Alt Göğüs

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve snatch tarafından 28 Temmuz 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 37 üye.
  1. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    730
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    Decline Barbell press , Decline cable flye, Flat bench Dumble press, Exercise Ball Push up...Hepsi alt göğüs hareketleri.

2. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    decline dumble press yaparken dikkatli olun.ben 4 gün önce bir anlık dikkat dağınıklığından dumbleları fazla indirdim ve sol omuzunu incittim.Şöyle oldu dumble (sol taraf) fazla aşağı inince omuzum boşaldı.daha sonra acı içinde doğruldum omuzum çıkmış gibi görünüyodu ben kalkarken dumble savruldu ve omuzum geri yerine oturdu galiba.biliyorum omuzun falan çıkıp yerine takılması kolay değil ama galiba sol omuzum yalama olmuş.çünkü ön omuzumda o garipliği bir an bile olsun gördüm.gözlerim karardı az kalsın bayılıyorum.bence omuzum kesin çıkıp oturdu.ayrıca daha 12 kg'lik dumblelar ile ilk seti yapıyordum.16'ya çıktığımda böyle birşey olsa acaba ne olurdu.bu sebepten aman dikkat dumble pressleri kontrollü yapın.

3. Phobos

Phobos Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Peki alt göğüs ve göğüsteki yağlanma için sadece yoğun tempoda çalışma yeterli mi? Yağ yakıcı kullanılmalı mı? Bildiğim kadarıyla göğüs yağlarını yakmak en zor şeydir..

4. coltgangster

coltgangster Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    altgöğüsü kesmek için önerileriniz nelerdir?

herkese selamlar oncelikle, çalıştıgım salonda parelel dips yok maledef.alt gogus hacım olarak iyi fakat kesmek istiyorum.yakında bir parkda dips var ama oraya gecmem yaklasık 20 dakkayı buluyor ,bu sebepden dolayı dips ve incline şınavı ayrı bır gun calısıyorum sızce faydasını gorurumuyum. gogus programımı aşşağıya yazdım hocalarımdan yardım beklıyorum . şimdiden teşekkür ederim...
    yaş 22 boy 174 kilo 75 yaklaşık 1.5 sene olcak başlayalı...

pazartesi
    Bench press 4x10
    incline press 4x10
    incline fly 4x12
    pullover 4x15

perşembe
    incline press 4x10
    bench press 4x10
    incline fly 4x12
    pullover 4x15

:confused:cumartesi:confused:
    dips 4x15
    incline şınav 4x20
    20 dakika interval koşu

5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    coltgangster

Değerli üyemiz;
    başlığınız ilgili bölüme eklenmiştir.
    Lütfen başlık açmadan önce arama yapınız.
    1 dakikanızı ayırıp kurallarımızı okuyunuz..kurallar için tıklayınız..
    Anlayışınız için teşekkürler..

6. vucutooo

vucutooo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    benimde alt göğüsle ilgili bir sorum olucak. Şimdi benim genetik yapımdan kaynaklanan bir durum göğsün alt kısmında yağ toplanması. Bu belki de biraz jinekomastik bir şey de olabilir. Yağ oranım 9,5 oldugunda da bu problem vardı. Bu yuzden benim ozellikle de göğsün alt kısmındaki yağları biraz yaydırıcı hareket yapmam lazım diye düşünüyorum. Yani o yağ 9,5 yağ oranında bile orda duracaksa en azından şeklini değiştirmeye uğrasayım.

Sizce ne yapmalıyım göğüste bir süredir hep çok tekrar yapıyorum böyle devam etsem daha mı iyi olur ? Ve özellikle göğsün alt kısmını yaydırıcı bir hareket var mıdır decline fly işe yarar mı mesela cünkü pek pek yararlı olmadığını söylerler.

Özellikle hocalarımdan yardım bekliyorum bu konuda.

Teşekkürler.

7. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    4 sayfayı bir heyecan okudum benimde 7-8 ay falan oldu bench üst yaptım sürekli gögüsün üst'ü doldu ortası doldu hatta gögüs ucum cok öne geldi sarkık gibi duruyor sitede 4-5aylıkken resimlerim var. bugün yeni bi salon'a yazıldım hoca direk alt gögüs'ü yazdı ama tabi durumu izah ettim ve vücuduma baktı sey dedi o bölgelerin hiç calısmadıgı için yaglı kalmıs biraz daha geniş anlattı ben kısa özet geçiyorum bana bi program yazdı ronnie'in favori programı diye geçen program:Dama hoca işini bilen birine benziyor cünkü bir kaç soru sordum hep mantıklı cevaplar verdi.Gögüs ucu cok önde arkadaşlar benim alt gögüsle kessem biraz daha alta kaydırsam görüntü düzelirmi acaba sanırım bunu deniyip ögrenicem ama fikir veren olursa sevinirim...

8. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    dips yapın.

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Biraz açıklarsanız bizde anlayalım. dencline press,dencline fly,cablo cross vs vs değilde neden dips ? ve diğer hareketler ne olmalı ? hareketleri birbiriyle bağlantılarını bir önceki programla çakışıp çakışmadığını bir sonraki programda verilecek hareketlere uygun olup olmadığını anlatmanızı bekliyorum

kerembas54 ve Cloud bunu beğendi.
  10. jarhead

jarhead Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    flexor hocam bende dipsin daha faydalı olduğunu duymuşdum çoğu kişininde böyle düşündüğünü tahmin ediyorum. decline için pek gerek yok diyorlar dipskesme işleminde daha iyiymiş.bende 1.5 senedir alt göğüs sadece 1 programımda çalışdım üst göğüsle ortayı doldurmadan yapmak mantıksız gelmişdi banada. sizinde dediğiniz gibi kütleyi oturtmadıkdan sonra kesme işlemide gerçekleşemez. ama neden decline?

