1.75 -- 49.1kg yardım!

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve MGuney tarafından 19 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. MGuney

MGuney Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kısaca kendimi özetleyeyim. 12 yaşımdan 18 yaşıma kadar kısa ve orta mesafe koştum, ek olarak yüzme, voleybol ve futbol oynadım. Yani anlayacağınız sporum genelde eksik olmadı...

5 ay önce kuzenimin önerisiyle bi salonda hafiften vücut geliştirmeye başladım. ilk 2 hafta hergün 3. haftadan itibaren haftada 3 gün kas gruplandırarak çalıştım. 3 ay bu şekilde götürdükten sonra kilo almanın aksine vermeye başladım.. 1 buçuk ay öncede tamamen eriyip bitmemek için bıraktım...(başladığımda 56kiloydum) şuan 49.1 kiloyum ve çeşitli sebeplerden yoğun stres altındayım. uyku düzenim değişken 6-8 saat arası uyuyorum (genelde gece uykusu) bazı geceler ders çalıştığım için sabaha karşı uyuyup öğlen uyanıyorum ( uyku düzensizliğinin kilo kaybına neden olabileceğini okumuştum..)

Bu konuyla ilgili doktora gittiğimde tiroit bezimin normalden biraz fazla çalıştığını herhangi birşey yapmaya gerek olmadığını düzeleceğini söyledi. dediği gibi tiroidden kaynaklanan taşikardim azaldı..

Benim uzun vadede sağlıklı kilo almam gerekiyor bu nedenle aynı durumu yaşamış veya konu hakkında yorum yapıp yol gösterebilecek tecrübeli veya profesyonel olarak vg-fitness yapan arkadaşların yardımını istiyorum.

Genel olarak ne yapılması gerektiği az çok forumda yazıyor ancak bazı sorunların kişiye özel olması sebebiyle konu açma ihtiyacı hissettim.

Yazacak arkadaşların antrenman programı önerileri, gerekiyorsa ne zaman hangi tür takviyeler almamın yararlı olacağı ve vitamin mineral olayını özellikle açıklamasını rica ediyorum..

İlgilenebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Takviyeleri unut.Adı üstünde takviye.Yani beslenme yetişmeyince kullanırsın.En başta yemek yemeyi alışkanlık hale getirmen lazım.Zira kilon çok çok düşük.Herhangi bir mide rahatsızlığın yoksa günde en az 3 öğün bol protein karbonhidrat içeren öğünler yemekle başlayabilirsin.Forumda bilgi çok.Bol bol oku, araştır.

3. furkan4114

furkan4114 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli
    Bende zayıfım ama seninki bence anormal bir durum mesela spor yapmadan once ne kadar yiyosan onu spor yaptıgın zaman bir kere 3/1 oranında arttırman lazım ki vücudun mevcut yagveya kaslardan yemesin. bence sporu bırakman degıl yemegı arttırman lazım bunun ıcın herseyden once salondanda once doktora gitmelisin.Doktor derken günümüzde her para kazanmak ve düzgün bir işi olmasını isteyen bir çok kişi tıp okuyarak doktor olabiliyor. bu yüzden sadece bir doktorla yetinmemen lazım. Ayrıyetten her öğünde karbonhidrat alman lazım (makarna bulgur pilav vs.).hiçbir zaman aç kalmaman lazım ki ben öyle yapıyorum ve 1 ayda 2 kilo kas olarak aldım

Sayfayı Paylaş