1.83 boy 97 kiloyum , kilo vermek için beslenme programı gerekli!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve SiR_Arawn tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Merhaba arkadaşlar ben 16 yaşında 1.83 boyunda 97 kilo biriyim beslenme olarak kilo vermek yani vücudumun yağ oranını azaltmak için nasıl bir beslenme yapmalıyım...öncelikle googleda birçok diyet araştırdım ama onların çoğunda ara öğünler var okulum gereği ara öğün yapamam...bunun için sabah , öğlen , akşam olarak beslenmeliyim... sitelerde okuduğum diyetlere göre kendime kendi çapımda bir beslenme yaptım ama aranızda bilgili kişiler varsa yardım olursa sevinirim...
    sabah : bir dilim kepek ekmeği , kibrit kutusu kadar peynir , 3 zeytin , 2 domates , bir bardak süt veya yeşil çay
    öğlen : bir dilim kepek ekmeği , kibrit kutusu kadar peynir , salata , yeşil çay
    akşam : bir dilim kepek ekmeği , kibrit kutusu kadar peynir , yoğurt , salata , süt

valla kendi çapımda yaptım heralde az yersem kiloyu çabuk veririm mantığıyla ama yanlışsa yardımcı olursanız sevinirim...

2. l!ch

l!ch Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Bişey yeme daha iyi bu nasıl diet :) ara öğün dediği illa besin olmak zorunda değil.. koy cebine bi avuç fındık veya badem.. kavrulmuş falan değil tabi.. cıkar ye.. oda ara öğün.. al yanına bi elma onu ye oda ara öğün.. Sabah Krallar gibi Öğlen Zenginler Gibi Akşamda Fakirler gibi yemek ye eminim faydasını görürsün :)

3. The_LoG@N

The_LoG@N Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Gıda Tekniker
    Yer:
    Üsküdar
    bu şekilde diyet yaparsan hem kendine işkence etmiş olursun , hemde tek düze beslenme tarzı ile vücuduna işkence çektirirsin .
    Özellikle sebze yemeklerinide bu ögünlere katman gerekiyor birde kilo verme işini belli bir zamana yayarak ve bunu yaparken diyet olarak degilde yeme alışkanlıgı olarak benimsemelisin, tabiki yeme alışkanlıklarını ilk aşamada degistirmek biraz zor bunuda kararlılık ve azimle başarabilirsin . 1 ay kadar süre gecmiş yazıdan bilemiyorum ögününde degişiklikler oldumu ama eger aburcubur ve fas food yeme alışkanlıgın varsa bunlardan kurtulmaya çalış ve ögünlerini yagsız hayvansal besinlerle çeşitlendirmeye çalış : yumurta,balık eti , tavuk gibi mesela ögle yemeginde ekmek yerine bir porsiyon yagsız makarna yiyebilirsin , tabi bunların yanında lich in dedigi gibi ara ögünlerinde vitamin ihtiyacın icin meyveleride aksatmamaya gayret et, umarım fazla kilolarından bi an önce kurtulursun...

4. AnkTıp92

AnkTıp92 Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Tıp Fakültesi Öğrencisi
    Yer:
    Ankara
    Çok sağlıksız bir diyet. Yağ yakıp kilo vermek için elbet karbonhidrat azaltman lazım ama bu şekilde olmaz. Ayrıca proteinsiz verilen kilo çok sağlıksız bi şekilde verilmiş demektir. 16 yaşında büyüme çağındasın ve proteine çok ihtiyacın olan bi dönemdesin. Ayrıca kırmızı veya beyaz et yemiyorsun. Bi süre sonra mineral ve protein değerinde eksiklikler belirecektir bu şekilde diyet yaparsan. Acilen ya bir diyetisyene başvur, daha kolayı forumumuzun beslenme bölümüne göz at.

5. demir00

demir00 Özel Üye

Beğenileri:
    1.316
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Avukat
    Yer:
    Istanbul
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız tasınmıstır.
    tasınma sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyurudan önce günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmaktadır. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-25)

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme açmaya özen gösteriniz ve 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş