Ağırlık + Kardio Çalışma

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve xeptor tarafından 17 Eylül 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. xeptor

xeptor Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar, Geçtiğimiz aylarda salona yazılmıştım ve bazı ailevi sorunlar nedeniyle bırakmıştım. Şimdi salona tekrar başlayacağım. Daha önce salonda çalışırken sadece kardio ( koşu bandı, bisiklet vs ) çalışıyordum. Ağırlık çalışmıyordum.

Şimdi hem kardio hemde ağırlık çalışacağım. Haftada 3 gün gideceğim için farklı günlerde tek çalışma yapamayacağım aynı gün her iki çalışmayı da yapmam gerekiyor.

Forumda ben bu sorunun tam ve net olarak cevabını bulamadım.

Çalışma sırası nasıl olmalı ?

Önce ağırlık sonra kardio ?
    Önce Kardio sonra ağırlık ?

Amacım yağ oranını düşürmek devasa göbeğimi eritmek

Kilo: 94
    Boy: 1.83
    Yağ oranı: %22 - %25
    Vücut: Yağlı düz bir vücut ancak devasa bir göbek.
    Erkek

2. brhmcr

brhmcr Guest

Son arastirmalar gosteriyor ki agirli idmani sonrasi bir miktar mola mumkunse bir miktar glikojen ve cardioya devam en yararli ve mantikli yontem.

3. xeptor

xeptor Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    Bu konuda herkes hemfikir mi acaba? ve glikojen olarak sanırım bir besin? ne öneriliyor.

4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Kana çabuk karışması nedeniyle basit karbonhidrat alımı yapabilirsin.Örnek:meyve suyu.

Bu arada ben kardiyo ve vg çalışmasının aynı gün yapılmaması gerektiğini düşünüyorum.Ancak mecbursan brhmcr'nin yorumuna katılıyorum.

5. uzzman

uzzman Yeni Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    0
    2 ay boyunca, haftada 3 gün, 50 dakika kardiyo sonrası 1,5 saat ağırlık çalışma ile 10 kilo verdim tabi yediklerine dikkat etmelisin, sıfır yağ,tuz,un,şeker olarak beslenirsen kilo vermek gerçekten çok kolay.

6. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Ben öğlenleri vg akşamları da koşu yapıyorum ve şu an kilo alma dönemindeyim, 30 dakikalık hafif tempo kardiodan kas falan yanmaz, o kadar kardioyla yanacak olan kas zaten durmasın vücutta, beslenmen düzgünse uyku düzenin de iyiyse kardionun zararı değil yararı olur, hardcore vg antremanlarından hemen sonra kardio biraz sakıncalı olabilir, onun haricinde öğlen vg akşam kardio yapabilirsin veya tam tersi.

Kardio kas kazanırken yağ oranınını koruma açısında da çok önemlidir,oksijen kapasiten artar, kondisyonun da artar, bu da antreman performansına olumlu yansır, vg+kardio ile çok güzel kilo verirsin ve beslenmeni düzgün tutarsan çoğunu yağdan verirsin, kardiodan vazgeçme.

Son düzenleme: 25 Eylül 2012
  7. bosversen

bosversen Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    forumda, sevgili flexor'un "neden ağırlık çalışmasından sonra kardiyo yapılmaz?" başlıklı konusu vardı. forumda aratabilirsin.

Sayfayı Paylaş