14 yaşında 170 boyundayım doğrumu yapıyorum?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve eskopat12 tarafından 9 Kasım 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. eskopat12

eskopat12 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ben 14 yaşındayım boyum en son 170 cm di biraz daha uzamış olabilirim ve 76 kiloyum ben bu spora 2 ay önce başladım ama ilk başta bilgisizdim öyle dambılları kaldırıyordum ben nerden bileyim bunun bu şekilde olmicanı ama şimdi bilinçlendim çok araştırdım öğrendim ve doğru yapmaya çalışıyorum evde çalışıyorum ben 38 kg ağırlık var 2 tane dambıl barı 1 tane 120 cm bar var bunlarla çalışıyorum benim size sormak istediğim ben size yaptığım hareketleri yazıcam doğrumu yapıyorum yardımcı olurmusunuz sağlımı olumsuz etkilermi birde kilo vermeye çalışıyorum çok yağlıyım ancak 1 aydırda düzenli besleniyor bu sporu düzenli olarak yapıyorum gelişme oldunun farkındayım 1 ayda çok bi gelişme olmadı ancak olsun ilerleme var umut var :D göbeğimi eritmek istiyorum göğüs bölgemdede yağ var onlarıda eritmek istiyorum şuanda gerçekten beslenmeme dikkat etmekteyim zaten...

programım:

pazartesi

göğüs
    ---------

bech pres incline bech press dumbell fly her biri 4*10

kanat
    --------

dumbell rows 4*10

başka hareket bulamadım yazarsanız sevinirim :D

salı

omuz
    --------

enseye press

latera raise

upright now

3*15

trapez
    ---------

https://www.youtube.com/watch?v=2VdevW_BKvo

bu hareketi yapıyorum başka hareket bulamadım yazarsanız evde yapabileceğim bi egzersiz onuda eklerim zevkle...

4*10

çarşamba

biceps
    --------

barbell curl 3*21

hammer curl 4*10

dumbell curl 4*10

triceps
    ---------

dumbell kickback 4*10

over head barbel expension 4*10

perşembe

önkol

çarşamba

squat 3*10

dumbell lunge 4*10

calf raises4*10

cuma

pazartesinin aynısını yapıyorum

birde her antremandan sonra mide çalışıyorum sonra tavuk yiyorum sonra 1 saat kadar sonrada 20 dk tempolu yürüyorum sizce yanlış mı yapıyorum kilo vermek için başka ne yapabilirim sizce bu program boyumun uzamasını çok etkilermi 15 kg den fazla ağırlıkla çalışmıyorum onuda göğüs çalışırken yakıyorum bar a yardımcı olursanız eksiklerimi tamamlamama yanlışlarımı doğruya çevirmeme yardımcı olursanız memlun olurum çok teşekkürler...

bu siteyi yapana ve bu bilgileri paylaşan herkeze çok teşekkür ederim...

2. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    boy uzamasını etkılermı bilmem ama evde bu dambıl ve uzaun barlarla bu kadar calsılır yınede ıyı aratsırma yapmıssın tebrik ederim boy ve kilo problemın varsa haftanın 2 gunu basketbol oyna hem yuksek kalori harvarsın hemde boun uzamasına yardım cı olurbasketbol ;) proramda fena değil ozellıkler mercımek haslamsı yada yemeğı nohut cevız peynır fasulye ciğer balık konserveesi fındık makarna tuketmwye bak bunlarda da yuksek proteın vardır illa tavuk sart değil ayrıyeten gunde 3 tane yyumurta 2 bardak sut maddi imakanın varsa muz

Son düzenleme: 9 Kasım 2011
  3. batuhan789

batuhan789 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Aslında colkurduu arkadaş genel olarak açıklamış.Ama bende bir kaç bir şey yazmak istiyorum.

Öncelikle enseye press hareketini yapman omurgana dik olarak yük bindirebilir.Tavsiye etmem.
    Bir de göğüs ve tricepsi aynı günde çalışman daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum ve antrenmandan sonra esneme hareketlerini yaparsan faydalı olabilir.Bildiklerim bu kadar yanlışım varsa şimdiden özür diliyorum.Iybench_Oi forumlar..

Sayfayı Paylaş