agirilikla calisarak kilo verip kalcalarimi kucultebilirmiym

Konusu 'Kadınlara Özel - Fitness ve Antrenman' forumundadır ve ave_maria tarafından 3 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ave_maria

ave_maria Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben her gun 20 kg ile ic ve dis bacak calisiorm arti 15 dakika kosuorm ve step aleti kullaniorm yagli seyler tuketmiorm haslanmis sebze tavuk ve salata yiyorm ama hala 52 kiloyum spora baslayali yaklasik 2 hafta oldu ama bi turlu inceldiimi goremiorm agirlikla calisarak kilo kaybetmem ve kalcalarimi kucultmem mumkun mu?

2. FLEX-POINT

FLEX-POINT Özel Üye

Beğenileri:
    682
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    FITNESS ANTRENÖRÜ
    Yer:
    kırklareli\lüleburgaz
    2 haftada spordan ne gibi bir mucize bekliyorsunuz ki... sabırlı olun... vücudunuza zaman tanıyın... herşey düzenli olduktan sonra olmayacak diye bişey yoktur. beslenmenizi de düzene koymuşsunuz anlaşılan.

kilonuzu vermişsiniz ama boyunuz kaç belirtmemişsiniz. programınız sadece bu yazdıklarınızdan ibaretse pek bişey beklemeyin. tüm bölgeleri çalıştıran bir program hazırlasın hocanız size. sonuçta vücuttaki tüm kaslar birbirleriyle bağlantılıdır. ağırlık ve kardio çalışması ile istediğinize ulaşabilirsiniz. ama periyodik olarak programınızda değişiklik yapmayı unutmayın.

kendiniz hakkında daha fazla bilgi verirseniz yardımcı olabiliriz.

3. hoterme

hoterme Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    15 dakika koçu ve ağırlık çalışması ile kilo veremesiniz eyer verirseniz bile diyet sayesinde olmuş olur. 30-45 dk yürüyüş yapmanızı tavsiye ederim ağırlık çalışmasından sonra

4. zeynep_tr

zeynep_tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar. 1.65 boyunda 47 kg 21 yasında bır bayanım. Sorunum kalca basen ve üst bacak. Bölgesel incelme olmadıgı için omuz, gogus kol içinde ayrı hareketler yapmak ıstıyorum. 3 günlük bekleme süresi içinde benı ılgılendıren tum konuları okudum ve sayın FleXoR'un baska bır bolumde verdıgı evde yapılabılecek agırlıkla calısılan hareketlerını buldum. 26.12 tarıhınde kendıme bu hareketler ve kardıyo egzersizleriyle program olusturdum ve o gun basladım. Haftada 3gun gogus+kardıyo, omuz+kardıyo, bacak+kardıyo olarak böldüm. Yarım saat kardiyodan sonra yarım saat gogus hareketlerini yaptım. Her biri 3set 15 tekrar.
    Hazırladıgım bu program sızce bayan için uygunmu ve alt kısımlarda sıkılasma veya ıncelme saglayabılırmıyım . Bacaklarımın üst kısmı kalın, yaglı dıyebılırım ve selulıtlı. Özellikle bu bolgeler ıcın bılgılerınızı beklıyorum. Üst kısımlarda (omuz ve gogus) bı problemım olmadıgı ıcın yavas yavas gelıstırmek ıstıyorum.
    Hafta sonu agrılar cektım, bı kolumda hafıf şişlik olustu. Acaba 3/15 fazlamı geldı ılk hafta ıcın
    Son olarak beslenmeyle ılgılı. Selülit yuzunden içeceklerimde seker kullanmıyorum ve asıtlı ıcecekler fazla ıcmıyorum. Kilom yasıtlarıma göre daha az ama onlardan kılolu duruyorum. Neredeyse 15 yasından berı aynı kılodayım, bazen gece 12de yarım ekmek bıle yıyorum.Metabolızmam hızlı. Yüzüme bakınca hastalıklı gıbı duruyorum ama gelgelelım alt yapım kuvvetlı:)
    Kıtap gıbı oldu ama herseyı yazmak ıstedım daha kolay yardım edebılmenız ıcın. Şimdiden cok tesekkurler . Saygılar

5. Rpac

Rpac Üye

Beğenileri:
    1.540
    Ödül Puanları:
    123
    Flexor hocamızın verdiği programı uygulamanız doğru bir karar. Setlerdeki tekrar sayılarınız azaltabilirsiniz.(3*15 yerine 3*8 gibi) Haftanın 2 günü body 3-4 günü de fitness şeklinde yapabilirsiniz belirli bir süre.

zeynep_tr bunu beğendi.
  6. zeynep_tr

zeynep_tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Uzun zamandır sureklı okuyorum ama kafam karısıyo. Bacak inceltmek ıcın en uygun spor nedır? Kardıyo mu ? Acma germe ve bisiklet incelmesını saglarmı? Daha emın calısmak ıstıyorum lütfen yardım edın.Ne kadar sure verırsınız 2 ayda basenım 5-6 cm incelırmı? Agırlıkla Squat bacakları kaslandırmazmı bacaklarımın kaslanmasını ıstemıyorum sıkılassın yeter.

