2.ay için alternatif hareketler...salon değişikliği

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve menanty tarafından 27 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. menanty

menanty Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Tatil nedeniyle memleketteyim. salon değişti haliyle, bazı aletler yok, onun için alternatifler arıyorum..

2.ayda 2. gün programım. Program için bana kızmayın, hoca ne dediyse onu yapıyorum.

1-20 dk bisiklet
    2-bir iki ısınma harketi, açma germe

3-machine twist

mide hareketleri, bazen farklı mide hareketlerini deniyorum.
    4-Decline Ab Crunches
    5-Flat Bench Abdominal Leg Pull Ins

6-Machine Shoulder Press (bunun yerine-Smith - Behind Head Press) olur mu? Bunun bir alternatifini arıyorum
    7-Front Dumbbell Raises
    8-Lateral Dumbbell Raises (hoca bu hareketi yaparken dambılları aşağıya indirdiğimde dambılları birleştirmeden, bacaklarımın yanında tutmamı söyledi. ama hareketin normal yapılışına baktığımda dambıllar vücudun ön bölgesine getiriliyor)
    9-Lat Pull Down
    10-Close Grip Seated Row(alternatif bir hareket) aruyorum
    11-Leg Extension bunada bir alternatif isriyorum...

şimdiden teşekkürler. 2.ay birinci günüde eklerim.

2. Dwight Howard

Dwight Howard Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    sen internette ve burda araştırarakta kendi programını yazabilirsin, göğüs omuz bacak sırt karın hareketleri var birsürü, hemde forumdan okuyarak yaparsan daha iyi sonuçlar alıcağını düşünüyorum, ancak gelelim asıl konumuza, daha 2 ay olmuş, 2 ay hiçbişiy değil, ilk 1 ay dayanıklılık ve alışman için yapman gereken belirli hareketler vardır, vucudunu alıştırmak için. İşte koşma bisiklet belirli bacak ve göüs makineleri, bunun dışına çıkma vucut hemen olan birşey değil, iyi çalışma beslenme ve en önemlisi dinlenme gerektiren bir iş, kaslar dinlendikçe gelişiyor, her allahın günü atma kendini salona, hocanın verdiği hareketleri yapmaya devam et, hareketleri araştır doğrumu yanlışmı diye onun dışında fazladan bişiy yapmanın yararına olucağını zannetmiyorum, hocanı dinle ve acele etme, ama asıl diceğim eğer salonda gerçekten sana gereken aletler yoksa eksik biyerse değiştirmeni tavsiye ederim tabiki.

3. menanty

menanty Yeni Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Zaten programın dışına çıkmıyorum. Önceki salonda beirttiğim hareketleri yapabilmek için aletler vardı. Şimdiki salonda yok, onun için belirttiğim hareketlere karşılık yapılabilecek en iyi alternatif hangisi diye soruyorum.

Sayfayı Paylaş