kerembas54 ve Cloud bunu beğendi.
  11. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    benim okuduklarımdan çıkardıklarım:
    temel vücut ağırlığı ile yapılan hareketler kasları lifleri daha iyi uyardığı için her zaman bir adım öndedirler. bu yüzden göğüs için dips sırt için barfiks her programda sabit bulunmalıdır. eğer kişi çok ileri seviyede değilse dips hareketi kablolu hareketlerden daha faydalı olacaktır.
    dambıll bench + decline bench yerine dambıl bench + dips daha faydalı olur diye okumuştum.
    hakkıyla yapılan bench press decline bench i de nazaran kapsayabilir deniyordu tekrar ediyorum çok ileri seviyede değilse kişi.
    özet: amaç mümkün olduğunca makinelerden kaçmak serbest vücut ağırlığına yönelmek. madem öyle ise alt göğüs için dips varken yapılmalı diye düşünüyorum bu kişisel fikrim tabi yanlış olabilir ama ben makinelerden kaçmaya bakarım ve mümkünse vücut ağırlığı ile çalışırım.

Cloud bunu beğendi.
  12. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    yani ben önceki program sonraki program veya önceki hareket sonraki hareket bakmadan bodoslama dips her programın uygun yerine konulmali diye bir görüş elde ettim sağda solda okuduklarımdan. göğüste bench + dips sırtta barfiks fix.

Cloud bunu beğendi.
  13. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Sporcu insanlarız. Neden bir yerde okumuştum veya hocam bana böyle dedi, demek yerine deneyin bence ve sonucu görün. Hem de tecrübeniz olur.. Favori hareketim dipstir.. Fakat şu an decline yapıyorum...

Cloud bunu beğendi.
  14. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE

başkalarının tecrübelerinden faydalanmak varken neden deneyanıl uygulamasına geçelimki düşünsene sencede daha fazla zaman almazmı denemek ?

15. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    bir yerlerde okumuştum dediğim sağlam yerler öyle gelişigüzel değil. mesela menshealth de okuduğum şuydu, evet çoğu vg ci bu dergiyi hardcore olmadığı için tutmaz ama ben beğeniyorum, her programda olması gereken hareketler diye bir liste vardı,
    bench press
    dips
    barfiks
    deadlift
    squat
    barbell row
    bunlar ın 4-5 i mutlaka olsun derdi
    onun dışında diğer forumlardan uzun süre tecrübesi olan (15 yıl) lisanslı antrenör de demişti. vakit değerlidir. doğru bilinen gerçekler varken tekerleği tekrar keşfetmenin anlamı yok herşeyi deneyemeyiz. ha bazı hareketler anatomimize uygun değildir, o zaman ya o hareketi yapmayız ya da elzem bir hareket ise onu kendimize uygun hale getirmek için çalışırız mesela deadlift için yeterli kuvvette bel ve sırta sahip değilsek önce onu kuvvetlendirici çalışmalar yaparız. ama çok izole olan bir hareket baktık bize uymuyor veya istediğimiz etkiyi yapmıyor onu bırakırız.

mc_burax bunu beğendi.
  16. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE

oda işin farklı bir boyutu bir arka kol idmanının belki 300 tane çalışma yöntemi var ancak birçoğunun sakatlama vs. gibi yan etkileri olduğundan birçok prof bile tercih etmiyor bünye meselesi

17. year2004

year2004 Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Kimse sana bilimsel dışı bir hareket söylemez zaten. Daha yaşın genç ve dene yanılı görmeden gelişmeyi de göremezsin. Mesela şöyle söyleyim; Benim biceps'lerim için scott curl olmazsa gelişme çok iyi olmuyor veya ben beğenmiyorum. Ben bunu dene yanıl ile öğrendim.... Yeni hareketleri denemeden bilemezsin.

Bunlar zaten temel hareketler..Yapma zorlunluluğu doğuyor. Ama iş alt göğüse birazda genetik herkesin istediği gibi kesilmez.

Son düzenleyen: Moderatör: 30 Aralık 2009
  18. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul

meraklı bende year2004'ün dedigine katılıyorum ama sanırım bir yanlış anlaşılma olmuş onun anlatmak istedigi genetik olarak eksiklikler tabiki bicesp'i 30tekrar 8 set çalışmak gibi bir mantık olamaz yani bu denenmez ama antreman sistemleri ve programları deneyerek ögrenmek tecrübe acısından bizim için iyi olabilir programımı kendim degiştirdim bu arada ben 10aydır spor yapıyormuşum gecen gün kartıma baktım demekki artık gögüslerimi kesebilirim:D

su sekilde bir program yaptım 1ay sonra tekrar yorum yapıcam arkadaşlar hakkımda hayırlısı:)...

dumbell bench press 8x4,alt gögüs press,dumbell fly 4x10,dips 4xmax(6-8arası yapabiliyorum zaten),pull over 2set...

19. MERAKLI

MERAKLI Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ÖĞRENCİ
    Yer:
    KIRIKKALE
    zaten az çok anlayabiliyor insan vücut unun neye nasıl tepki verdiğini benim söylediğim kısım bazı uç kısımlar bu yanlış denen birşeyi veya birçok kişinin yapıp fayda alamadığı şeyi denemeye luzum yok birçok atasözü var bununla ilgili.

20. YSF-JOSEPH

YSF-JOSEPH Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Alt göğüsde pectoralis major kaslarının simetrik olmamasının sebebi nedir yani niye bir taraf gelişirken diğer taraf gelişmemiş çukur gözükür yada bunu düzeltmek için sadece gelişmemiş tarafı çalıştırmak mantıklımıdır

Sayfayı Paylaş