hangi bir diyet,yemek programı uygulamayı şimdilik düşünmüyorum.Sizce uygulayayım mı? Hangisini uygulayayım?
    4)Her hangi bir ilaç kullanmama gerek yok değil mi?
    5)Bu program bana ne kadar yeter? Ne kadar sürede daha ağır bir programa geçeyim?
    6)Ben bir zamanlar astım ilaçlarından kiloluydum.Şu anda göbeğim biraz var,kollarım ince,göğüslerim(kas değil yağ) kilolu olduğum zamanlardan kalma biraz var.Kas yapmak için kilo almam-vermem gerekiyor mu?

Abilerim lütfen kusura bakmayın biraz fazla soru sordum çok özür dilerim fakat başlangıç önemli iyi ve bilgili bir başlangıç yapmalıyım.

Cevap verenlerden Allah razı olsun ne muradları varsa versin.

2. starship

starship Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kararlı olman iyi birşey ama hergün çalışma 1 gün dinlen kendine bi program oluştur

3. EndLeSs Peace

EndLeSs Peace Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Flexor hocamızın önerdiği program bu. Acaba başka bilgisi olan var mı? Barfiks,şınav,mekik,ip atlama gibi şeyleri programa nasıl eklerim.

Sayfayı Paylaş