1 yıldır body yapıyorum vücudum tam gelişmedi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve darkwell27 tarafından 26 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. darkwell27

darkwell27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar forumdaki ilk konum umarım sorunuma destek olur beni bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Yaklaşık 1 yıldır body yapıyorum 1.85 boy 92 kiloyum. beslenme elimden geldiğince karbonhidrat ve protein ağırlıklı oluyor. Gelelim soruma,

Vücudum body sayesinde irileşti kollar falan iyi oldu fakat üzerimi çıkardığımda göğüs bölgem sanki kas gibi değilde yağ gibi duruyor hala buda ben çok rahatsız ediyor. 1 yıl az zaman değil benimle başlayan arkadaşlarımın vücutlarına bakıyorum trapezler belirgin, göğüs hatları belirgin. Acaba yağ oranım fazla diye gözükmüyor alta mı kalıyor kaslarım.

Benimle aynı sorunu yaşayan arkadaşlar varsa yardımlarını bekliyorum çünkü artık boşa yaptığımı düşünmeye başlıyorum.

2. Shazard

Shazard Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    aynı sorun bende de var protein karbo alımım iyi 8 ay oldu benimde göğüslerimde tamam biraz yağ var ama çok çok az. sanki hepsi yağmış hiç kas yokmuş gibi duruyor

3. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Muhtemelen yağ oranınız fazladır. Bench press,squat ve deadliftte kaç kilo-tekrar çalışıyorsunuz?

4. halterman

halterman Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    body
    gögüs calısırken yeterince ağır girmiyorsun demekki yada hakkını vererek çalışmıyorsun gögüs max ağırlık gir bence

5. Shino

Shino Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Fotoğraf yüklersen daha iyi yardıcı olabilirim fakat tahminimce sıkıntın bölgedeki yağlanma. Hatların belirgin olmamasının nedeni yağ dokusunun üzerinde olması. Diyetini gözden geçirmeni tavsiye ederim.

6. seyhane

seyhane Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    8
    Büyük ihtimal yağ oranınız fazla. Biraz kardiyo yapın. Aynı şey benimde başıma geldi. Yağ oranını düşürünce çok daha estetik bir vücut elde ediyorsunuz.

7. torifonta

torifonta Üye

Beğenileri:
    305
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu göğüs olayı zaten büyük problem bazılarının hiç çalışmadığı halde t-shirt ten rahat belli olur ama sen aylarca çalışırsın hiçbişey olmaz , göğüs çok zor gelişen bi bölgedir ağırlıkları arttırarak sabırla devam etmekten başka yapabileceğin bişey yok ve mutlaka sonuç alacaksın , başarılar.

8. darkwell27

darkwell27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    yağ yakmak istiyorum fakat bu defada yağları yakıp cılız kalmak istemiyorum. şöyle bir şey mümkün mü acaba bu şekilde önce iyice şişip yapılanıp sonra diyetle yağları yakma gibi ??

bir de , glutamin, bcaa ve amino kullanacağım bunların faydalarını bu vücutla görebilir miyim? yağlanmadan dolayı etkisini görebilir miyim diye düşünüyorum.

bir diğer kafamdaki soru ise, glutamin, bcaa, amino ve ek olarak l-carnitin kullansam sizce hem yağ yakıp hemde vücut geliştirebilir miyim? benim amacım arkadaşlar zayıf görünmemek hani bu sporu yapan herkes gibi yapılı görünmek.

9. Lavezzi

Lavezzi Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    1 yıl düzenli calişip sonuc almamak nerdeyse imkansız 1 yillik hacim yeter ölcülerinde değişiklik yokmu ? defineye gir bence sorun yağda

10. darkwell27

darkwell27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 yıl taiki boşa geçmedi. Hacim olarak artış yaşadım üzerime body giydiğimde görenler çok iyi olmuşsun çok gelişmişsin hatta bu kadar yeter diyenler var ama gelin görünkü bodyi çıkardığımda bıngıl bıngıl yağ var :)

11. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Yağ oranınızı düşürmeniz gerek, diyet ve kardiyo ikilisi sizi bekliyor.

12. darkwell27

darkwell27 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Diyet ve kardiyo öneriniz nedir peki ? Nasıl bir çalışma yöntemi izlemeliyim ? İlk mesajımda da belirtmiştim korkum diyet ve kardiyodan sonra zayıf görünmek. Bunun yolu yok mudur bir yandan yağ yakarken bir yandan da gelişmek kas hacmini arttırmak gibi

13. Shino

Shino Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Eskişehir
    Önce kas kütlesini inşa eder daha sonra mevcut kütleyi koruyarak yağ yakmaya çalışırsınız zaten Bulk ve Define kavramları bu yüzden vardır. Öncelik kişiye göre değişir tabi definisyon yapıp daha sonra kuru kas almayada çalışabilirsiniz. Ama hem yağ yakayım hem hacim yapayım olmaz. Kas kütlesi artmaz demiyorum ama bunun hacimlenmek olarak adlandırılacağını pek sanmıyorum.

Sayfayı Paylaş