Ağırlık çalışması ve bel bölgesindeki yağlar

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ibr_ tarafından 29 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. ibr_

ibr_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,
    Öncelikle bir süredir forumu takip ediyorum, benzer bir konu bulamadım, eğer varsa şimdiden özür diliyorum.
    Yaklaşık 4 aydır ağırlık çalışıyorum.24 yaşındayım, boy:177 kilo:76
    Spora başladığımda 71 kiloydum.Haftada 3 gün salona gidiyorum ve genellikle protein ağırlıklı beslenmeye çalışıyorum.benim sorum şu:
    karın bölgemde yağlanmalar vardı.bunların birşey olmadığına ve birkaç ay sonra kalmayacağı söylendi.kas kütlemde artış olmakla birlikte göbeğim daha fazla çıktı ve belim kalınlaşmaya başladı.her antreman sonunda 20-30 dk arasında kardiyo( genellikle koşu bandı ve bisikleti ard arda kullanıyorum) bu sorunumu hala çözebilmiş değilim.ekmek yemeyi kestim ve zaten tatlı gibi şeylerle de aram yok(sadece şantiye şartlarında öğlen yemeklerime dikkat edemiyorum).sizce ağırlık çalışmasına devam mı edeyim, yoksa ağırlığı kesip kardiyoya mı yoğunlaşmalıyım?hem yağ yakmak, hem kas yapmak aynı anda ne kadar mümkün?bu olay çok canımı sıkıyor.düz bir karın olmadıktan sonra yaptıklarım boşmuş gibi geliyor

not: ağılık çalışması pazartesi:göğüs biceps bilek
    çarşamba o muz triceps trapez
    cuma:sırt bacak-calf şeklinde.ayrıca her antremandan sonra kardiyo var dediğim gibi

dediğim gibi konu daha önceden açıldıysa özür dilerim.hocalardan yardım bekliyorum.

2. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    Hem ağırlık çalışmalı hemde off günlerde cardio yapmalısın.Eğer hala kilo sorunun olur ise (ki sanmam) aldığın gıda miktarı çok fazla demektir bu.Sonuçta istersen günde 10 saat koş ama aldığın kalori>harcadığın kalori ise kilo almaya devam edersin.

Hem kas yapmak hem de yağlardan kurtulmak biraz zahmetli ama imkansızda değil.Kuvvetli ama yağsız,tuzsuz bir beslenme ve iyi çalışma ile amacına ulaşabilirsin.

Ama antrenman sonrası cardio yapmanı da tavsiye etmem.Off günlerde yaparsan iyi olur.

3. ibr_

ibr_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    emregunes öncelikle teşekkür ederim,
    spor salonumdaki hocama antremandan önce mi sonra mı kardiyo yapayım diye sorduğumda "farketmez" demişti.birkaç kere antremandan önce denedim, ancak o zaman da antremana takati kalmıyor insanın.ben de antreman sonuna çektim.
    bir de ben antreman esnasında epey tempolu çalışıyorum.örneğin sırt bacak çalışırken bir set sırt biir set sırt şeklinde çalışıyorum.bu şekilde (vaktim pek olmadığından) hem antreman çabuk bitiyor, hem de yüksek bir tempo yakalıyorum.bu yağ yakımına yardımcı olur mu, yoksa kas kaybına mı yol açar?
    not:2 haftadır antremandan önce 1 ölçek, antremandan sonra(kardiyoya başlamadan önce) 1 ölçek olacak şekilde whey alıyorum.yaptıklarımda yanlışlık var mı?çok mu bilinçsiz gidiyorum?

4. emregunes

emregunes Üye

Beğenileri:
    175
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Bursa
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...an-sonra-t26691.html?t=26691&highlight=cardio

Bunu okursan cardio yu neden ağırlık çalışma gününde yapmadığımızı daha iyi anlayabilirsin.

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    emre doğru söylemiş
    salı-prş-cmts çok güzel cardio için
    ayrıca antreman günlerinin ilk 10 dksında da yapabilirsin, ısınma amaçlı
    ama kesinlikle antreman sonrasında yapma

6. ibr_

ibr_ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler sağolun

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:24 ----------

bendeki yağlanmanın sebebi belli oldu :)

Sayfayı Paylaş