4000 kcal aşan beslenme programı

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Synyster Gates tarafından 28 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Merhaba arkadaşlar boy 178 kilo 65.1. Kilo almaya çalışıyorum. Onun için beslenme + supp. programı hazırladım. Eksiklerini söylerseniz çok memnun olurum.
    Sabah
    2 Yumurta, 1 Yumurta Beyazı
    100 gr Yulaf (içine kuru üzümde ekliyorum)
    100 gr lor
    Kaşar peynir ( çok sevdiğim için yiyebildiğim kadar yiyorum)
    Tahin-Pekmez karışımı
    Fıstık ezmesi (Ekmeğe sürüyorum)
    Ananas veya Elma suyu

3 saat sonra ara öğün
    1 Tabak Makarna
    Ananas veya Elma suyu

Öğle
    150 gr Et
    1 Tabak Pilav

3 saat sonra ara öğün
    1 Tabak makarna
    Ananas veya Elma Suyu

Akşam
    200 gr Et
    1 Tabak pilav

Gece boyunca
    1 Avuç Badem
    1 Avuç Fındık

Kullandığım Supplementler
    MHP Glutamin (antrenmandan sonra - off günleri yatarken)
    Mega Forte ( ant. önce - on günleri yatarken)
    Muscletech Mass Gainer (Sabah ve öğle yemeğinden 45 dk sonra - off günleri sadece sabah yemeğinden 45 dk sonra)
    Nitro tech ( Sadece antrenmandan sonra)

2. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    :D proteini cidden az alıyorsun dostum o elma suları-tahinler şekerli fıstık ezmeleri (gece boyunca) sınırsız çerezler :D kilo alırsın ama büyük bir kısmı yağ olur.Şu supplement sevdanızıda anlamıyorum.Boş şeyler yapıyorsun kendine ve vücuduna eziyet ediyorsun.

Kadirzm45 bunu beğendi.
  3. cem baştürk

cem baştürk Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    8
    banko kilo alırsın ekmekde yersin o 4000 i geçer

Synyster Gates bunu beğendi.
  4. Kadirzm45

Kadirzm45 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    18
    dostum kusura bakma da saçmalamışssın sporcuysan kilo almanın bile bi adabı var

5. Lorethlorien

Lorethlorien Üye

Beğenileri:
    401
    Ödül Puanları:
    63
    kilo alabilirsin fakat ne kadar sağlıklı alırsın tartışılır

6. mecnun12

mecnun12 Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    1.her öğüne proteinli bir şeyler koy (en az 130 gr protein gerekli toplamda sana )
    2.meyve sularını ve şekerli şeyleri çıkar
    3.3000 kalori yeterde artar

7. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle sağolun yorumlarınız için. Şuan 65.1 kiloyum 2 katı katı kadar protein almam gerektiğini düşünürsek 130 gr eder benim hesaplarıma göre bu programdan yaklaşık olarak 173 gr protein alıyorum.
    --- Mesaj birleştirildi, 29 Haziran 2014 ---
    Amacım tartışmak filan değil ama saçmalamışsın derken ne kastettin ? Forumu her gün takip etmeye çalışıyorum, en alakasız konu bile olsa Beslenmenin çok önemli olduğu yazıyor. Madem bir iş yapıyoruz iyice yapmak lazım diye böyle program hazırladım.
    Spora başladığımda 53 kiloydum %5 yağ oranım vardı :D Şimdi ise 65.1 kiloyum %6 yağ oranım var :D Hiç yağlanmayan bir vücuda sahibim o yüzden böyle beslenmeye karar verdim. Aslında çok da sevmeye başladım yemeği önceden vücudumu 12 saat filan aç bıraktığımı bilirim yemek yemeği pek sevmezdim şimdi 3 saat sonra açlıktan ölüyor gibi oluyorum :D Şuan sorunum sadece midemde biraz gaz oluyor ona da katlanıyorum :D

8. _Tunc_

_Tunc_ Üye

Beğenileri:
    357
    Ödül Puanları:
    73
    Kasar bikere fail kahvaltılıklarda en cok kc salamdan sonra onda var die biliyorum bide yiyebildiğim kadar demissin,bir seyler yapmak için bir seylerden vazgecmen lazım bence programı bir daha gözden gecir zevkine göre değil kalitesine göre beslenme programı cıkar derim ;)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

9. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Önerilerin için çok sağol.
    1. 173 gr protein alıyorum o yüzden extra proteine gerek yok bence :)
    2. İnan bana meyve sularını çok fazla içiyordum çünkü yani zayıf adamız ilk deva böyle yiyoruz anca onlarla yeniyordu. Şimdi baya azalttım turşu filan yiyorum yanlarında :D
    Kaşarı çıkarınca sorun kapanıyor o zaman geri kalanında sorun var mı ?

