Antidepresan+Beslenme+Çalışma=?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gemre96 tarafından 17 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Benim psikosoyal olarak depresyonda olduğum için REMERON adlı ilacı verdi doktor...Bende öyle bir şans var ki ilaç kilo+uyku yapıyormuş.Ben günde 3 saat uyuyan birisi ve yemek yemeyen birisiyim. Boyum 1.78 Kilom 53:eek:! Ben Sporumu yapıp antidepresan ile beslenmemi desteklersem.Armut gibi bir göbeiğimmi olur yoksa o kiloları dağıtarak mı alırım yağ bile olsa!!! weightlifter

2. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    16 yaşında birisine remeron veren doktoru sorgulamak lazım remeron,xanax vb. antideprasanlar çok güçlüdür başka bi doktora görün bence kilo alması kolay

gemre96 bunu beğendi.
  3. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    zaten çeyrek içmekteyim.Doktor dedi yarımı bile çok fazla senin için.Peki Ben Sporumu yapıp antidepresan ile beslenmemi desteklersem.Armut gibi bir göbeiğimmi olur yoksa o kiloları dağıtarak mı alırım yağ bile olsa?

4. bypala03

bypala03 Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    o senin beslenmen,genetiğin,antrenmanınla alakalı bir durum çünkü her tarafından kilo almaya başlayacaksın bitek göbeğinden değil

gemre96 ve ZeusS_ bunu beğendi.
  5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    antidepresan sana kilo aldırır denmiş cunku istah açar yani etkisi şöledir sen bunu alırsın 6 ay içersin 6 ay sonra 20 kg alırsın ama ılac aldırmaz kiloyu asla iştahın açılır o yüzden de kilo alırsın

a kesinmi değil tabikide öle herkes kilo almaz

antidepresan ile beslenmemi desteklersem diye bir durum yok

sen sporuna git adam gıbı beslen doktorunda ne dıyorsa onu yap

bunu kilo almak için bir fırsat olarak görme

gemre96 bunu beğendi.
  6. nferthon

nferthon Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    9 yaşımdan beri anafralin ve lustral içiyorum zaman zamanda xanax alıyorum şu anda yaşım 28, demek istediğim doktorlar yapıştırıyor ilacı kaç tane doktora gittiysem tek tavsiye ettikleri ilaç oldu sanırım umutsuz vakaa diye bana diyorlar :)

şaka bir yana antidepresanların içindeki kimsayasalların tek başına kilo yapıp yapmadığını bilmiyorum fakat her şekilde uykunu getirecek ve seni uyuşturucak, canın ne koşmak isticek nede yürümek nede çalışmak ve bunun yanı sıra iştahın açılacak demem oki bunlara biraz dikkat edersen düzenli spor'la ve beslenme ile göbeğin çıkmadan tertemiz kilo alabilirsin, antidepresanlarıda kafaya takma benim gibi anormal değilsen pek uzun süre içmezsin. hyper_hyper_hyper_hyper_

gemre96 bunu beğendi.
  7. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    öncelikle geçmiş olsun diyorum
    benim arkadaşım şizofrendi
    ilaç almıyodu ama keşke alsaymış
    herkese dünyayı dar ediyordu
    aç kalınca tam kendinden geçiyo gözleri büyüyordu
    o yüzden hiç aç kalmamasını sölemiş doktor
    habire atıştırıyordu ben olsam 150 kg olurdum ama o hiç kilo almıyor
    kız gibi zayıf
    vucut işte
    herkeste farklı

şunuda ekleyeyim
    spora gidersen bunun sinirlerine çoooooooook iyi geleceğine eminim

gemre96 bunu beğendi.
  8. ZeusS_

ZeusS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    1.892
    Ödül Puanları:
    0
    Depresyonla baş etmek istiyorsanız, Kh ların her türlüsünü minimuma indirip, kolestrolü bol besinlerle insülin direnci olmadan (!insülin direnci tam tedavi edilmeden birde kolestrolce zengin beslenmeye kalkışırsanız bu direkt azraile göz kırpmak olur...) beslenirseniz eğer depresyonu büyük ölçüde çözersiniz!

Depresyon devam ettiği sürece çok başarılı bir spor yapsanız bile mutlaka yağlanma yani göbek yapma ihtimaliniz var!
    Çünkü depresyon ve stres en fazla kortizol tetikleyen 2 unsur!
    Yani uzun süre depresyonda olmak zaten kasdan eriyip yağlanmanızı tetikleyen bir durum!

Bence keto beslenme + Vg yapın!
    Hem depresyondan kurtulur, hemde sıfır kasdan kayıp, sıfır yağlanma riski ile kasdan kilo alırsınız ;)

gemre96 bunu beğendi.
  9. denizxz_e

denizxz_e Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    13
    kardeşim sana söle söyliyim bakırköy çemateme gidiyordum banada uyku düzeni yok diye bide iştah sorunu var diye remaron , karberol ,rixper di galiba bu ilaçları verdi remoran yarım alıyordum kilo aldırdıgı felan yok hikaye 1.5 sene kullandım aklın varsa o ilaçları kullanma insanı çok kötü yapıyor başka bir kişilige bürüyor hatta geçen gece saat 3 te uyuymadım yarım içtim uyku yapmadı bi yarım yada içtim uyuabildm anca ertesi sabah kalktıgımda heryerim uyuşuktu akşam spora gittim hiç bişey yapamadan geri döndüm yapamıyorsun

gemre96 bunu beğendi.
  10. gemre96

gemre96 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Fatih
    Teşekkür ederim herkese.Ben sınavlarım olduğu için Remeronu kullanamıyorum.Doğru gerçekten iştah açıyor fakat uyku getiriyor.Buda dosdoğru bir şekilde Konsantrasyon Eksikliği sağlıyor.İçmiyorum şuan sınavlar bittikten sonra içiceğim!

11. YILDIRIM SAVAŞ

YILDIRIM SAVAŞ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Anti depresanlar erkeklere ve vicutçulara her zaman zaralıdır, gerçekten ihtiyaç yoksa kullanılmamalı, bu ilaçlar;

1- Dopamin (D2)
    2- Kolinerjik sistem
    3- Histamin (H1 ve H2)
    4- NO dengesi

Bunları alt üst eder yani dopamini baskılar Testesteronu düşürür , prolaktini arttırıp jinekomasti yapabilir, histamin ve dopamini baskılayıp kilo alımı yapar,NO
    dengesini bozarak kas yıkımı ve cinsel sorunları önemli ölçüde arttırır ama özellikle almanız gerekiyorsa , doktorunuzla görüşüp ve bir endokronoloji uzmanına giderek hormon testi ve tetkikler yaptırıp , prolaktin yüksekliği çıkması durumunda dopamin agonisti kullanmanız gerekebilir, piyasada bu ilaçlar mevcut ama Parlodel den uzak durun,çok ciddi yan etkileri var, onun yerine Dostinex ( cebergolin) kullanımı daha az yan etki yapar ve rahatlamınızı sağlar , ama bu ilaçlar tehlikeli ilaçlardır, özellikle psikoz tehlikesi olduğundan, uzman gözetiminde ve sadece gerekli olduğunda kullanılmalı...
    bench_O

ayrıca kolinerjik agonistler(kas ve güçlü vicut yapısı,cinsellik), histamin agonisti (betahistin v.s....) kilo alımı için, L-Arjinin takviyeside NO arttırımı için gerekli olabilir ama tekrar uyarıyorum sadece gerektiğinde ve uzman denetiminde....kendi başınıza kullanırsanız karaciğeri mahvetmekten başka işe yaramazkafa_

Sayfayı Paylaş