2. ay bitti, sizce nasıl bir program yapmalıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve YuBingJun tarafından 17 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. YuBingJun

YuBingJun Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    13
    Yaş 23
    Boy 172
    Kilo 65-68 arası
    Spora başlamadan evvel ölçülerim;
    Kol 29, Omuz 105, Göğüs 89
    2. ay sonunda ölçülerim;
    Kol 32, Omuz 110, Göğüs 97

2 ay boyunca uyguladığım program;
    1er gün aralıklarla aksatmadan gittim.
    1. gün (göğüs+biceps)
    Benc press 4x8
    Butterfly 4x8
    Dumbıll press 3x8
    Incline press 3x8
    Burbell curl 4x8
    Dumbıll curl 3x8
    Consantrasyon 3x8
    2. gün (Sırt + Triceps)
    Lat pull down 4x8
    lat pull down (öne) 4x8
    Dumbıll Rowing 3x8
    Low row 3x8
    Push down 4x8
    One ower head 3x8
    Front 3x8
    3.Gün (Omuz + Bacak)
    Multi Press 4x12 (en zorlandığım hareket oldu. yeni yeni tam yapabiliyorum başlarda 4 5 tane yapınca kollarım fena ağrıyordu)
    Shoulder press 3x8
    Ön omuz 3x8
    Yan omuz 3x8
    Bent ower row 3x8
    leg curl 3x10
    leg press 3x10

İdmanlarda ortalama 10 dk koşarak başlıyordum. İlk çalışmaya başladığım gün 100 kadar mekik çekip kendimi fazlaca zorladığım için ilk haftalarda mekik çekemez olmuştum. Sonradan açıldım tabi. Şimdilerde en az 250 yarım mekik çekiyorum. Bunun dışında birkaç karın hareketi yapıyorum idman sonunda. Tabi bazen programa uymayıp pazu büyüsün diye fazladan çalıştığım da oldu. Hala nizami barfiks çekemiyorum.

Sormak istediğim ise; programa göre ölçülerdeki gelişim nasıl? Spora başlamadıktan sonra görüşemediğim birkaç arkadaşım fiziki olarak değişimi farkettiklerini söylediler. Bense sadece göğüs bölgesinde biraz değişim farkediyorum. Yeni program bugün yarın çıkacak. Ancak ben bodyforumtr.com ailesinden fikir almak istiyorum. Sizce eski programımın rütuşlanması gereken yönleri var mıdır? Yeni programda neler ilave olmalı? Tavsiye ve yönlendirmelerinizi bekliyorum teşekkürler. thums:

Sayfayı Paylaş