76 kg icin az yagli beslenme programi - tecrubeli arkadaslardan yardım bekliyorum..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve McFly tarafından 8 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. McFly

McFly Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Oncelikle forumdaki faydali bilgiler icin tum uyeler tesekkur ederim, baya cok sey ogrendim fakat hala acemiyim.

hergun mcdonalds, aspava, burgerkıng, pizza tuketen birisi olarak artık bu ise dur demem gerektigini anladım ve kendime bir beslenme programi yaptim.

yas 25
    boy 1.82
    kg : 76

5 ay kadar duzenli bb yaptım fakat beslenme yukarıdaki gibiydi, yag oranım cok fazla olmamakla birlikte malesef cogu gobekte toplanmıs vaziyette.

bunlar 3 ay onceli resimlerim, malesef spora verdigim ara nedeniyle gobegim resimdekilerden cok daha fazla suanda.

spor yaparken kullandıgım supplementler sunlardı
    on amino 2222
    whey
    cell tech hardcore

bu da hic spor yapmadan onceki gobegim :

suan bu resimdeki kadar olmasada buna benzeyen bir gobegim var.

bu gobekte fastfoodun yanı sıra fazla alkol tuketimin etkisi buyuk, ozellikle bira ve votka. gunde 2lt kolayi eklemeyi unutmayayim.

beslenmemi duzeltmeyi kafaya koydum, ve 10 gundur kola ve fastfood u bıraktım, buharlı pisirici aldım ve ogunlerimi lapa+tavuk yiyerek gecirmeye basladim.

evde alkol tuketmeyi bıraktım ve hafta sonları dısarıda cıkarsam icmeye karar verdim.

fakat forumdan okudugum kadarıyla bunlar yetmiyor, kendimce bir beslenme programi yazdım, bakıp dusunduklerinizi soylermisiniz?

jimraynor arkadasıma ozellikle tesekkur ediyorum, cogu seyi onun programından derlemeye calıstım.

haftada minumum 4 max 5 gun spora gidiyorum. cok kutle kazanmak gibi bir amacim yok, amacim vucudumdaki yag oranini dusurmek ve abartı olmamak kaydıyla kutle kazanmak.

76 dan 80, maximumum 83 kilo dusunuyorum.

spor gunleri baslangıc ısınmada 10 dakika kapanıslarda 20 dakika kardio yapmaya basladim, gobegi eritmek icin.

vucut genetigim iyi, metobolizmam cok hızlı, bu kadar fastfood alkol ve kotu beslenmeye ragmen kilom hic 74-76 arasından dısarıya cıkmadı, ama ne hikmetse gobegin onune gecemedik.

ve inanın bu durum normal kilolu insanların gordugunden daha kotu gozukuyor, yani bakıyorsunuz karsınızda bi adam kilolu gozukmuyor ama resmen bir top var karnında :D baya sinir bozucu.. resim herseyi anlatıyor zaten.

beslenme programında karbonhidratı daha fazla arttıramadım, su ankı beslenme tablosu yiyebilecegim max sanırım, baya bi zorlanırım daha fazla gıda tuketmekte. hayatım cok duzenli degil.. ama elimden geldigince uymaya calısacagım.

bu karbonhidrat ve protein oranları beslenmem icin yeterlimidir?

calısmam sırasında kollarım ve sırtımdakı gelisimden memnunken malesef gogus gelisimimden menun kalmadım, ki daha bi ozen gostermeme ragmen, belki de beslenme nedeniyledir?

beslenmemi duzelttigimde gelisimimin artacagını umuyorum.

cevaplarınız icin simdiden tesekkurler,

emre

2. McFly

McFly Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    arkadaslar yardımcı olabilecek kimse yokmu? :)

3. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    akşam dokuzdaki makarna gereksiz fazla bence madem yağ sorununuz var. zaten lapa yiyorsunuz. esmer pirinç lapasını tavsiye ederim onu da deneyin.
    nestle corn flakes kesinlikle çıkacak menüden. onun yerine eti veya doğa veya başka bir markanın sade yulaf ezmesi gelmeli. lezzetsiz bulursanız yoğurt + yarım çay kaşığı bal ve meyve rendeleyin. hazır müslilerden almayın. yulaf iyi bir karbonhidrat kaynağıdır.
    meyve sebzede sınır yok.
    antrenman sonrası c vitaminmi alın. (yağ yakımına etkilidir.)
    superpump ve sizeon bence gereksiz olmuş bunlar ileri seviye takviyelerdir.
    yumurtayi arttirin. ne kadar arttırırısanız o kadar iyi 5 tane olabilir. 2 sini komple yiyin.
    bir de animal pak aliyorsunuz cok supplement aliyorsunuz 3-4 litre saf su için böbrekler için.
    kaçta kalkıyorsunuz? kalkınca ile 15.00 arasında çok vakit var. öğlen 12 gibi küçük bir öğün daha olmalı mutlaka.

4. McFly

McFly Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    bazı gunler erken bazı gunler gec kalkıyorum, bunun tam duzeni yok malesef ama elimden geldigince programlı yemeye calısacagım.

tavsiyeleriniz icin tesekkur ediyorum, sonunda birisi cevap yazdı :)

5. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    neredeyse günde 3 öğün besleniyorsun,bence olumsuz... karbo bakımından da az,çok fazla supplemen var.ama normal beslenme eksik.

6. efe2356

efe2356 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    valla beslenme konusunda pek yardımcı olamıycam ama göbek falan kalmamış tebrikler

Sayfayı Paylaş