Ağırlıkları nasıl kaldırıyorsunuz?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Cuky tarafından 1 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Cuky

Cuky Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaslar sormak istedim sey agırlıkları kaldırken ne kadar hızlı hareket ediyorsunuz ben eskiden 1 saniye kaldırıs 1 saniye indiris şeklinde yapıyordum. Bugun farklı bir sey deneyerek 4 saniye kaldırıs 2 saniye indiriş şeklinde çalıstım kaldırdım kilolar azaldı ama gelişimi daha iyi hissettim, ne kadar kiloların azalması moral bozsa da:lol:.
    Baska bir yerdede 2 saniye kaldırıs indirirken 4 saniye kadar yavas yavas olması gerektigini soylemıs sizce hangisi dogru?

Necro bunu beğendi.
  2. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    aldığım nefesin ağırlı kaldırdığımda bitmiş olması gerek yani nefesin bitişiyle hareketin bitişi eşit olmalı indirirkende saniye falan değilde belli bir direniş göstermekte yarar var mevcut kondisyon ölçüsünde ve buna bağlı olarak nefes almada ayarlanacaktır bunun tersindeyse senin yaptığın gibi kiloyu azaltmak gerekecektir nefesi ayarlamak için bu seferde indirme işlemi bittiği halde nefes alma işlemi devam edebilir senkron bozulabilir kaldırırken zaten zorlanıldığı için nefes verme işlemi hızlı olacaktır indirirkende direnç göstererek aynı hızı nefes almada da yakalarız bence önemli olan nefesin bu düzeni ve doğru olanda bu

3. Cuky

Cuky Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    nefes alıp vermeye zaten dikkat ediyorumda, agırlıkları hızlı indirp kaldırrkende bunu yapabilirsinbench_O bu smiledaki gibi:D

4. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    ağırlığı indirirken daha fazla süre geçmesi taraftarıyım.
    bu sayede kas gerilimi çok daha uzun bir süreye yayıldığından kas direnci çok daha fazla artıyor ve kas kana doyuyor.

Özellikle biceps çalışmalarında curl hareketlerinde sadece kas direncine dayalı idman çeşitleri mevcut.

Bu tarz idmanlarda idman partnerinin de yardımıyla normal kaldırılandan daha ağır kilolar alınıyır ve ağırlık yardımla kaldırıldıktan sonra indirme aşamasında tek başına yavaş yavaş ve direnç göstererek ağırlık bırakılıyor.
    Böyle çalışarak çok büyük gelişimler yaşadım.

Genel olarak konuşulursa, her hareketin son aşamasının yavaş ve yedirerek yapılması taraftarıyım.

xzgrx ve Coleman Trebor bunu beğendi.
  5. doggetman

doggetman Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    bonatschi sizin yazılarınıza hayranım çok açıklayıcı ve çok bilgili cevaplar veriyorsunuz forumda sizin gibi bilgili araştırmacı açıklayıcı yazılar yazan arkadaşlarımız olması sevindirici.
    dediğiniz gibi bende ağırlığı indirirken yavaş indirerek kasların doyuma ulaşması için gayret ediyorum.

bonatschi bunu beğendi.
  6. Coleman Trebor

Coleman Trebor Üye

Beğenileri:
    83
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    biceps çalışırken bir şey eksik gibi geliyordu kası hissediyordum ama sanki bir şey vardı gibi tesadüf yarında biceps antremanı var curl de indirirken daha dikkatli olacağım benim için mükemmel bir bilgi oldu benim için . sanırım tüm hareketlerde böyle ama ben benchteyken sanırım normalden biraz daha hızlı basıyorum tepe noktasında ciğerlerimi tamamen boşlatıp indirirken tekrar dolduruyorum.

Sayfayı Paylaş