Alna press hareketi hakkinda yardim

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve izzet tarafından 9 Aralık 2006 başlatılmıştır.

1. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    arastirdim bulamadi forumda

bar z ile alna press yaparken triceps icin avuc iclerimi yuze bakmalimi yoksa avuclar disa dorumu baklami

saygilar

2. GyMania

GyMania Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Avuçlar dışa doğru bakmalı. Yani sanki yatarak önkol çalışıyormuşsun ve ağırlığı alnına değdirerek. Skull Crusher denir aynı zamanda bu harekete. Yani kafatası ezme. Kaldıramayacağın kadar ağırlıkla yaparsan kafatasına düşürebilirsin. O yüzden bu adı vermişler.

3. sarc4stic

sarc4stic Özel Üye

Beğenileri:
    2.261
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Satış Temsilcisi
    Yer:
    Istanbul

4. gurkan

gurkan Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    0
    ama diger hareket yani avuc iclerinin disa bakarak yapilanida cok etkili,ben arkadasimla beraber bir hafta öyle bir hafta öyle yapiyorum.avuc icicninyüze bakarak yapilani biraz zor bar elden kayip direk burnunuza düsebilir.ama bence digerinden daha iyi etkilioyr trisepsi

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Bende arada bir avuç içleri yüzüme bakacak şekilde yapıyorum diğerinden farklı olarak çok tekrar az kilo şeklinde yapıyorum düz barla da yapıyorum ellerim ağrıyor bunu yaparken yandaki triceps bölümünü daha çok etkiliyor gibi geliyor bana güzel bir egzersiz yapmak lazım :roll:

6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Aslında alna değilde başın gerisine doğru olmalı alna indiğinde yarı bench prensibi ile çalışıyor hele birde dirsekler açılıyorsa hareketteki verim düşüyor ben genelde dirsekleri yakın tutamayanlara kemer öneririm daha sonra harekete vucut alıştığında kemersiz yaparlar

7. DEXTER JACKSON

DEXTER JACKSON Özel Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Aslinda burda alna yada kafa arkaya hic önemli degil. Önemli olan dirsekler gidip gelmeyecek ve kol asagiya yukariya dogru cikacak. Yoksa dirsekler hareket ederse bu trizepslikten cikar ve tam etkilide olmaz.

8. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    ok cok tesekkur ederim hepinize :)

9. CENTAUR

CENTAUR Guest

Dar tutuş alna press yapınca bu mümkün olmuyor dar tutuş daha avantajlı bu açıdan
    Bunda da fazla geriye indirince haraket pull over a kayıyor
    Her zaman Z barın en iç boğumundan tutarak yaparım bunu düz barla azbişey daha geniş
    Tam olarak ta saç bitimine indirilir diye biliyorum

Belki aslında bu konuda da bir başlık açılabilir

10. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    avuç içlerin sana baktığında tricepsinin yan başı daha çok etkilenir. ancak bu tehlikeli bi harekettir. hareketin sadece ne kadar etkili olduğu değil ne kadar uygulanabilir olduğuna da bakmalıyız. o yüzden bunun yerine makarada ters tutuş aşağı bastırış öneririm.

Sayfayı Paylaş