100 cm lanet göbek ve değişen bir şey yok:(

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve the_seko tarafından 7 Ekim 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. the_seko

the_seko Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    merhabalar 1 aydır vg.spor salonuna gidiyorum ama lanet göbek kısmında değişen fazla bir şey olmadı.ölcülerim boy 1.75 kilo 76 kol 32. göğüs 98 göbek 102 omuz 118 bu işe başlarken amacım göbeği eritip biraz vucut yapmaktı.ağırlık ve bisiklet calışıyorum ama nafile gibi salon hocası kendisinin sattığı nitrofool l-karnitin ile scitec nutrition amino 5600 almamı bunların hem yağları eritip kas kaybını önleyeceğini söyledi fakat arkadaşlar bu markaların bir işe yaramadığını söyleyince tereddütte kaldım. sizden ricam vucut ölcülerime göre nasıl bir diet ve calışma programı yapabilirim hangi süplümentleri nasıl kullanmalıyım deneyimlerinizi paylaşırsanız inanın cok makbule gecer..teşekkürler

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme: 7 Ekim 2011
  2. WarPoint

WarPoint Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    1 ay olmuş şaşırmamak lazım :) + bir jilet işinizi görücektir..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:55 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:50 ----------

Söylemeyi unutmuşum ilk 3 ay içerisinde supplement kullanmanız dogru olmaz...

3. Fitness&Model

Fitness&Model Üye

Beğenileri:
    1.110
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Ha
    Yer:
    İstanbul
    Selam;

Sevgili the_seko,

Öncelikle bilmeniz gereken şey, beklentilerinizin sizin düşüncelerinizle yarattığınız zaman dilimi içerisinde, hele ki profesyonel yardım almadan gerçekleşmeyeceği yönündedir. Bunu istemli ve sizi demoralize şekliyle bu işten soğutmak maksatlı yazmadığımı hususi olarak belirtmek isterim. Malumunuz, çıkılan her yolculuk, kolay olmadığı kadar, bir o kadar zevkli, stresli, yorucu, ümitli, hayalli ve bir çok insan için var olduğu bilinen kavramlara gebedir.

Siz bu süreci, veyahut şöyle izah etmeye çalışayım. Bu sporu veya buna hizmet eden her türlü anlayışı bir yaşam şekline dönüştürecek derecede zaman ve iradeyi gösteremiyor olsanız bile, özellikle fitness'ın, saygıyı hak edecek derecede minimal ilgiyi hak ettiğini düşünüyorum. Bu ne demek?

Bence bu araştırmak, araştırmaları pratiğe dökmek, zaman içerisinde yaşama bu şekliyle adapte olabilmekten geçer.

Kısaca kendi şahsıma münhasır bu spora duyduğum aidiyete bağlı, bazı önermelerimi ve temennilerimi içeren bir ön söz yazma fırsatını buldum sizin konunuzda. Teşekkürler...

Duygu ve düşüncelerimi paylaştıktan sonra, sizin ne yapmanız gerektiği konusuna gelelim.

Öncelikle Klinik olarak kanıtlanmış bazı derlemeleri aktarayım.

1-Profesyonel olun:

Yüksek-protein diyeti sadece hipertrofiyi(kas büyümesini) arttırmakla kalmaz; yağ kaybını da arttırır. Araştırmacılar, Skidmore College'de yaptıkları bir araştırmada, deneklere bir yüksek-protein diyetini(günlük kalorilerinin %40'ının proteinden alınması) sekiz hafta boyunca uyguladıklarında, bu deneklerin düşük yağ- yüksek-karbonhidrat diyeti uyguyanlara oranla önemli ölçüde daha fazla vücut yağını özellikle karın bölgesi yağlarını kaybettiklerini ortaya koydular.

2- Yavaşlayın

Karbonhidrat alırken, yavaş sindirilen esmer ekmek, yulaf veya tam buğday ekmeği gibi, insülin düzeylerini düşük ve dengeli tutan, insülinin yağ yakmayı durdurması ve yağ depolaması özellklerini engelleyen gıdalar tüketin. Pennysylvania State Üniversitesi'nde yapılan bir çalışmada araştırmacılar, sadece işlenmemiş tahıllardan alınan karbonhidratlara yönelik düşük kalori diyeti uygulayan deneklerin, rafine kaynaklardan alınan karbonhidratlarla düşük kalori diyeti uygulayanlara oranla önemli ölçüde daha fazla karın bölgesi yağlarını kaybettiklerini ortaya koydular.

3. Yağ Alın

Belli başlı yağlar, özellikle omega-3'ler yağ kaybını gerçek anlamda arttırabilirler. Yağı, yağ kaybetmek için tüketmek belki size çelişkili gibi görünebilir. Ancak yağ alımınızı toplam günlük kalori alımının %30'u düzeyinde, somon, sardalya ya da alabalık gibi yağlı balıklar ve sağlıklı yağ kaynaklarına sahip zeytinyağı, fıstık ezmesi ve ceviz gibi besinlerden sağlamanız durumunda, gerçekten de yağ kaybınızı düşük yağ diyeti yapmaya oranla daha fazla arttırabilirsiniz.

4. Yumurta

Yumurta proteinle doludur ve kas gücüyle kütleyi arttırdıkları ortaya konmuştur. Araştırmalar kahvaltıda yumurta yiyen deneklerin günün geri kalanında daha az yemek yediklerini ve önemli ölçüde daha fazla vücut yağı kaybettiklerini de ortaya koymuş durumda. Yumurtayı kahvaltıda her gün yemenizi, üç tam yumurtayı üç yumurta beyazı ile karıştırarak tavsiye ediyoruz.

