1,5 Aydır Spora Gidiyorum Şuana Kadar Olan Değişimler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve xorio tarafından 20 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. xorio

xorio Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    3
    Merhaba ben 18 yaşında bir forum arkadaşınızım. Başladığım ilk andan beri forumu takip ederim ismim Emir bu arada. Spora yapmaya başlamadan önce asosyal bir mahlukat gibi evde bütün gün bilgisayar oynardım ve ne uyku düzenim vardı ne belli bir yemek saatim. Bunları üst üstüste koyunda ulaştığım kilo 124-125 civarı oldu.

Spora başlama sebebim yukarıda bahsettiklerimden hiç biri değil. Malesef bir kızda değil, bir akşam arkadaş ortamıyla beraber masanın ortasında sarılan bir sigaradan dolayı spora başladım. Çünkü o sigarayı içtikten sonra hayatta elde edebileceğim o kadar çok şey olduğunu fark ettim ki şaşırırsınız. Yaşadığım o bad trip benim aydınlanmam oldu diyebiliriz ama yinede kendimden tiksindim ben o masada. O güne kadar kendinle barışık olma vesaire şeylerine inanan ben bize verilen ve gelişme potansiyeli mükemmel olan bu vücudu heba ettiğim anladım.

Bu olaylardan 2 hafta sonra spora yazıldım 127 kilo olarak başladığım spora hala devam etmekteyim ve şuan ki kilom 90 aşırı hızlı vermek için her hangi bir şey yapmadım tek kullandığım şey "L carnitine" oldu. Ekmek ve şeker ile aramızda şuan buzdan bir dağ var. Aynı şekilde un mamülleri ve tuz ilede.

Bundan 1,5 ay önce 52 beden giyerken şimdi 34 beden giyiyorum. 1 Pantalon için mağaza mağaza gezmeme gerek kalmıyor özgüvenim kendime geldi o "fatboytrusturself" dalgasını bir kenara bırakıp fit bir vucüda adım adım ilerliyorum. Bunun dışında size spora başaldığımdan beri kilo dışında olan değişikliklerden ve sporda yaptıklarımdan bahsedeyim. Bu arada o günden beri Alkol ve Diğer şeylerden uzak duruyorum.

İlk gün büyük ihtimalle en heycanlı ve en zoruydu çünkü ilk defa yabancı bir ortamdaydım fakat arkadaşlarımla beraber başladığım için bu heycanı biraz olsun azaltmıştı. O gün koşu bandında 4km hız ile 15 dakikalık bir yürüyüş marotonuyla başlamıştım aradan 3-4 gün geçtikten sonra bir Antrenör beni fark etti ve hem moral takviyesi yaptı hemde ilk defa crossfit'e girdim. Şekilden şekile girdiğimiz o hareketlerde insanların bana gülmesini bekliyorken aslında hepsinin beni desteklediğini de o gün anladım. Antrenör bana "L carnitine" tavsiye etti akşamına aldım 1 hafta olmadı bu arada.

Derken haftadan haftaya hızlı bir şekilde kilo vermeye başladım Cardio ağırlıklı bir program aldım fakat yemek listesini beğenmediğim için kullanmadım. Genelde günlük aldığım tek besin 1 konserve ton balığıydı bu yaptığım sağlıklı olmasada bana mantıklı geliyordu. Aradan aylar geçti geldik bugüne neler değişti ;

Artık koşu bandında 7km hız ile 40 dakika boyunca yürüyebiliyorum. (12km hız ile 15 dakika boyunca koşabiliyorum)
    Arkadaşımla aramızda yaptığımız halı saha maçlarında bünyem alıştığı için en hızlı koşamasamda en çok kondisyona ben sahip olduğum için ayakta en uzun süre ben kalıyorum. (Bu arada hala defans oynatıyorlar ve hala topa vuramıyorum fakat olsun koşmak zevkli ve arkadaşlarım her oyundan sonra övgü yağmuruna tutuyorlar senden beklenmeyecek hareketler bunlar süper koştun vesaire. Halbuki topa bile vurmamışken insanın arkadaşları olması güzel)
    Bu sıralar spining başladı internette araştırdığım zaman zor bir şey sanıyordum fakat çok eğlenceli.

Bunun dışında dün programamın değişti ve 1 gün cardio mide 1 gün kas yapma programı oldu sanırım artık fit bir vücuda adım adım ilerleyeceğim.

Arkadaşlar 86-84 kilolara düştüğüm zaman bir Before-After fotoğrafı atacağım. Buraya kadar okurmusunuz bilmem fakat okuduysanız teşekkür ederim yeni başlayan eskiden benim gibi 100 küsür ve üstü kilolarda olan arkadaşlar vesa veremeyeceğim diye düşünmeyin spordan korkmayın spor salonunda kimse sizi küçük görmez kaldırdığınız ağırlığa bakmaz herkes bir birine saygı duyar ve birbirinden güzel muhabbetler edersiniz.

Söyleyeceklerim bu kadardı 127 kilodan 90 kiloya 1,5 ayda nasıl düştüm tam olarak açıklayamam fakat bu 1,5 ayda aşırı eğlendim ve eğlenmeye devam edeceğim. İyi forumlar :)

Barış Öztürk bunu beğendi.
  2. Barış Öztürk

Barış Öztürk Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Helal olsun kardeşim böyle devam özgüvenin çok çok iyi durumda başarılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfayı Paylaş