7. ciara

ciara Üye

Beğenileri:
    66
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    çok basit bir dille şöyle diyelim kaslarımız var ve birde onların üzerini kapatan yağlarımız
    beslenme ve dinlenmeyide ihmal etmeden ağırlık çalışarak kaslarımızı geliştiririz, kardio ilede üzerindeki yağları yakarız,
    kaslarında yeterli gelişmeyi yakaladıktan sonra sadece bunu korumak için çalışmaya devam edildiğinde istediğin sonucu alabilirsin
    yani birden bire kaslanamazsın öyle zaten

zeynep_tr bunu beğendi.
  8. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bacaklar icin merdiven cikmayi deneyebilirsiniz

zeynep_tr bunu beğendi.
  9. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    kadınların kas kütlesi kazanması daha zordur, bu östrojen hormonuyla ilgilidir, bu yüzden kaslanmanız bir o kadar zorlaşır demek, endişeye gerek yok..

bodybuilding sporunda hızlı metabolizma çok önemlidir, çok şey kazandırır insana..gördüğüm kadarıyla metabolizmanız hızlı, bu güzel bir gösterge..vücudunuz cok az kas kütlesi kazansa bile, bunu yag yakımı üzerinde kullanacaktır..

program olarak, alternatifleriniz olabilir..bacak çalışması cok agırlık verilmesi gereken bir bölgedir ve yogun ilgi ister..haftada 3 gün çalışma imkanınız olduguna göre, bunların 2 sinde bacak çalışmanız quadriceps, hamstrings ve özellikle yagların toplandıgı ve selülitin başlangıcı diyebilecegim pelvis bölgesi üzerine çalışmanız yararınıza olacaktır..Flexor hocanın yazdıgı evde çalışma programındaki, bacak programı çok güzel, size yardımcı olacaktır..eger, takıldıgınız bir nokta olursa, o zaman biz yardımcı oluruz, şimdi karışmak istemiyorum, ileride bir sorun olursa, o zaman detaylara gireriz..

tekrar sayılarınız başlangıcta, hızlı seğiren kas liflerini çalıştırmak için 10-15 tekrar idealdir,bacak çalışması yüksek tekrarlar gerektirir...dumbell squat ve dumbell lunges dikkat etmeniz gereken en önemli 2 harekettir...bu 2 hareket size cok şey kazandırır..bunlara ek olarak, bu sayı aralıgında biraz da olsa zorlanarak yapacagınız dumbellarla çalışmanız veriminizi artıracaktır...verdiğim bu sayı aralıgı kas liflerinin daha hızlı çalışmasını saglar, ama belli bir süre bu tekrar sayısı vücuda yarar saglar çünkü vücudumuz cabuk adapte olur tekrar sayılarına ve ona göre hipertrofiyi belirler..

beslenme ile ilgili olarak bilgi sunmadıgınız için, birşey söyleyemem şu anda, daha açık yazarsanız o zaman daha net yorumlar gelecektir..

zeynep_tr bunu beğendi.
  10. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    bence kalça küçültmek istiyorsan çoook hafif bir kg ile yada kg'siz çalışmalısın ve çok tekrar yapmalısın.

zeynep_tr bunu beğendi.
  11. Bench Press

Bench Press Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Özel güvenlik görevlisi
    Yer:
    İstanbul
    Benim kalça da çığırından çıktı.Ben tempoyu arttırdıkça mezura daha da geniş gösteriyor her ölçümde.(Suçlu sık yediğim ay çörekleri de olabilir tabi.Az önce bir tanesini yedim).Gece vardiyalarında bol bol merdiven çıkıyorum.İşe de 20 dk. yürüyorum.20 dk. da dönüş.Günde en az 40 dk. tempolu yürüyüş yapıyorum.Evde de ağırlık çalışıyorum.Dışarıdan görenler 'şişman değilsin,vücudun iyi' diyorlar.Ama mezurayla anlaşamıyoruz bir türlü.:)
    Barfiks de çekemiyorum fazla ağırlık yüzünden.Mart'a kadar 10 kg. vermek hedefimdir.Haydi bakalım hayırlısı.

12. zeynep_tr

zeynep_tr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet yapmıyorum ama aksam yemekten 15 dk önce meyve yıyorum bu da yedıgım yemegın daha kolay sındırılmesını saglıyor. En önemlısıde cok cıgnıyorum ve yavas yavas yıyorum. 3 aydır nerdeyse 2 ogun tost yıyorum ve hıc kılo almadım. Hergun kahve içiyorum. Ev yapımı tatlı ya da pasta pek sevmıyorum ama cıkolata yerım. Birde gündüz cok sık meyve suyu ıcıyorum. Beslenmem hakkında bunları soyleyebılırım.
    Tekrar tesekkur ederım. Gercekten cok aydınlandım...

Sayfayı Paylaş