5. Su adam olun

Alman araştırmacılar iki bardak soğuk su içmenin metabolik oranı geçici olarak yaklaşık %30 düzeyinde arttırabileceğini ortaya koydular. Bu etkinin sebebi muhtemelen norepinefrin artışına bağlı.

6. Enerjik Olun

Bazı enerji içeceklerinin yağ kaybını arttırdıkları ortaya kondu. Oklahoma Üniversitesi araştırmacıları, 2008 yılında gerçekleştirdikleri bir çalışmada 60 erkek ve kadın deneğin, 200mg kafein ve yeşil çay özütlerinden alınan 250mg EGCG içeren diyet enerji içeceğini 28 gün boyunca tükettiklerinde, 450gr'dan faha fazla vücut yağını, beslenme ya da egzersiz alışkanlıklarını değiştirmeksizin kaybettiklerini ortaya çıkardılar.

7.Daha da yeşil takılın

Yeşil çayın yağ kaybı konusundaki etkisini ortaya koyan çalışmaların çoğunda yeşil çay özütü kullanıldı. Bir çalışma da bu özütten alınan EGCG'nin çaya oranla önemli derecede daha iyi absorbe edildiğini ortaya koydu. Sabah ve öğleden sonraları, yemeklerden önce 500mg yeşil çay özütü alın.

8. Negatif Olun

Son zamanlarda yapılan bir çalışmada, bir negatif tekrar antrenmanını üç set bench press ve squat ile gerçekleştiren deneklerin büyüme hormonu düzeylerini neredeyse %4.000 arttırdıkları ortaya kondu. Büyüme hormonu, yağı yağ hücrelerinden serbest bıraktığı için, negatif tekrarlardan yararlanmanız ekstra vücut yağı yakmanıza yardımcı olabilir. Negatif tekrarları çalışmalarınıza eklemek için, birisinden yardım alarak 3-5 negatif tekrarı normal bir sette tükenme düzeyine ulaştıktan sonra yapın. ya da barı bir tekrarda kaldırabileceğiniz maksimum ağırlığın %120'si ile yükleyerek ve birisinin size yardım etmesini sağlayarak beş negatif tekrarı 3-5 saniye kadar sürecek şekilde tamamlayın. (Negatif tekrar Örneğin: Bench press'!te indirirken yavaş yapmaktır.)

MF ALıntı.

D.N= Sabırlı, istekli, kararlı, araştırmacı ve en önemlisi sporun bir parçası olun. Göreceksiniz, zaman sizi istediğiniz kıyıya taşıyacaktır.

Saygılarımla,

mtcinar, jazz32 ve adamkral bunu beğendi.
  4. kayipgemim

kayipgemim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle bir aylık az bir zaman zarfında gözle görülür bir sonuç almak çok zordur. Heleki diyetsiz bir program ile çalışıyorsanız. Bence L-carnitine yada whey protein gibi suplementleri ilk 3 ay kullanmayınız ki vücudunuzda yani anatominizde ne var ne yok görebilesiniz. Sanırım hocanız biraz ticari bir ilişki ile başlamış. Dediğim gibi diyet yapmadan sadece kardio ile yağlardan kurtulmak imkansız değildir ama zordur. Aşağıdaki linkteki başlığı iyice bir irdeleyin derim.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/60-g-nl-k-diyet-t38153.html

5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır.

Önceki Bölüm : Üye fotoları

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Ben spora başladığımda belim 54 numara pantolon giyordum hep aynı şelilsiz pantolonları giyordum yaşım gençti yaşıma uygun olmayan elbiseler giyordum spora başladım inat yaptım hiç kaçamak bile yapmadım o kadar iradeyle çalıştım 1 yılda 40 bedene indim şimdi sadece body e devam edıyorum zayıflama dönemimde 1 gün body 1 gün kardio şeklinde haftada 6 gün çalıştım size tavsiyem devam etmeniz

bende ilk ay ölçümde belim inceliceğine daha kalınlaşmıştı ama yılmadan devam etmiştim sizde devam edin göbeği bölgesel oalrak eritemeyeciğiniz için en az 30 dk kardio yapın tavsiyem 40 dan aşa olmaması.

7. Xsteel

Xsteel Yeni Üye

Beğenileri:
    42
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    endomorf vücut tipi baskın bir vücudunuz var hocam,metobolizmanız yavaş,vücuttaki yağ hücreleri fazla,yaptığınız 1 saatlik spor maksimum 200-300 kalori yakar,buda 1 küçük gofrete denk gelir,yağları yakmak için tek şansınız diyet.1000 kalorilik diyet yapmanızı öneririm,protein ağırlıklı olsun

8. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    yılmak yok bu spor sabır işidir aynen devam

9. ozpirik

ozpirik Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilişim
    Yer:
    İstanbul
    Yukarıdaki tavsyelere ilave olarak yağdan çok şişik bir göbek dikkat çekiyor. Bu da midenin haddinden büyük olduğunu gösteriyor. Diyetle bir süre sonra mide de ufalacak, daha az besinle doyabileceksiniz. Kardiyo hareketlerinizin başına crunch egzersizleri koyun, karın kasları sıkılaşınca ölçü de düşecektir. Kendinize en az 3 ay daha verin. Beslenmeye dikkat edip düzenli kardio ile farkı farkedersiniz emin olun.

Sayfayı Paylaş