Air Alert boy uzaması için zararlımıdır?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve numb15 tarafından 29 Nisan 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar herkese selamlar :)
    Ben 2 haftadır vince carterın programı olan air alert i çalışıyorum.
    Hiçbir ağırlık olmadan değişik şekillerde zıplıyorum ve bacaklarımın kaslaşıp kalınlaştığını görüyorum.Ve git gidede faydasını görüyorum
    Şimdi biraz zayıfım :( ama yememe şu 2 aydır çok dikkat ediyorum özellikle şınav ve mekiklerden sonra 3 tane yumurta yiyorum kasları beslemek için forumda okumuştum :D
    Şimdi zayıf olduğum için ve nizami yaptığım için çabuk kasa dönüyor bu kaslar kemiklerimi tutup uzamamı engellerlermi?
    1 gün dinlenip 1 gün çalışıyorum
    4x15 şınav
    4x15 mekik (yarım mekik çekiyorum belimi sakatlamamak için)
    4 tane 4x15 farklı zıplamalardan yapıyorum ve sonrasında yumurta ve pekmez yiyorum
    05.05.1995
    boy:184
    kilo:55
    yavaş kilo alıyorum haftada 5 gün antremanımız oluyor basketbol ve çok enerji harcıyorum.Orta okul dönemindede zayfıtım ama bu kadar efor sarf edip kilo alamıyordum (aslında alamamakdan değilde az yemek dendi)

Sizin önerileriniz nelerdir arkadaşlar bu çalışmalara durmu diyeyim çünkü basketbolu sonuna kadar götürmek istiyorum boda çok önemli kas her zaman yapılır ama boy anca bu yaşlarda
    Şimdiden herkese teşekkürler
    İyi çalışmalar...

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    boy ıcın baskete gıdıyorsunuz bu cok ıyı evde zıplama ve mekık sınav boyu asla engellemez gelısmene katkı saglar

boy uzaması ıcın en cok beslenme onemlıdır ben kendım ıcın arastırmıstım neler gereklı boy ıcın dıye bıldıklerımı yazıyorum

haftada 3 gun balık yanı boy ıcın en etkılısı balıktır

balık+ sut üsünlerının hepsı + yeşıllıkler ve D vıtamını bunuda yazın gunesten yeterınce alırsınız genelde cogu kısı yazın boy atar

boy uzatmasına ayrdımcı egzersız hareketlerınıde googlede aratarak bulaıblırsınız ama basket yeterlıdır
    ayrıca uyku duzenıde unutmamak gerek uyurken buyur ınsan

numb15 bunu beğendi.
  3. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Boy için baskete gitmiyorum.Ben baskete gönül vermiş ve ileriye dönük hedefleri olan birisiyim.Akılmda bazı soru işaretleri vardı en önemliside bacak kaslarının gelişip kemikleri tutup boyun atmasını engellemesiyidi...Zayıfım olduğum içimde çabuk kaslanma oluyor.
    Tabiki güneşte durmayı çok severim her gün büyük kasede kımısr gevreği yerim kahvalıda 2 güne bir yumurta yerim antremanalrımdan sonra bide vitamin haplarımda var takviye için.Bide o kadar antremanlarım oluyor önceden hal dermanım kalmıyordu ama artık kondisyonum gelişmeye başladı ve yaptıklatımın meyvesini almaya başlıyorum kesilme olayı olmuyor 1 saat full çalışabiliyorum rahatça.

4. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    güzel beslen. negatif bir etkisi olmaz. ancak hem şınav mekik hemde air alert programını aynı anda mı yapıyorsun? yapıyorsan nasıl yapıyorsun?

gerçi şınav mekik programı ve air alert aynı gün yapılabilir.

dediğim gibi öncelikle güzel beslen

numb15 bunu beğendi.
  5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    boyu engelleyen hareketler hanter ıle yaptıgın bacak hareketlerıdır veya dambıll ıle yanı sen squat tarzı hareketler yapıyorsan omurgana yuk bındırıyorsan agır olarak o zaman boyu engeller zıplama kosma eyılme kalkma kendı kılonla yaptıgın hıcbır harket boya etkı etmez

Son düzenleme: 30 Nisan 2011
    SouL61 bunu beğendi.
  6. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    önce çok iyi ısınıyorum.
    sonra air alerti yapıyorum sonrasındada şınav ve mekiği yapıyorum sonrasındada yumurta ve pekmez yiyorum...
    Çok ağır çalıştığım için fazla yormuyor normal geliyor.
    Birşeyleri başarmak için hele hele rakiplerin önüne geçmek için daha fazla çalışma ve daha fazla ter gerektiriyor.Tamamen beyinde ve istekde bitiyor bide aynı gün ve arka arkaya yapıyorum 10 dk dinleniyorum sonra şınav ve mekiğe...

7. celalcaner

celalcaner Üye

Beğenileri:
    87
    Ödül Puanları:
    38
    10 dk dinlenmeye gerek yok. 2 dk dinlensen yeter. vucudu aç bırakmamış olursun.
    antreman sonrası yumurta protein ihtiyacını karşılar. üzüm suyu bal içerek basit karbo ihtiyacını karşılarsın. ama zaten ağır program olmadığı için çok içmene gerek yok.

aslında senin yerine olsam şınav yerine barfix eklerdim. yada bir gün barfiks ötekinde şınav.

