Aldığım kiloları günden güne kaybediyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Erenarth tarafından 25 Haziran 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Erenarth

Erenarth Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    2 Ay önce bu spora öncelikli amacım kilo almak olarak 78 kiloda başladım. Hocalarımın tarif ettiği şekilde 1. aylık programımı uyguladım ve 2. ayın 1. haftasında 83 kiloya kadar cıkmıştım.:evil:

Ancak şehir değişikliği nedeniyle salon değiştirmek zorunda kaldım gittiğim salonda yardımcı olabilecek antrenör olmadığından forumda araştırıp kendi 2. aylık programımı hazırladım ancak son 3 haftadır hergün yaklaşık 100-200 gram kaybederek zayıflıyorum üstelik beslenmeme son derece hatta abartarak dikkat ediyorum ilk ay yediğimin çok çok fazlasını yiyorum. Şu an tam 80 kiloyum kafa_kafa_ Yeniden başladığım yere dönmek istemiyorum. Sizce neyi yanlış yaptım ? ne yapmam gerekirdi ? bu durum normalmidir ? programımdamı bi yanlışlık var ki salondaki bikaç kişi günlük çok fazla hareket çalıştığımı söylüyor.

Programım

1. Gün

Göğüs:
    Bench press 4*8
    İnchline dumbbell flyes 4*8
    butterfly 4*8

Ön Kol:
    Barbell curl 4*8
    Dumbbell curl 4*8
    Concentration Curl 4*8

Kanat ve sırt:
    Front lat pull down 4*8
    one arm dumbbell rowing 4*8
    sırt ve kanat kaslarını çalıştıran bi press makinası 4*8
    enseye çekiş 4*8

2.Gün

Omuz:
    Shoulder press machine 4*8
    Front dambbell raises 4*8

Arka Kol:
    Triceps push down 4*8
    Dumbbell french 4*8

Karın:
    Ters Mekik: 3*20
    Tam Mekik: 3*25
    Crunch: 3*25

İlk gün 1. programı ikinci gün 2. programı uyguluyorum ve 3. gün dinleniyorum. Sonra tekrar başa dönerek aynı döngüyü tekrar ediyorum (Boyum 1.90 19 Yasındayım)

Üstatlar lütfen yorumlarınızı esirgemeyin şimdiden ilgi gösteren herkese çok teşekkür ediyorum.

.

2. mehmetortac

mehmetortac Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Pazarlama
    Yer:
    İstanbul
    kardeş benzer durumu bende yaşadım. bu konuda benimde sorularım olmuştu. aslına bakarsan bunda yazın gelmesinin önemi büyük. yazın genellikle kilo kaybetmeme mücadelesi vermek gerekiyor. ben buradaki ustalarımız kadar yorum yapamam ama nacizane önerilerim olabilir. aynı sorunu yaşamaya başladığımda bol bol su içmeye başladım. su kaybının önüne geçtim. yaklaşık 1 aydır kilo alamıyorum ama başlayan kilo kaybımda durdu. ustalar zaten yorum yapacaktır.

Erenarth bunu beğendi.
  3. Erenarth

Erenarth Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    eyvallah kardesm saolasın eminim sorunun cevaplanması benzer durumdaki cogu arkadasa yardımcı olacaktır.

4. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    yaz aylarında birçok kişi kilo kaybeder. bence bu konuda yapılması gereken en önemli şey bolca sıvı tüketmektir. özellikle sıcak havalarda bir öğünde çok fazla yemek yenilemediği için yemek miktarı azaltılıp öğün sayısı artırılabilir. yinede kilo kaybının önüne geçmek kolay değildir. bu nedenle yaz aylarında cardio çalışmalarına ağırlık vermek, kış aylarını da bulk olarak geçirmek daha mantıklı geliyor bana.

5. kisish

kisish Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yaz ayında su ile birlikte kilo kaybı durumu normaldir ve abilerimin dediği gibi bol bol su için tabii bunu da abartıp böbrekleri yormak gereksiz ve mantıksızdır.
    Su olayının dışında tam programınız konusunda yorum yapamasamda belki yağ kütlesi kaybı söz konusudur ki bana kalırsa bu durumda belirli bir amaca ulaşana kadar aynı programla devam edilmelidir. Ancak tabii ki üstatlarım daha iyi bilir.

6. Erenarth

Erenarth Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar son 1 haftadır programımı aşağıdaki şekilde değiştirdim. Kilo kaybım durdu. Daha fazla karbonhidratlı yiyecekler ve su tüketmeye başladım Şu an 81.5 kiloya geri ulaştım :) Bu programla gelişimimin oldukça düzenli ve verimli ilerlediğini söyleyebilirim.
    Ayrıca birde küçük tavsiye vermek istiyorum kilo kaybediyorsanız ve bu durum sizi rahatsız ediyosa tartılarla bir süreliğine vedalaşın ;)

Umarım aynı sorundan muzdarip arkadaşlara bi yararı dokunur.

1. Gün

Göğüs:
    Bench press 4*8
    İnchline dumbbell flyes 4*8
    Pullover 4*8

Ön Kol:
    Barbell curl 4*8
    Dumbbell curl 4*8
    Dumbbell uzatma 4*8

Karın&Bel:
    Ters Mekik: 3*20

2.Gün

Omuz:
    Shoulder press machine 4*8
    Front dambbell raises 4*8

Karın&Bel:
    Tam Mekik: 3*25
    Bacak Çekiş 3*20
    Twist 3*4 Dk

Bacak
    Leg Curl 3*20
    Leg Extension 3*20
    Leg Press 3*20

3.Gün

Kanat ve sırt:
    Front lat pull down 4*8
    one arm dumbbell rowing 4*8
    sırt ve kanat kaslarını çalıştıran bi press makinası 4*8
    enseye çekiş 4*8

Arka Kol:
    Triceps push down 4*8
    Dumbbell french 4*8
    Push Down Tek Elle 4*8

Karın&Bel:
    Crunch 3*20

3 gün ardarda bu programı uyguluyorum Ardından 4. gün dinleniyorum ve tekrar aynı döngüyü devam ettiriyorum.

Sayfayı Paylaş