7gün 4bb 3cardio?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve jnr tarafından 3 Nisan 2007 başlatılmıştır.

1. jnr

jnr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğr
    Yer:
    istanbul
    Herkese merhaba forumdaki ilk yazım tanışma faslı gibide olacak sanırım.Üni 3 teyim lise 2 den beri yılda aşağı yukarı 6-7 ay bb yapıp yapıp kestim hep araya bi şekilde boşluklar girmeyi başardı.Tahmin edersiniz ki bu aralar çok şey götürdü benden.Bu yıl tekrardan bu kez düzenli bi şekilde olmak üzere başladım. 2 aydır yapıyorum beslenmeye çok dikkat ediyorum, daha önceki yıllarımda hiç dikkat etmediğim için farkını şimdiden hissettiğimi söyleyebilirim.Sormak istediğim şey haftada 7 gün antreman yapıyorum 4 gün bb 1er gün arayla . o aralara cardio koydum ki vücut off günlerde alt karın kısmındaki yağları yakabilsin diye,ayva göbeğine sahibim yani üst karın göze ve ele gayet iyi geliyor ancak çalıştıkça malum sanki yağları aşşağı itiyor gibi ama eriyor tabi zamanla bu hissedilebilen birşey.şu an kilo almaya ve şişmeye yönelik çalışıyorum belki ağustos yada temmuz sonu 15-20 günlük bi diyetle hatları cıkarmaya calısıcam daha da net bi şekilde. boy 1 73 kilom 71 idi bikaç hafta önce. açıkçası fazlam yok çalışmaya gelişmeye çok müsait tabi.
    Sorum aslında ; şişmeye yönelik çalışıyorken haftada geri kalan 3 gün cardio yapmak mantıklı ve yararlı olur mu ?Cardio hakkındaki yazılları elbette okudum ama bu biraz antremanımla olan kombinasyon oldugu için sormak zorunda kaldım.

2. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    off günler adı üstünde off günlerdir. (atasözü olarak kaydedilsin)
    Yani body'nin temel kuralı olan vücut dinlenirken gelişir mantığına ihanet etmek istiyorsan off günlerinde kardiyo yaparsın. Sonra da ne yağ yakarsın doğru düzgün ne de kas kütlen artar. Haftanın 7 günü çalışmak zaten amatör sporcu için mümkün değil. Definisyona girmek istiyorsan, bunun için forumdaki bir çok program var bunları deneyebilirsin ama bu programlardan hiçbiri sana 7 gün antreman yap demez.

3. jnr

jnr Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğr
    Yer:
    istanbul
    Salon sahibi hayatını bu işe harcamış hoca önerdi bunu daha çok karın için. Bende şaşırdım emin olamadım paylaşmak istedim.Yoksa benim kafamdan uydurduğum birşey değil yani, o sebeple öğrenmek istedim.

4. kaufman03

kaufman03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    bu forumda cok kez kardiyonun off gunlerde yapılması gerektiği/yapılabileceği de yazılmıstı
    sasılacak bir sey yok bence

5. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Vücudun dinleneceği zamanlar kendini topladığını kas inşa ettiğini iyi biliyoruz. Definisyon döneminde bile böyle bir çalışma yapılmaz. Kardiyo yapılan gün zaten off gün olmuyor. Antreman yapılmış bir gün oluyor. Kardiyo da bir antreman sonuçta. Haftanın 7 günü antreman yapılırsa vücudun kendini toplaması, anabolik konumda kalması mümkün değil. Forumda nerede haftanın 7 günü antreman yapılabilir diye yazıyor?

6. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Tüm off günlerinde cardio yapıp haftada bir gün bile boş bırakmazsan ne yaptığın cardio ne de yaptığın ağırlık çalışmasından yeterince verim alamazsın (bu atasözü de benden).

Şaka maka benim önerim; 4 gün bb güzel, bunun üzerine en fazla 1 gün cardio yap ama en az 2 günün off olsun, çok yağ yakmak istiyorsan definisyona daha odaklı bir program ile 2-3 gün bb ve 3 gün cardio da yapabilirsin bence...

7. Villeneuve

Villeneuve Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar bugün televizyonda izledim bir bayan diyetisyen sabahları aç karnına yürüyüş yapmayın vücut kasları yakar dedi.Ben yürümeyi bırak aç karnına 30 dk. koşuyordum.Yanlış mı yapıyorum acaba diye düşünmeye başladım lütfen bu kafamı karıştıran mevzu hakkında bilgi verirmisiniz.

8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Diyetisyen doğru demiş. Sabah kalkınca zaten katabolik duruma geçmiş olan aç bünyeyi bir de koşuyla yıpratırsak haliyle kas yakarız. Yalnız sabahları karbonhidrat depolarını da boşalttığımız için koşu ile yağ yakma fazına geçmemiz ve hızlı kilo vermemiz de olası. bence sabah koşularından önce amino asit takviyesi ve koşuyu depar ağırlıklı yapman ve sonrasında yine protein ağırlıklı beslenmen olumsuz etkileri azaltacaktır.

9. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    doğru yaklaşım definisyon döneminde yapılması gereken de bu zaten antremana kardiyo eklerken diğer tarafı da aynı tutarak vücudu yıpratmak değil. beslenmeye de biraz daha özen göstermek istenen sonucu almayı kolaylaştıracaktır.

10. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    Ben 2 gün gidip 1 gün ara veriyorum.
    İlk başta 9-10 arası hızda koşuyorum 20 dk.
    Daha sonra BB hareketlerine başlıyorum.
    En son olarak gücüm kalırsa twist sopa çevirmedir yana yatıştır mekik felan çekmeye çalışıyorum.
    Geberiyorum desem yeridir sonlarda.

Ancak benim sormak istediğim daha farklı.
    Ben 1 gün Göğüs kol çalışıyorsam diğer gün Omuz kanat giriyorum.
    Ancak programıma bacağıda sokmak istiyorum.

Bunu nasıl yapacağıma karar veremedim. Yardımcı olabilir misiniz?

11. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Evet, ben de her ne kadar sağlıksız bulsam da Flex dergisi de öneriyor bu tarz koşuları. Bence de BCAA ve Protein takviyesi ile yapılacak aç karnına sabah koşularının yararı olabilir ama keyfine düşkün bir insan olarak hayatımda 1 kez yapmadım :)

12. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center

mete bence bunu yapmaman,keyfine düşkünlükden degilde,genetik yapinin iyi olmasindandir,ne kadar cok yesende fazla yaglanmıyorsun ve diette hemen yag oranini asagiya cekebiliyorsun.(her zaman senin bu yönünü kıskanmısımıdır)

13. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Sağol patron, bu sene ilk defa işleri ciddiye bindirmeyi ve yağ oranımı %8 e çekmeyi planlıyorum, bu sefer gerçek bir sınavdan geçeceğim gibi görünüyor...

14. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    eminim ki senin için zor olmayacak ;)

Sayfayı Paylaş