5 ay zero carb diyeti yapacagim sizce dogru yanlis kisimlar neler ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Berk997 tarafından 7 Ocak 2017 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Berk997

Berk997 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Oncelikle herkese kolay gelsin. Ben bu spora gonul vereli 6 yil oldu fakat bu 6 yil icinde cok sey oldu yani ne zaman karar verip duzenli bi sekilde baslasam en fazla 2 ay kadar gidiyor okul vs bise oluyor ara vermek zorunda kaliyorum en az bi 5-6 ay hep boyle oldu. 2017 ye girmeden bi karar verdim, ben new york ta yasiyorum yazin turkiyeye donene kadar kendimi bi sekle sokucam neye mal olursa olsun gerekirse ya okuldan ya isten bi donem ara veririm ama bu olucak. boy 181 kilo 104 yag orani 24-25 arasinda. Hedef temmuz basina kadar yag oranini minimum 16 ya indirmek. Bunun icinde hedefime uzun bir donem surecek sekilde zero carb dieti yaparak yani mumkun oldugunca hic karbonhidrat almadan belki gunde maksimum 30 gr civari olarak yaklasik 210 gr protein ve 45-50 gram civari yag tuketerek haftanin hemen hemen her gunu sabah 1.5-2 saat surecek sekilde agirlik calisarak ulasmayi planliyorum. 4 sene kadar once zero carb i ilk duydugumda denemistim yaklasik bi 10 gun kadar yaptim guzel dayanmistim aslinda fakat uyarilari dikkate almadip sinirlere hakim olma biraz guclesiyo demisti hocam ama cok gec olmadan anladik onuda :) Sizce bu uygulayacagim planda sagliksiz bi kisim var mi ? yani zero carb i bu kadar uzun yapmak sizce iyi mi yoksa 2 hafta yapip 1 hafta yapmayip gibi porsiyon porsiyon yapmak daha mi iyi olur ? Onerebilceginiz baska fikirler varsa lutfen paylasin. Goruslerinizi bekliyorum saygilar..

2. respect2us.23

respect2us.23 Üye

Beğenileri:
    688
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Diyetisyen
    Düşündüğün diyete benzer bir diyeti bilimsel literatürde görmedim. Karbonhidratın minimuma düşürüldüğü klasik ketojenik diyet, mct, atkins tarzı diyetlerin profiline bahsettiğin diyet uymuyor. Karbonhidrat düşürülünce yağ miktarı artırılır %90 LCT, %30 MCT %41 LCT gibi ama yağı değil proteini çok artırmışsın biraz farklı bir diyet planı olmuş. Bence böyle yollara hiç girme. Ketozisin uzun dönem etkileri ve oluşturduğu problemler oldukça ağır. Karbonhidrat, protein ve yağdan yeterli ve dengeli bir diyetle de amacına ulaşabilirsin. 2 ay geç olsa bir şey kaybeder misin? Sağlığını kaybetmenden iyidir 2-3 ay kaybetmen ;)

Kentucky bunu beğendi.
  3. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    0 Carb da zaten mevzu ilk 3 hafta . Daha sonrasında vücut karbonhidrat istemiyor zaten alışıyorsun. 2 hafta yapip 1 hafta kesersen kendine işkence edersin. Ben sana şunu öneririm her gün ağırlık antremanı yapacağım diyorsan en azından sabahlari 30-40 g yulaf ezmesi ye . İlla 0 carb diyorsanda 3-4 hafta cidden 0 carb yap . Sonrasında haftada 1 yada - 2 gün az bulgur tüket.

Berk997 bunu beğendi.
  4. Polat4568

Polat4568 Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    8
    0 carb demek hacim alamamak demek? Yag gitse ne olacak ki ortada vucut olmayacak karbs suan mesela 200 mu aliyorsun bi hafta 180 bi hafta 160 bi hafta 140 bi hafta 120 boyle yavas yavas in bu arada proteini kilo basina 2 yap yagda minimum 50 gram al karb indirmeyi maksimum 80 de birak uzun sure karbonhidratsiz beslenmek iyi degil sana sunu diyorum en iyi yolu budur kaslarini da gelistirebilirsin bu diyet ile ben yaptim %11 lere indim.
    Oneririm.

5. Berk997

Berk997 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    senden baslayarak hepinize tesekkur ederim yorumunuz icin. Simdi benim kafamdaki diet soyle bi sekil calisma seklimi ve beslenmemi varolan kas kutlesini koruyup yaglari yakma uzerine. yani alacagim protein almam gerekenden bi 30-40 gr civari fazla evet maksat garantilemek gibi dusun ucu ucuna veya biraz eksik gelecegine biraz fazla alirim vucut zaten gerekli olmayan seyi atar. Merak ettigim konuya aciklik getirmissin ne kadar sureli low carb alma konusunda diyeti bidaha gozden gecirecegim eyvallah.
    -
    onumuzdeki 1 ay bu sekilde gidicem biraz sonrasinda bakicam fazla mi az mi geliyor ona gore bi degisiklik yapicagim, saol gorusun icin.

Polat4568 bunu beğendi.
  6. mrthr35

mrthr35 Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    123
    0larsan yağdan çok kas kaybedersin arkadaşında söylediği gibi, 100lerde tutmak ve aslında kalori miktarını ayarlaman daha önemli.

Sayfayı Paylaş