Şınavla göğüs çalışmak?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve sandalye tarafından 17 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bir süre dumbellarla çalıştıktan sonra vücut ağırlığıyla yapılan egzersizlere geçtim. Özellikle zamandan kazanmak için. Çünkü 1 saatte komple programı bitirebiliyordum. Genellikle 2 günde bir çalışıyorum.

Programımda şınav, mekik, barfiks ve squat var. Gözle görülür bir gelişme gösterdim ancak göğüsleri yaymayı başaramadım. Göğüsler güzel şişti.

Göğüsleri genişletmek için hangi pozisyonda şınav çekmek daha iyidir?

Android markette Ritter Labs denen bir firmanın antrenman programları var. Onları kullanıyorum. Setleri kendi ayarlıyor ve sizin için süre tutuyor. Canıma okuyor diyebilirim. Şınavdan sonra kollarım titremeye başlıyor :)

Birde ne kadar dinlenmeliyim? 2 günde bir çok mudur?

2. serdar2

serdar2 Üye

Beğenileri:
    532
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Purchase
    Yer:
    Avusturya
    Calisma agirligina bagli olarak, en azindan 72 saat gecmesine izin vermeniz makbuldur. Ayrica mantik olarak daha acik tutularak yapilan calismalarda daha genis sekilde gogus kasi calisacaktir ayrica daha fazla omuz devreye girecektir.

3. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Şınav çekerken göğüsten çok arka kolların yorulduğunu hissediyorum. Göğüse daha fazla yüklenebilmem mümkün mü?

Genelde geniş şınav çekiyorum. Bazen dar pozisyon alıyorum ama öyle çok yorucu oluyor.

Peki göğüsleri nasıl genişletebilirim? Kilolu insan göğüsü gibi duruyor. Tek fark benimkiler daha sert :) Göğüs kafesime yaymak istiyorum.

53 kilo olduğumu düşünürsek şınavla üst vücuda 40 kiloya yakın yük biniyor. Ben setler halinde 92 şınav tamamlayabiliyorum. Sizce çok mu?

Kilo almayı başarsam on numara olacak ama malesef kilo alamıyorum. 53 kiloya da zar zor çıktım. Boyum 170.

4. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    Göğüse press hareketleri kalınlık verir açış hareketleri -fly çeşitleri&pullover- genişlik verir. Dumbbell fly falan yapman gerekecek yani, göğüs kafesinin genişlemesine de pullover yardımcı olur.

5. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    O zaman şınavdan sonra 3-4 set dumbell fly çalışsam iş görür herhalde?

6. yunuscan

yunuscan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    gogus için şöyle yapalirsin 15 tane dar , 15 tane normal 15 tane geniş 15 tane patlayıcı 15 tanede hindu şınavı yaparsın güçüne göre setlerı ayarlarsın ben genelde 2 şer setten hepsini yapıyorm

7. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Agırlık cantasıyla sınav cekmeyi dene.hacim istiyorsan.

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    www.bodyforumtr.com/vbforum/evde-sadece-2-adet-dumbell-t8554.html bu programda evde dumbell ile çalışman için iyi bir program olabilir.hemde vücudun heryerini çalıştırıyor.Ve arkadaşların dediği gibi sırtında ağırlık çantası ile şınav çekmekte hacim bakımından yardımcı olabilir veya bir videoda görmüştüm çekerken arada biri sırtından baskı yapıcak elleriyle sende yukarı çıkmaya çalışıcaksın bir kerelik birkerelik her set sonumu yapıyorlar hala çözemedim o video telefonumda var siteye atıcam.

9. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Fazla dumbellım yok malesef. 2,3 ve 5 kg'lıklardan var. Malum, 5 kg'lık göğüs için yetmiyor. Bende ondan şınava yöneldim ve gayette memnunum. Güzel hacim artışı oldu. Sadece göğüsleri genişletemiyorum.

Fazla iri değil ama geniş ve belirgin göğüs istiyorum. Şu resimdeki gibi.

İstediğim iriliği yakaladım ama genişletip, ortaları birleştiremedim.

10. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    O resimdekini normal şınavla yapamazsın.

11. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu programı 3 ay kullandım. Daha sonra isteğime göre eklemeler çıkarmalar vs yaptım kendi programımı oluşturdum. Kafadan sallama bir programda olmamıştı. Daha önceden okuduğum vücut anatomisi ve vg ile ilgili yazıları okuyarak. İyi gidiyordum. Kol ve omuzları baya geliştirdim ama yeterli ağırlığım olmadığından göğüsler sönük kaldı.

Daha sonra okuldu, dersti, sınavdı derken zamanım git gide azaldı ve hergün farklı bir gölgeyi çalıştırmak zorlaşmaya başladı. Bende kendi vücut ağırlığımla yapabileceğim egzersizlere yöneldim. Bu sayede haftada 3 gün, 1 saat çalışıp tüm vücudumu çalıştırabiliyor ve formumu koruyabiliyordum.

Yaklaşık 8 aydır bu sporu yapıyorum. Daha önceden dövüş sporlarıyla uğraştığım için vücut kondüsyonum ve kas hafızam iyi.

12. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Bu sefer şınav sonrası 5 set dumbell fly yaptım göğüslerim feci ağrıyor :) Acı yoksa, hacimde yok kuralı doğruysa düzgün gidiyorum herhalde.

13. sandalye

sandalye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Yorum için çok sağolun.

Elmas şınav nedir acaba? İnternette arattım ama birşey bulamadım.

14. kerim0695

kerim0695 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Beyler elmas sınavı nedir bi açıklarmısınız bende arkadaşla aynı dertden muzdaribim bende evde calısıyorum gögüslerim şişdi ama genişletemiyorum cizemiyorum. bide arkadaşım evde uygun biyer bulursan dips dene gögüsü cizdigini duydum ama evde uygun bi yer bulamadım :Sweightlifter

15. ByVendetta

ByVendetta Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Antalya
    Göğsünüzü çizmek istiyorsanız özellikle dips ve genişletmek içinde fly hareketini öneririm(göğsünüzün düzgün oturması içinde pullover:bu hareket kanada da vurur nizami yapılırsa etkilidir.)Sorduğunuz şınav da diamond push-ups olarak geçer(elmas şınav) buyrun link: https://www.youtube.com/watch?v=J0DnG1_S92I

Son düzenleme: 25 Mart 2013

Sayfayı Paylaş