2 günde çöktüm iskelet gibiyim

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ofbeat tarafından 7 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar allah kimsenin başına vermesin geçenlerde biranda midem bulandi akşam saat 21 gibi ve ertesi gün saat 11 e kdar yaklaşık 10 15 defa kustum su içiyorum kovalarca kusuyorum sanırım midemi üşüttüm yada gıda zehirlenmesi...

Ertesi gün 1 lokma bişey yiyemedim yataktan kalkamadım diger sabah yani tam 1 gün gectikten sonra kalktım 12 gibi yemeye başladım aynaya bir baktım kolllarim incecik gögüslerim ufacik kaburgalarim kaslarimi sikinca ortada yağ tabakasi gitmiş sanki sirf kemik kas özellikle kol gögüs ve gögüs altında şuan moralim 0 tüm emeğim boşa gitti nasıl olur bukadar cabuk?

2 gune geri alırsın diyorlar ama bilemiyorum en cok kollar ve gögüs cevresi gitmiş alırken göbekten almak var suan yumuldum makarnaya tonbalığına bu konuda bilgisi olan varmı ? Bol bolda su içiyorum ama moralman çöktüm

2. Korkusuz_Cengaver

Korkusuz_Cengaver Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kardeş bence herşeyi vücuduna bırak yeme istegi varsa ye eger yoksa sevi zorlar ve artık yemek yemekten nefret eder hale gelebilirsin sen bildigim kadarıyla yeni başlamıştın bu spora korkma azimle çalışana hiçbirşey olmaz bence vücudun 1 haftaya kalmaz kendini toplar saygıalr

3. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hayır bu o tarz birşey degil zaten yemek yemek zorundayim böyle durumlarda dr lerde yemelisin der yemeliyimde zaten benim kaybim kusmak sivi oldugu için muhtemelen su kaybi oldu hizli su kaybinin getirisi neler eminim tecrube etmiş birileri vardir

4. serbes

serbes Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Geçmiş olsun.

5. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Benimde bi kere ishal olunca öle olmuştu.bende bugün sabah kahwaltısı etmeden yorucu bir gün gecirdim vede saatlerce plajda voleybol maçı yapıp deli gibi terledim ve tartıya cıktığımda kendimi 3 kilo eksik gördüm heralde çok su kaybetmekten oluo böle şeyler..

6. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    peki nasil oldu sonra jön hemen toparlandinmi su kaybi 2 günde toparlanir diyorlar ama?

7. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    vücudun su atmış kas erimesi olmaz yağda gitmez 30 güne ihtiyacın var bol bol su iç.

8. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    isal ve kusma aynı anda vurdu beni gecenlerde 3 kilo kaybetmişdim aynı şekilde vucut su kaybettiği için kaslarda incelme olmuşdu yada ben psikolojik olarak oşekilde gördüm tam bilemiyorum.

bu tarz bi rahatsızlık bende eskiden aşırı alkol aldıkdan sonra kusma olduğu zaman takibenden 2 gün boyunca olurdu onun çözümüde bilirsin işkembe çorbasıdır.önceki hafta olan rahatsızlığımdada aynı şeyi uyguladım midemin hazımsızlığı geçti çorba iyi geliyor tawsiye ederim

yine aynı dönem isal içinde bolbol muz yedim muz da bilirsiniz kabızlık yapar bide yanlış hatırlamıyorsam babannemden bitane isal kapı istemişdim tek bitane

hastalık etkilerinin geçmesi 2 gün sürdü ondan sonraki 3 gön sonra yine aynı kilomdaydım

9. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    ha bu arada unuttum hastalanmamın sebebi antremanda kullandığım atlet ve kısa kollu tişort yerine sadece kolsuz bi tişort giymemdi tekrar içime atlet giydim sorun ortadan kalkdı.vücütta ter kaldığı zaman farketmeden üşüyorsun sıcak olduğuniçinde üşüdüğünü anlamıyosun mide ve bağırsaklarda üşümeden ilk etkilenen organlar.

işte bu şekilde halletmişdim ben problemi sanada çok geçmiş olsun

10. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evet dedigin gibi nefelis sanirim hizla gecicek baktim bugun aynaya bayağı torparlanmışım devamlı su içiyorum zaten vucut suyu toplamaya başladi :)

11. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    geçmiş olsun kardeşim, havalar kötü susuz kalmamak lazım...

12. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    walla bende habire yiyip içiom ama benim salonum kapandığı için ant. şansım yok bakalım toplayabilcezmi walla bu olay acaip moralimi bozdu bidaa woleybolda oynamicam.şu Su olayı nası oluo vücudumdan attığım su geri kazanılırmı?ben kafadan 2 litre ter dökmüşümdür fazlasını bilemicem ama daha woleybol oynarken oılucaklar aklıma gelmişti çünkü haddinden fazla terledim...

13. hsd

hsd Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    93
    geçmiş olsun umarım şimdi daha iyisindir dr. lar ishal ve kusmalarda bol su içilmesi konusunda uyarıyorlar vücudumuzun büyük kısmı su zaten sen şimdi bol su iç iyi beslen 1 haftada toparlarsın kaslar tekrar su tutmaya başlar varsa creatinin yüklenme yap daha da hızlı yol alırsın

14. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    evet hsd durmadan su içiyorum gene vucut yerine geldi zaten tuvalete okadar suya ragmen az cıkıyorum demekki biyerlere topluyo o suyu :lol: hala biraz zayifim ama gene ilk güne göre iyi ligme ligme kas görünüyodu zayifliktan simdi biraz hacim kazandilar içleri doldu sanki

15. elrunks

elrunks Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    şimdi senin kaslar su dolu oldu işte... :D :D :D

16. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    geçen yazdan bu kışa kadar ortalama 6 ayda peşi sıra 15-16 kere ishal olduç.1hafta 2 hafta arayla mikrop kapmıştım 85den düştüm 74e gain fast ve iyi idmanla çıktım gene 85e bi şey olmaz..İYİLEŞİNCE GEÇER :) kafana takmıycan..alırsın geri...

17. ofbeat

ofbeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    aldım master eski halime döndüm :) demekki anladım benim vucut komple suymuş görseniz böyle iskelet gibi olmuştum bide ligme ligme kas ama nekadar igrenc duruyor hani zayıflıktan heryeri kaslı gibi gözüken tiplerden :) simdi gürbüz leştim benim vucuttaki su kasları hacimli gösteriyormuş forumda biri tuz yemeyin vucutta su tutar demiş bol bol turşu yedim bende :)

Tabi ishal olsam nolurdu bilemem ozaman katı kaybin oluyor ben direk sıvı kaybettim ilk iki çıkarmada mide boşaldı gerisi zaten su gibiydi neyse simdi cok iyiym toparlandim kimsenin başına vermesin aman

18. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    hayır bu gibi durumlarda ( ishal kusma aç kalma ağır hastalıklar gibi vs. vs.) kas erimesi de olur yağlardan da gider

bu gib durumlarda yani Kusmaya bağlı aşırı klor veya diareye bağlı sodyum kaybı varsa izotonik serum kullanılır. hemen katabolizmayı durdurur

geçmiş olsun

Sayfayı Paylaş