10. GECMİSH

GECMİSH Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    28
    Durmadan 170 gr protein aldığını yazmışsın yediğin yemeklerden max 90 gr geliyor kafadan kalanını ise çöp tozlarından yapıyorsun adı üstünde besin destek ürünleri önce yemek senin zamanın olmadıgında kullanman gerek her gün değil.

11. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Bütün hepsini hesaplayabilirsin eksiği var fazlası yok 173 gr.

12. NEBUKADNEZAR

NEBUKADNEZAR Üye

Beğenileri:
    245
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Sakarya
    Kardeş 2 hafta git 4000 kalori ile ama bu meyvesularını cıkar yerine esmer pirinç ekle yani pilavları 1.5 tabağa cıkart o meyvesularının yerine ayran iç,sabahki kahvaltına kaşarı yiyebildiğin kadar değil 50gr ye mesela tamamdır.2 hafta git illa yağlanırsın ama iyi kilo alırsın,sen ektomorfsan büyük ihtimal az yağlanacaksın 3700-3800 kalori ile bile beslensen.2hafta git yağlanma durumuna göre kaloriyi eğer cok yağlanmaya basladım diyorsan 750-orta yağlandım diyorsan 500 az yağlandım biraz daha kısayım diyorsan 300 kalori azalt öyle devam et.Kalori yağlanmana etkendir ama sağlam çalışıp mümkün oldugunca doymuş yağ hayvansal yağları azaltıp sağlıklı doymamış tekli yağları(fıstık ezmesi(sekersiz),kuruyemişler(çiğ),(zeytinyağı)) gibi yağlar , esmer pirinç,yulaf,tam tahıllı ekmek(kahvaltıda),(ant sonrası haşlanmış patates ya da beyaz pirinç) (sindirim için lif için akşam hafif bir sebze yemeği) yemeklerin yanına yoğurt ya da ayran(meyve suyu-soda değil) protein içinse bol bol yumurta tavuk balık.+ Olarak senin bu beslenmende protein tozu ile birlikte 170 değil en az 230-240gr protein var.pilavdan gelen protein-yulaftan gelen protein-kuruyemişten gelen protein-makarnadan-lordan-kaşardan-etten-yumurtadan,fıstık ezmesinden,gainerden : ) yani alayından protein geliyor şu meyvesuları harici.Kaliteleri arasında fark var ama sonuç olarak toplam protein olarak sayarsak nereden baksan 240gr protein var. Yağlanmanın az ya da çok olması yaktıgın kaloriden(ki hem bazal metabolizman hızlı hem idmanların iyiyse bu zaten bazal metabolizma + günlük yaptığın hareketler + ağırlık idmanı derken 3300-3400 leri geçer)(endomorflarda dahi bu 2400-2500leri geçebiliyor ağırlık idmanları günlük işler + bazal metabolizma derken.Zaten bazalları 1800 oluyor mesela 400 kalori agırlıkta gidiyor günlük 200-300 gidiyor de 2400-2500.Sende bu daha fazladır 3300-3400 dür ortalama eğer ağırlık idmanın 1 saat sürüp sağlam çalışıyorsan.Yani üzerine 600-700 ekleyeceksin işte 3800kalori-4000 kalori beslen.Öyle kolay değil kilo almak.Ben 5gün spor yapıyorum ramazandan önce 2.5 hafta 4000 kalorili beslendim sağlam beslenmem vardı üsttekileri saydıgım 73.2den 2 haftada 75.4e cıktım ki ben hem mezomorf yapıda olmama rağmen anca haftada 1.1kg alabildim.Yani senin de eğer idmanların sağlamsa sen de böyle sonuçlar alabilirsin idmanın da sağlam olursa sen daha az yağlanarak alırsın bu kiloları.

Son düzenleme: 30 Haziran 2014
  13. Synyster Gates

Synyster Gates Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    28
    Öncelikle yorumların için çok ama çok sağ ol. Dediklerin çok doğru hepsini uygulamaya çalışacağım. Bu programı neredeyse 4 haftadır uyguluyorum çok az yağlanma oldu şimdi okul bitti 12. sınıf olduk :D oturup ders çalışıyorum çok fazla hareket etmiyorum ne olacak halim bilmem yağlanırsam dediğin gibi kalori düşürürüm. Antrenmanın iyiyse demişsin o konuya gelecek olursak Mega Forte kullanmadan öncede baya iyi idman yapıyordum iyi beslenince gün için de adam idmanı severek isteyerek yapıyor :D Bide mega forte ekledim süper oldu :D Şimdi bide iştahım son zamanlarda tavan yaptı BB sayesinde ilk önce zayıflıktan kurtuldum şimdi sigara ve alkolden de kurtuluyorum :D Sigarayı da bıraktım içmiyorum artık :D

Sayfayı Paylaş