Şınav tricepsi iyi geliştiriyor ki basket için en önemli kas diyebilirim. barfixte duruşu düzeltiyor. her ikiside çok önemli. iyi basket oynayan arkadaşlarımın tecrübelerine göre karın kası da sıçramayı olumlu etkiliyor.

bu arada air alertte kaçıncı haftadasın ve ne kadar farketti?
    bende başladım sayılır air alerte. nizami yapmasamda yapmaya çalışıyorum.

8. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    kahvaltıda yumurta yıyormusun yoksa sadece antremandan sonramı tek besın turune takılı kalırsan buyumenı etkı eder

balık ye sut urunlerını tuket yumurtayıda ye ama balık boy ıcın en etkılısı omega3 var yaglı balıklar tercıh etton balıgı yerıne yerlı balıkları tuket yada somon ton balıgının fazlası cıva bırıkmesı yapar vucutta dıp balıgı oldugu ıcın haftada 2-3 kereden fazla tuketılmemelı

9. numb15

numb15 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    sadece antremanlardan sonra yumurta yiyorum pekmezi sabah ve akşam olmak üzere 3 er kaşıkdan 6 kaşık içiyorum
    sabahları ise şu 1.5-2 haftadır mısır gevreği yiyorum.
    malum okul sabahdan 4 e kadar olduğu için o zaman içerisinde dengeli beslenemiyorum bide balık yeme imkanım fazla olmuyor balık yağı hapım var ondan günde 2 defa alıyorum?
    malum hem ders hem basketbol gitmiyor bide üstüne bu antremanlar var gelecek sene bir dengeye koyucam işde :(

10. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yumurtayı kahvaltıda yemen cok daha ıyı olur ayrıca mısır gevregı yerıne yulaf ezmesı kullan mısır gevreklerınde seker ve tuz vardır o kadarda saglıklı degıller yulaf ezmesı cok cok ıyıdır yulaf ezmesının tadını sevmmezsen yulaf ezmeısnı muslı ıle karıstırın cok guzel oluyor

bırcok yerd eokumustum balık yagı yerıne yemek daha faydalı ama yıyemıyorsanız kullanın tabı ama kullanma seklı var sıteden alıntı yapıyorum:

Uyarı:
    1-Balığın karaciğerinden üretilmiş olan balık yağlarını hamileler kullanmamalıdır. Çünkü bu balık yağı çeşidinin içinde (retinol) A vitamini yüksek oranda bulunur ve de A vitamini vücutta depo edilen bir vitamin olması sebebiyle yüksek dozları anne karnındaki bebeğe zarar verir. Hamileler Balığın gövdesinden üretilen ve A vitamini içermeyen balık yağı çeşidini kullanmalıdır.
    2-Balık yağının yararlarından faydalanmak için civa kurşun ve diğer ağır metaller ile kirletilmemiş balıktan elde edilen farmasötik kalitede balık yağı kullanmak gerekir.
    Kullandığınız balık yağının bu tür zararlı maddeler içermediğinden emin olmalısınız. Kalitesinden emin olmadığınız balık yağı takviyesini kullanmayınız. Aynı risk besin olarak tüketilen balıklarda da olabileceği için aynı uyarı bunun içinde geçerlidir. Bu tür maddeler beyin gelişimine zarar verir.
    Her balıkta omega 3 bulunmaz. Somon, uskumru, ringa balığı, sardalye, alabalık omega 3 içeren balıklardır. Soğuk sularda yaşayan yağlı balıklar da omega 3 yağ asitleri daha fazladır. Balıklar bu maddeyi planktonlardan üretirler.
    Diğer omega 3 kaynakları ceviz, semizotu, keten tohumudur.

Balık yağı kullanımı: Günde 1-3 gr tavsiye edilmektedir. Bazı durumlarda daha fazla miktarda da kullanılmaktadır.
    Kan sulandırıcı sentetik ilaç kullananlar doktora danışmadan balık yağı takviyelerini kullanmamalıdır.
    Ameliyat olacak kişiler ameliyattan önce balık yağı kullanımını kesmelidir.
    Zararlı PCB’ler-kanserojen kimyasallar- ve cıvaya maruz kalmayan balıklardan elde edilen balık yağı takviyeleri kullanılmalıdır.
    Balık yağı takviyeleri balık yağı kapsülü ve balık yağı şurubu olarak satılmaktadır.

11. ferhat123

ferhat123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

peki çömelerek sıçrama boyu engellermi?

12. Dynamo

Dynamo Üye

Beğenileri:
    1.714
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Engellemez arkadaşım sıçrama hareketlerinin katkısı bile vardır. Senin vücut ağırlığıyla yaptığın hiç bir hareket boyunun uzamasına engellemez kısacası.

1 kişi bunu beğeniyor.
  13. lakara03

lakara03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Öncelikle merhaba ben bu air alert programına çok kafayı taktım fakat 15 yaşındayım 175 boyum var boy uzamasını durdurur 18 yaşından önce başlamayın diyorlar sizn fikriniz ne bu konuda ?

14. tarik2929

tarik2929 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Beyler fitness hocama sordum.Kendisi bu konuda profesyoneldir.Ben başladıktan kısa bir süre sonra ona sordum ve hiç bir zararının olmayacağını söyledi.Aslında air alert bana çok kolay geliyor.Yeni başladım ama kaslarımda ve zıplamamda değişiklikler görüyorum fakat günde 1 saati geçmiyor ve haftada sadece 3 gün.bence az,sizce??dumbelllls

Sayfayı Paylaş