Anabolik Direnç

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve KnightyCool tarafından 4 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. KnightyCool

KnightyCool Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    Bulk dönemi sırasında eğer çok fazla beslenir ve aşırı yağlanırsanız insulin ve leptin direnci ortaya çıkar. Bu da kas gelişimini engeller. Kısacası hücreler besinlere karşı duyarsızlaşır. Bu durume engel olmak için aşağıdaki yazıyı okuyun:

Anabolik Direnç

emreozgun479 ve Jander bunu beğendi.
  2. elite35

elite35 Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    İzmir
    Konu ilgi görmemiş. Ben de tam da bu konu hakkında araştırma yapıyordum.
    Bence birçoğumuzun dönem dönem kendi tabirimizle "söndüğü" zamanlar olmuştur. Çalışıyorum düzgün besleniyorum ama hacim almıyorum durumu. Aynı durumu çok kez yaşadım. Bu durumu yaşayan ve önlemini alabilen arkadaşlar var mı aramızda ? Varsa buyursunlar.

Son düzenleme: 28 Ağustos 2015
    emreozgun479 bunu beğendi.
  3. Ömer F.

Ömer F. Üye

Beğenileri:
    88
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    Türkiye
    Linkteki yazının sonunda belirtildiği gibi definasyonla anabolik direncimi yıkmıştım. Dirty bulk yaptığımda başıma geliyor. Temiz bir bulkla böyle birşey yaşanmayacağını düşünüyorum normal bir birey için yılda 8-10 kilodan daha fazla almamak gerekiyormuş diye duydum.

elite35 bunu beğendi.
  4. Hicabi

Hicabi Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Anabolik direnç ne kadar sürer acaba? Bunun belirli bir süresi varmıdır? Bilen arkadaş varmı?
    Bununla ilgili Türkçe ve inglizce kaynak göremedim,

5. Ironpump15

Ironpump15 Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    53
    Bu durumu ben yasadim,ilk kurum de 70ten 91 kga kadar cikmistim herşey güzel gidiyordu daha çok büyümek için karb ve protein miktarini asidi abarttim günde 750gr pirinç,150gr yulaf,13 yumurta,1.250gr tavuk yiyordum,uzun zamandır kademeli olarak karb miktarini asagiya çektim ve simdi eskisi gibi antrenmanlarda güzel pump aliyorum gelisimimdende gayet memnunum,siz siz olun sakin karb i bu kadar abartmayin :D

6. Svastika

Svastika Üye

Beğenileri:
    97
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    İngilizce Öğretmeni
    Yer:
    Eskişehir
    Ben bu sene 11 kilo aldım (9 ayda) . Zaman zaman bende aynı kilolara takılı kaldım ama atlattım, belkide bu olay ileri derecedeki sporcular içindir, çünkü zaman zaman gelişim yavaşlasa da 9 ayda en az 7-8 kilo kas kütlesi kazandım.

Sayfayı Paylaş