5x5 sistemi Tam oLarak nedir?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ilkersss tarafından 23 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. ilkersss

ilkersss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Hocalarım kuvvet kazanmak için araştırdım en meşhur sistem 5x5 gibi gözüküyor. ama 5x5 yazılıp geçilmiş çoğu yerde. kafama şu takıldı 5x5 yapıcağımız kiloyu maksimum 5 yapabileceğimiz bir ağarlık olarakmı seçeceğiz yada incelikleri nelerdir aydınlatırmısınız?

2. ilkersss

ilkersss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    birsinin programına herkes bi cvp verir 5x5 uygulamak kuvvvet içindir fln diye şimdi takıldığım bi yer var kimseden ses yok :S

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    5*5 sistemi kuvvet programıdır ve rutine alışmış kasları şaşırtma programıdır..bir dönem kuvvet çalışmak antremanlarda istikrarı sağlama açısından faydalıdır..

bu sistemde ilk set öncesi ısınma çok ama çok önemlidir..

Son düzenleme: 25 Şubat 2010
  4. mixtape

mixtape Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    malatya
    5x5 diğer arkdaşlarımında dediği gibi kaba gücü geliştirmek için yapılan bir sistemdir. Genelde halterciler sıklıkla kullanır bu çalışmaları. compound hareketler için kullanılır veya olympik sporcuların sezon öncesi çalışmlarında tercih edilir. Maksimal kuvvet kapasitesini arttırdığı için hipertrofi antrenmanlarında ki çalışma verimini arttırır. Dönem dönem bu çalışmlarada yer vermek gerekli olduğunu düşünüyorum

diez bunu beğendi.
  5. judgementday

judgementday Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Ben biceps ve triceps gibi küçük kaslarda da bu sistemi uyguluyorum yanlış mı yapıyorum acaba? 10 8 6 şeklinde çalışıyodum sıkıldığım için 5x5 e döndüm.

6. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    eskiden olan " 6 x 6 "sisteminin modifiye halidir...

kondüsyon parametrelerinden "kuvvet-güç antrenmanları" için yapılan bi yöntem , genel amaçlı...daha ziyade , başlangıç , acemiler için kullanılan genel bir konsepttir...

ayrıca, "bukl dönemi çalışmalarının da " temelini teşkil edebilir...)

Sayfayı Paylaş