Ağırlıklı Pull-Up ve Chin-Up

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ipromise tarafından 31 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ipromise

ipromise Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese merhaba.
    Şimdi soracağım sorulara herkesin vücudu farklı biz nereden bilelim demeyin lütfen. Ben 'ortalama' olarak istiyorum.
    Bundan 6 ay önce 183 boy 63 kiloydum. 1 ay önce 183 boy 83 kiloydum. Yaşım 20 bu arada.
    Yağ ölçümümde %11 çıkmıştı.
    1 ay önce sporu bırakmak zorunda kaldım ve 1 yıl kadar salona gidemeyeceğim sanıyorum. Şimdi 183 boy 78 kilo yağ oranımda %8 çıkıyor. Kolum da 36 cmden 35 cm'e düştü. Aslında daha fazla düşerdi sanıyorum ama ben evde, kapı barında barfiks çekmeye başladım 1 aydır ve chinup da yaptım arasıra. Bicepslerimde biraz toparlandı. Sanıyorum 0.6-0.7 cm lik bir kurtarış oldu :D
    Bacaklarımda 55 cmden 62 cm'e çıktı. Sporu bıraktıktan sonra vücut ağırlığıyla evde 40-50 squat yapınca 58-59 cm'e yükseldi.

Şimdi asıl soruma geleyim. Ben evde ağırlıklı olarak pullup ve chinup yapsam ve +100 kiloya çıktığımda bicepslerimi 37-38 cm yapabilir miyim ?
    + olarak evde arka kol hareketleri de yapacağım onu da yazarsanız sevinirim. Yani sırf pullup ve chinupla 37 cm'e çıkamam herhalde kolun 3'te 2'si arka kol olduğu için.

Bilmeyenler için pullup ve chinup diye ayrı yazdım. Pull up geniş tutuş barfikse deniyor, chinup ise barbell curl ün vücut ağırlığıyla yapılışı.
    --- Mesaj birleştirildi, 31 Temmuz 2014 ---
    Ayrıca kapı barıyla hammer curl ve ters curl hareketlerini de yapabilirim.

2. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    evde yapabileceğin bi sürü arka kol hareketi var dips aklıma ilk gelen

3. ipromise

ipromise Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Muhtemel vücudumun genetiğini söyledim ilk mesajda hani buradan kahinlik beklemiyorum ama o evde yapılacak arka kol hareketlerini ağırlıkla yapmak şartıyla ve de ağırlıklı pullup ve chinup ile 37-38 yapabilir miyim kolu ?

4. ipromise

ipromise Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Evet cevap verebilecek yok mu

5. Candot

Candot Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları: