Şeker Faktörü

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Coleman tarafından 16 Ekim 2004 başlatılmıştır.

1. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    arkaşalar sizi bilmem ama ben antaraman öncesi 1 2 saat evelinden vücuduma şeker girince anteraman yapamıyorum sizdede oluyomu aynı şeyler :) güç den düşüyorum :( :( :(

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Normalde üzüm sekeri iyi oluyor aslinda yani tam tersi.

3. Deli333

Deli333 Yeni Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    0
    Benımde pilav ile ilgili sorunum var. Pilav güc verir diye biliyorum. Ama pilav yedıgım gunler sankı ustume birşeyler cokuyor. cok halsiz oluyorum. Acaba kurufasulye+ pilav yorgunlukmu yapıyor.

4. guardbody

guardbody Özel Üye

Beğenileri:
    1.600
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    KALİTE TEKNİSYENİ
    Yer:
    MAGNESIA
    desponunda soyledıgı gıbı benım tabırımle vucuda adi şeker alımı yapıldıgı taktırde kuvvet hıssedılır sekılde dusuyor.bunun yerıne kısa ve orta surelı karbonhıdrat zıncırı benım tavsıyem olacaktır.uzum bence bır numara ama hernedense ben daha cok kecı boynuzu pekmezını tarcıh edıyorum bu aralar.antrenmandakı faydası gercekten hıssedılır. ;)

5. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    deli pilavda karbonhitrat deposu olduhu için tüketiyoz güçsüzlükle ne alakası var anlamadım yada sen ne demek istedini anlatamadın :?:

6. Neo

Neo Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu danismanligi
    Yer:
    izmir
    basit şeker bilindiği gibi 10-15 dakika kaliteli bi enerji verir ama sürenin bitiminde ani kan şekeri düşüşü meydan getirir dolayısıyla performans düşer ve yeniden kan şeker ister bu kısır bi döngüye ulaşabilir.

pilav olayına gelirsek aslında pilav eğer lapa olarak yenilirse (yağsız+tuzsuz) sindirimi daha kolay bi karbonhidrattır pilav şeklinde yani ağır birşekilde yağlı yapıldığında vücut o yüksek kalorili yağları sindirmek için midede maximum işlem yapar bu da midede kan toplanması demektir kan midede ise, kaslarımıza daha az kan gidecek ve yine performans kaybı olacaktır

burada önemli olan ağır bi yemekten sonra 2-2.5 saat (çoğu yerde 90 dakika yazar ama bu min. değerdir) civarı sindirme süresi verilmelidir

7. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Neo'ya katılıyorum bende. Eğer rehavet hissediyorsan pilavla antreman arasına daha fazla vakit koy. Bir laf vardır "Atı yapacağı iş için değil yaptığı iş için besle" diye. Bence vücutçular için de aynı bu. Antremandan önce çok ağır yemek iyi değil, diğer arkadaşlarında dediği gibi kan şekerini uzun süre düşürmeyecek bir kompleks karbonhidrat ideal.

8. mastertrainer

mastertrainer Üye

Beğenileri:
    84
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Boş gezen
    Yer:
    Ankara
    Ağır yemeklerden 2-2,5 saat sonra başlamak en iyisi.Şeker olayına gelince ben şekerin insülin fonksiyonundan faydalanıyorum.Bunun için antrenmandan 30-20dk önce şekerli bir şeyler yemen ve antrenmanı 30-45dk da bitirmen gerekir.Amino asitle beraber bu formülü uygularsan bastığın kg fazlasıyla artabilir...(her bünyede aynı etkiyi sağlar mı bilemiyorum...)

9. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    pilavı bir gun fasulyeyide birgun ye derim

10. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    pilav konusuna söyle bir sey ekleyebilirim... bende eskiden bilgisizlikten dolayi antremandan 45 dakika falan önce tika basa yerdim... eee haliyle böyle agir yiyince insani üstüne bi yorgunluk cöküyor hatta bi adim ileri gideyim yatip uyumak istiyor. belki sizede oluyordur böyle seyler agir yemeklerden sonra. bence fazla yiyorsun ondan olabilir. ben genellikle antremandan bir bucuk hatta iki saat önce yiyorum karbonhidratli yemekleri ve midemi fazla doldurmuyorum. antreman yaparken ne tok ne ac oluyorum... ki bu bence en dogrusu.

seker konusunda sunu duymustum... antreman öncesi birden bire asiri seker alinca vücut gerektiginden fazla insulin salgiliyormus ve bunun sonucunda vücuttaki kan sekeri asiri bi sekilde düsüyormus bunun sonucunda vücuttaki glikojen rezervleri kullanilmaya baslaniyormus. bunu yabanci bir sitede okudum. eminim daha bilgiligi bir arkadas varsa dogrulayabilir... cünkü bir cok sitede aynisini okudum... umarim yanlis bi sey yazmadim. saygilar.

11. baris

baris Özel Üye

Beğenileri:
    554
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    üniversite ogr.
    Yer:
    ankara
    bomberman şekerler hakkında okudukların doğru fakat bunu öğrenmek için yabancı sitelere bakmana gerek yokmuş bu sitede bir çok başlık altında yazılmıştı :) insülin faktöründen dolayı şekerler antreman sonrası tercih edilen bir karb. çesididir..antreman öncesi ise glis.endeksi düşük karb. lar tercih edilir..bu karblar genelde antremandan 2 saat önce alınmalıdır..eğerki daha erken bir sürede alınmak isteniyorsa ağır karb.lar yerine sindirilmesi koay karb. değeri yüksek meyveler alınabilir (belli miktarlarda) ..örneğin muz.

Sayfayı Paylaş