6.ayımdayım Antrenman sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Papazz tarafından 29 Mayıs 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Papazz

Papazz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Öncelikle 17 yaşımdayım ve bu sporu inanılmaz seviyorum şuanki hayatımda tek mutlu olduğum yer spor salonlarıdır.
    Bunu konuyu takip ettiğim youtuber larada anllatım ama bi cevap alamadım oyüzden çok kısa bi şekilde yazıyorum.2 spor salonu değiştirdim 3/3 ay gittim
    //Spora başlamadan önce Ölçülerim// //İlk slondan ayrılmadan önce 3.Ay// //Şuan 6. ay bitti//
    Kol=29/30 Kol=33-34 Kol=36
    Göğüs=102 Göğüs=102 Göğüs=103=104
    Omuz=121 Omuz=125 Omuz=127-128

İlk slonda 2 haftalık başlangıç ısınmanın ardından 2 gün 3 bölge programını uyguladım sonra 1 ayda 3 gün 2 bölge programını uyguladım
    Şuan ki salona geldiğimde 2 hafta başlangıç programı verdi ben her ne kadar yalvarsamda daha önceden yaptığımı belirtsemde uyguladık. sonra 2 gün 3 bölge antrenman verdi gene yalvarsamda uyguladım şuan 6. aY BİTTİ gittim konuştum 3gün2 Bölge'ye geçiyim diye vücudumu inceledi ve hareketleri değiştirerek tekrardan 2 gün 3 bölge verdi anlamıyorum artık deliricem gelişmiyorum gibi hissediyorum hocayı dinlemek istemiyorum ama kendisine güvenmemi söylüyor hoca da bayağı yapmış şimdi allahı var resimlerine baktım steroid kullanmış dersiniz görseniz bende derimde kullanmadığını çok dillendiriyo bilemedim şimdi ben nasıl bir yol izliyim abilerim bana akıl verin yav kafam karma karışık bu sporu çok seviyorum ve daha fazla aylarımı heba etmek istemiyorum.

2. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Programını yazarsan yardımcı olabiliriz, fakat 2gün 3 Bölge bana da az geldi, tam verim alamayabilirsin

3. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Bence 2 gün 3 bölge de 3 gün 2bölge de yanlış bir seçim.daha yenisin ağırlıkların düşük vücudun kendini çok hızlı yenileyebilir.full bodyden en çok verim alacağın dönem.hafta da 3 gün full body daha iyi olur.hocan steroid yok diyecek tabi.ben kullanıp da kullandığını söyleyen hocaya rastlamadım.adamı da görmeden yorum yapamam tabi belki doğaldır.

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    neden başkasının zoruyla çalışıyorsun ki ? istediğin kafana yatan ne varsa onunla çalış.

pllover bunu beğendi.
  5. Papazz

Papazz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şuan ki programımı yazmak isterdim ama bazı hareketler Türkçe artık anlarmısınız bilmem
    İlk gün: 2. gün
    Bench Press 15-12-10-8 // Omuz Dumbul press 15-15-12-12
    Üst göğüs 4x10 // Omuz Dumbll Açış 3x15
    Alt göğüs 3x12 // Omuz Dumbll bi heket var bende çözemedim 3x16
    Cable cros 4x15 // -----------------------------------------
    Plower 3x15 // Sırtiçin= Öne çekiş 15-12-10-8
    ----------------- // Yerden çekiş 15-12-10-8
    Barla kol 15-15-12-12 // Ters Çekiş 3x15
    Z bar 12-12-10-10 // ----------------------------
    Dumbıl kol 16-14-12-10 // Barla Anla indirme Triseps 15-12-10-8
    Ters mekik 3x20 // Makara triseps 15-12-10-8
    Uzun mekik 3x20 // Bi triseps hareketi daha 3x15
    Squat 3x25 // --------------------------------
    Ön bacak 3x15 // Squat la arka bacak

Hocam şuan 45 küsür yaşlarda belki 47 ve formunu korumuş halde öyle kel felan da değil uzun saçları varda artık o biraz şans a kaçıyo zaten tam emin olamassın steroid kullanıp kullanmadığınada en azından ben konuştuğumda senin için bu en iyi gisiniden diyolaklarda kurmazdı beni başından ata bilirdi çok babacan bi hoca ve gittiğim salonda kıçı kırık mahalle salonu ama zamanında türkiye şampiyonu olmuş 5-6 tane kupası varda ne kupası kaçıncılıkla kazanmış hangi yarışmadan bilmiyorum.

Son düzenleme: 30 Mayıs 2016
  6. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    1. Günde toplam 42 set mi yapıyorsun yoksa bir Yanlışlık mı var? Bence bu programı bırakıp kendi yol haritanı çizmelisin. 5x5'E göz atmanı öneririm

7. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Haftada 5 kol mu yaptin baska hicbiyerin gelismemesi cok ilginc kol 6 cm alirken.

8. Papazz

Papazz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Aksine tek önemsediğim göğüs gerisi pek umrumda değil ama göğüs hariç diyer yerler azda olsa gelişiyor. 5x5 yanılmıyosam güç için ama ben pek sıcak bakmaıyorum dumbll preslerimi 20-17,5 kg arası yapıyorum şimdilik yeter gibime geliyo ama çok bi bilgim yok,sadece biraz hacim kazanmak istiyorum aylarımı heba etmişim gibi hissediyorum neresinden dönersem kar şimdi benim tek eksiğim sıkı bi antrenman programı bana beyendiğiniz hatta zamanında uyguladığınız antrenman programını atarsanız çok sevinirim.

9. Papazz

Papazz Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Şimdi baktım 5x5 hacim için iyi bi tercihmişte kararsızım biraz daha araştırma yapmalıyım ve hangi 5x5 i uygulucam herkez bi program yazmış :(

10. pllover

pllover Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    8
    Stronglifts 5x5 dünya çapında kendini kanıtlamış bir program.isterden ağırsağlamın 5x5 güç programını da uygulayabilirsin çok ufak farklar var bence ağırsağlamınki hacim için biraz daha iyi

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

11. erenburak01

erenburak01 Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    Ağırsağlam'ın 5x5 Programını uygulamıştım, programda vaadedilen sonuçları aldım, seviyen için başarılı bir program

12. Ömer Alken

Ömer Alken Üye

Beğenileri:
    170
    Ödül Puanları:
    53
    Sadece göğüs kaslarına 18 set bir günde girmek göğüs kaslarının gelişmemesinin en büyük nedeni bence.Kararsız kalma at şu programı da bir kenera gerçekten işe yarar bir şeye başla.Senin hocan steroid alarak kas yenilenmesini maximum seviyeye taşıyarak tabiki bu programdan verim alır ama biz almıyoruz.
    Arkadaşlar 5x5 önermişler.Ona ek olaral Wendler 531 önerebilirim sana hacim kazanmak için çok güzel bir prgram.Ayrıca Alman Hacim Programını birkaç ay uygulayarak sonuçları gözlemleyebilirsin.

Sayfayı Paylaş