1 Aylık Sporcuda Kilo

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Thor34 tarafından 11 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Thor34

Thor34 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Arkadaşlar yaklaşık 1-1,5 aydır bu sporla uğraşıyorum beslenme ile ilgili bazı sorularım olacaktı herkes birşey diyor kesin bilgi bulmak çok zor yardımcı olabilirseniz çok sevineceğim :)
    1)Başladığımda 78-79 olan kilom şu an 75 yaş 21 boy 1.83 bu kilo sizce iyimidir görünüm olarak hala göbek var tabi ki göğüs ve karın geliştirmem lazım dediğim gibi ben salona gidiyorum belli bir gelişmede var ama öncelikle kardio yapıp kilo mu vermeliydim hata mı yaptım ?
    2)John Weiderın programını uyguluyorum netten baktım link bulamadım tam yeni başlayanlar için sanırım 1 ayda omuz 121den 124de göğüs 100den 102ye kol 32den 35e çıktı sizce iyimidir normal ev yemeği :D yiyorum(makarna,peynir,ton balığı,süt,baklagiller ağırlıklı tabi)
    3)Haftada 5 gün çalışıyorum antremanlarım 1,5,2 saat kadar sürüyor bu süre çok mu uzundur bu çalışmaya göre çok yiyip yemediğimi nasıl anlarım ?
    4)Zayıf olanlar bu açıdan daha mı şanslı kilo vererek kas yapmak mümkün mü forumu araştırdım ama daha yeni olduğum için terimler vesaire anlayamıyorum açıkçası kusura bakmayın :eek:
    5)Gelişimi hızlandırmak için(sağlıklı yollardan) yapabileceğim birşey var mı ? mesela hoca 3.aydan sonra amino asit dedi ben bu sporu sağlık&güzel görünüm için yapıyorum bir yarışma gibi bir durum yok yinede gereklimidir protein,amino asit almazsam illa ki tıkanırmıyım gelişme durur mu ?
    6)Ağırlık kaldırırken hesaplaması nasıl oluyor forumda leg press için hacim amaçlanıyorsa kendi kilonuz+20 ile başlamak lazım diye okumuştum diğer makineler içinde böyle formüller var mı ? mesela şu kiloda insan benchde bununla başlamalı gibi herkesin bünyesi farklı tabide bu tür sıralamalar kiloya göre oluyor diye biliyorum
    7)İyi bir görünüm için (az birşey abs :D yada düz bir karın üçgen vücut standart bodyci donanımı işte) kesin olarak sabah kalkınca şu kadar yumurta kibrit kutusu kadar peynir hesabı yapmak gerekiyor mu bu hesabın bi kolayı yok mu kısaca dediğim gibi bir vücut için diyette ki kalori miktarına 50-100 gramına kadar dikkat mi etmek gerekiyor forumda okudum çok iddialı arkadaşlar var iyi dikkat eden yapan hayatı&işi bu olan bu kadar üstüne düşmesekde(beslenmede gram hesabı gibi) nispeten iyi bir sonuç elde edebilirmiyiz varmıdır yapan ?

Kusura bakmayın valla acemi adamın sorusu bu kadar olur :D

Çok teşekkürler bench_O

2. avalanche

avalanche Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşım merhaba öncelikle.Ben bayadır bb yapıorum,benim amacımda senin gibi saglık ve iyi bir fizik. cok fazla şişiricem diye uğraşmıyorum.bir yıldır yapıyorum,ilk başladığım bir ayda hem kilo verdim hemde vücudumu şekle soktum. boyum 1.79, kilomu 78-79 dan 72 ye düşürdüm. fazla kalın olmak istemiyorum açıkcası. hergün bb le birlikte cardio yaptım mutlaka ve hiçbir supplement falan birşey kullanmadım, ama senin vucut durumunu bilmiyorum ne durumdaydı başlarken.Açıkcası benim vucut bb yapmaya daha müsaitti, hani bazı insanlar olurya daha kaslı olur vücutları benim öle.kısa sürede vücudum çok iyi tepki veriyor. bu yüzden ilaç kullanmadım, ama yemeklerime dikkat ettim. Öyle gram peşinde koşmuyorum ama yağlı ve tatlı kesinlikle yemiyorum.Sabahları yumurta beyazı, yani protein,birazda sağlıklı karbonhidrat alıyorum,mesela yulaf vb gibiçakşamlarıda daha çok protein alıyorum.ızgara tavuk göğsü vb. şeker fln yok.spordan sonra da yağsız ton balığı yiyorum ve yatarken de yağsız süt içiyorum.gram hesabı yapmadım bugüne kadar.şu an vücudum çok iyi durumda,kollarım,göğüs kısmım,karın,adonis herşey mevcut=).ama dediğim gibi bnm vücut çabuk tepki veriyor ve günde 2-2.5 saat çalışyorum.en büyük etken iradene sahip olmak,hele ilk zamanlar daha zor. çünkü sonradan değişimi görünce insan daha azimli olmaya başlıo.zor ama neticesi güzel..kolay gelsin..

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    bysrsry ve aneximandros bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş