8 kg dumbell uygun mu?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zeybek tarafından 29 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. zeybek

zeybek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    benim boyum 1.73 kilom 73 elimde 8 kglık dumbell var çalışsam herhangi bir sorun olur mu? önceleri çalışıp bırakmıştım.

ve çalışmalardan önce ve sonra nasıl beslenmeliyim?
    kimisi çiğ yumurta ye diyo :) veya hangi besinlerde protein değeri yüksek?

yardımcı olur musunuz?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Proteinler et, tavuk, balık, sakatat, süt, peynir, yer fistığı, yoğurt, yumurta, soya fasulyesi, ku*ru fasulye, findik, fıstık, badem, buğday unu, ceviz, tahıl, lahana ve patateste bulunur.Tahıl*larda da buğday özünde protein fazladır.

Alıntıdır.

zeybek bunu beğendi.
  3. kalim

kalim Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    8 kilo iyi..

çiğ yumurta yeme

zeybek bunu beğendi.
  4. zeybek

zeybek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    hmm tamam tşk ederim. peki bunları nasıl düzenli almayım çalışadan önce veya sonra ne kadar mesela?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 13:30 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 13:27 ----------

yardım için teşükkür ederim,çiğ yumurta yemem, bir zararı mı var? zaten yenilmez öyle :)

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    gun ııcnde tuket sabah yumurtanı peynırını sutu ıc

oglen makarna veya pılav yanına tavuk veya balık veya et ıstedıgını koy aksamda gene proteın ıceren yıyeceklerle beslen bu sekılde bence ıdeal

zeybek bunu beğendi.
  6. zeybek

zeybek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    ideal de bunlar her gün yenmez kardeşim gına getiririr,ama ilgin için saol süt peyniri bol bol tüketcem artık

7. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hergun degıl bırgun balık bırgun et bırgun tavuk etı yanı hep aynısını yemeyın tabı ama tavuk etyı hem ucuz hemde proteın degerı yuksek ve yag oranı az oldugu ıcın hemen hemen hergun yıyorum :)

zeybek bunu beğendi.
  8. Emre94

Emre94 Üye

Beğenileri:
    115
    Ödül Puanları:
    0
    Bende 5 kg lık var bence ideal

zeybek bunu beğendi.
  9. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Bence sadece 8kg'luk dumble ilerde yeterli olmayabilir. Bi zararını görmezsin ama gelişmen belli bi yerden sonra vücudun bu ağırlığa alıştığında tepki vermeyecek ve duracaktır. Beslenme olayına gelince orası biraz sıkıntılı iş. Eğer imkanın varsa 2 yumurta beyazı 1 yumurtayı da sarısıyla birlikte lor ile birlikte süt ile tüketmeye çalış. Gün içindeki diyetinde yeteri kadar yağ yeteri kadar karbonhidrat ve yeteri kadar protein alman lazım. Ama ana mantık her öğünü protein ağırlıklı geçirmek. Beslenmeyle ilgili topiclerde besinleri protein değerleriyle bulabilirsin. Örneğin ben hafta içi haşlanmış yumurta haftasonu da peynirli yumurta şeklinde yapıyorum kahvaltılarımı. Senin de bir düzen kurman gerekir eğer bu vücut yapma işinde ciddiysen..

10. zeybek

zeybek Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Antalya
    :) ne güzel afiyet olsun :D

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:43 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:39 ----------

öyle de mesela bende 5 kg var ama onu yaparken çok uzuyo vakit,birde zorlamıyor beni

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 12:48 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 12:43 ----------

anladım şuan kararlıyım ama önce yapıp bırakmıştım biraz,şimdi 2 hafta falan kolların alışmasını bekleyecem,bol bol yumurta süt peynr tavuk tükeceğim düzene sokacam inş.

kum torbası var,2 güne bir 3-5 km koşuyorum üstüne çalışıyorum bunun bir zararı olmaz değil mi?

11. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Prensipte ideal kardiyo süresi 40dk'yı geçmemeli. Ağırlık antremanlarına harcadığın gücü azaltmadığı sürece kardiyo olumlu etki yapar. Sporun spora zararı olmaz genelde abartmadıkça. Başarıyı hızlandırır bence..

12. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Eğer elinizdeki bütçeyi har vurup harman savurmak istriyorsanız ve sürekli dambıla para verecek durumdaysanız alın...

Ama yok arkadaş benim bütçem dambıla sürekli para verneye yetmez, ya da yeter ama ona vereceğim para ile başka düzenek alırım, protein tozu alırım, başka supplement alırım, böyle elimdeki prayı çok verimli bir şekilde kullanmış olurum derseniz, artırılabilir ağırlık alın. iki tane kısa bar ve yanına ağırlık...

böylece ilk başladığınızda size ağır gelen dambıllar 3-4 ay sonra hafif gelmeye başlııcak, 6-7 ay sonra ısınma için bile kullanamayacaksınız...

6kg ile başladım, yetmedi 10 kg aldım. yine yetmedi, artırılabilir ağırlığa geçtim.
    bugün ısınmak için bile 10kg ile başlamıyorum.

yani ilk aldığım dambıllar bugün çöp oldular....

Sayfayı Paylaş